The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا بلافاصله بعد از ازدست دادن پلاگ مخاطی و یا ماده ی مخاطی زایمان آغاز خواهد شد؟

پلاگ مخاطی Mucus Plug در بارداری چیست؟

در پایان ماه اول بارداری، دهانه ی رحم نرم شده و کمی متورم می شود. در این زمان، سلول های دهانه ی رحم شروع به تولید مخاط کرده که این مخاط بدون هیچ درز و شکافی با دیواره، دهانه ی رحم را پر می کند. این مخاط به مرور ضخیم تر شده و دهانه ی رحم را کاملا مهر و موم می کند، به این وسیله ورود به رحم غیر ممکن می شود. پلاگ مخاطی دهانه ی رحم شامل پادتن هایی است  که در برابر باکتری ها و عوامل بیماری زای دیگری که سبب ایجاد عفونت می شوند مقاومت کرده و از ورود آن ها به رحم جلوگیری می کند. ترشح دهانه ی رحم نیز یک روند دائمی است. به این ترتیب پلاگ مخاطی در طی بارداری تازه می ماند.

 

 

آیا شروع زایمان زمانی است که شما پلاگ مخاطی Mucus Plug را از دست می دهید؟

خارج شدن پلاگ مخاطی به عنوان اولین علامت شروع زایمان در نظر گرفته می شود. با این وجود از دست دادن این پلاگ به این معنی نیست که زایمان قریب الوقوع می باشد. زایمان می تواند چند ساعت و یا دو تا سه هفته بعد از افتادن پلاگ مخاطی روی دهد. برخی از مادران بعد از شروع زایمان پلاگ مخاطی خود را از دست می دهند.

آیا ممکن است که شما بدون از دست دادن پلاگ مخاطی Mucus Plug وارد زایمان شوید؟

بله، ممکن است که شما بدون از دست دادن پلاگ مخاطی وارد زایمان شوید. به هر حال، این خروج در زمان پاره شدن کیسه آب در حین زایمان اتفاق خواهد افتاد و یا متخصص در میان مراحل زایمان آن را خارج خواهد کرد.

چرا و چگونه پلاگ مخاطی Mucus Plug را از دست می دهیم؟

از دست دادن پلاگ مخاطی به این معناست که بدون توجه به سن بارداری، بدن برای زایمان آماده است. زمانی که جنین به داخل لگن نزول می کند، دهانه ی رحم شروع به بلوغ می کند. به این معنا که شروع به باز شدن و کوتاه شدن می کند. در نتیجه پلاگ مخاطی که دیگر نمی تواند محکم سر جای خود قرار گیرد، خارج می شود که منجر به تخلیه شدن آن می شود. این پلاگ می تواند که یکباره به صورت یک توده ی بزرگ خارج شده و یا به صورت تکه تکه در طی یک بازه ی زمانی خارج شود. این که پلاگ مخاطی چگونه خارج شود در وهله ی اول به وضعیت کشسانی دهانه ی رحم بستگی دارد. هر قدر که میزان کشسانی دهانه ی رحم بیشتر باشد احتمال خروج یکباره ی آن بیشتر است.

 

به طور نرمال بانوان چه زمانی پلاگ مخاطی Mucus Plug خود را از دست می دهند؟

از آنجا که افتادن پلاگ مخاطی علائمی از قبل ندارد، زمان افتادن آن قابل پیشگویی نیست. هیچ احساس و یا درد فیزیکی ندارد. برخی از بانوان حتی افتادن آن را متوجه نمی شوند. در هر زمانی از دوره ی بارداری، پلاگ مخاطی ممکن است از دهانه ی رحم جابجا شود. به هر حال احتمال افتادن آن بین هفته های 37 تا 42 بارداری بیشتر است. اگر پلاگ مخاطی قبل از هفته ی 37 ام از دست رود، می تواند دلالت بر زایمان زودرس داشته باشد. به هر حال اگر از دست دادن پلاگ قبل از هفته ی 37 بارداری رخ دهد، پلاگ مخاطی می تواند تا حدی خود را ترمیم کند که بستگی به این دارد که چه مقدار از آن از دست رفته است.

 

این که مقداری از پلاگ مخاطی Mucus Plug شما خارج شده است به چه معناست؟

زمانی که پلاگ مخاطی به طور نسبی شروع به خارج شدن می کند، به این معناست که دهانه ی رحم شما نیز شروع به نازک شدن، کشیده شدن و باز شدن کرده است. به همین دلیل است که پلاگ مخاطی دیگر قادر نخواهد بود محکم سر جای خود بماند. از آنجا که باز شدن و کوتاه شدن دهانه ی رحم به معنی آماده شدن بدن برای زایمان است، این مساله دلالت بر آن دارد که زایمان زیاد دور نخواهد بود.

 

آیا خارج شدن پلاگ مخاطی Mucus Plug یکی از علائم زایمان است؟

بله، خارج شدن پلاگ مخاطی به عنوان یکی از علائم اولیه ی زایمان برشمرده می شود. اما زایمان می تواند از دو ساعت تا چند هفته بعد آغاز شود. به هر حال، اگر سایر علائم نیز رخ دهد، مانند کمر دردهای منظم، پارگی کیسه ی آب ، دردهای زایمانی مکرر و شدید و غیره...  به نظر می رسد که هم زمان با هم و یا بلافاصله بعد از جابجا شدن پلاگ مخاطی، زایمان شما بسیار نزدیک است. همانطور که اگر زمان بارداریتان به اتمام نرسیده باشد، شما نمی توانید افتادن پلاگ مخاطی را قبل از هفته ی 37 متوقف کنید، در مواردی که موعد بارداری سر رسیده نیز نباید این پلاگ را بیرون بکشید. به زور بیرون کشیدن پلاگ مخاطی می تواند منجر به عفونت شود.

 

در صورت از دست دادن پلاگ مخاطی Mucus Plug چه باید کرد؟

از دست دادن پلاگ مخاطی موضوع نگران کننده ای نیست، مگر این که بیشتر از 4 هفته به زمان زایمان شما مانده باشد. از دست دادن پلاگ صرفا به این معنا نیست که زایمان نزدیک است. ممکن است که دو هفته و یا بیشتر تا زایمان مانده باشد. آرامش خود را حفظ کرده و منتظر نشانه های پیشرفت طبیعی زایمان باشید. به هر حال اگربه دنبال این موضوع، پارگی کیسه آب و دردهایی که شدت و دفعات آن ها افزایش می یابد، رخ داد، اکیدا توصیه می شود که به پزشک مراجعه کنید زیرا می تواند یکی از علائم زایمان باشد. حتی پس از از دست دادن پلاگ مخاطی بدون سایر علائم، توصیه می شود که در نزدیکی بیمارستان بمانید. بالاخره خارج شدن این پلاگ نشانه ی اولیه ی زایمان است و این که چقدر سریع وارد زایمان خواهید شد را نمی توان پیشگویی کرد.

 

عوامل خطر ابتلا به  از دست دادن زودرس پلاگ مخاطی Mucus Plug چیست؟

خارج شدن زودرس پلاگ مخاطی واقعا یک خطر نیست و نیز به معنی آسیب به فرزند متولد نشده ی شما نمی باشد. در حقیقت، محافظت پلاگ مخاطی یک محافظت ثانویه است. اولین عامل محافظتی از جنین در برابر عفونت ها (و مهم تر از آن محافظت در برابر ضربات)، اتاقک آبی یا همان کیسه آبی است که جنین درون آن رشد می کند. بعلاوه دهانه ی رحم به تولید مخاط ادامه می دهد که از ورود عوامل بیماری زا جلوگیری می کند (حتی اگر زمان زیادی برای سخت شدن نداشته باشد). بنابراین حتی اگر شما چند هفته قبل از موعد زایمان پلاگ مخاطی خود را از دست دهید و نیز در داخل پلاگ مخاطی خون زیادی وجود نداشته باشد و هیچ نوع دردی نیز نداشته باشید، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. فقط برخی از موارد احتیاط را رعایت کنید، مانند:

  • هرگز در مکان های عمومی مانند استخر حمام نکنید. حتی باید از وان حمام نیز اجتناب کنید.
  • مرتبا لباس زیر خود را تعویض کنید. این کار به طور قابل ملاحظه ای شانس عفونت را کاهش خواهد داد.
  • از نزدیکی بپرهیزید.
  • از هیچ چیز نزدیک منطقه ی واژن استفاده نکنید (حتی صابون)

 

مشاوره ی دکتر در هنگام از دست دادن پلاگ مخاطی:

در بیشتر موارد افتادن پلاگ مخاطی از نشانه های اولیه ی زایمان است. بنابراین، اگر این پلاگ به طور کامل و یا به صورت نسبی خارج شود، جهت کاهش احتمال زایمان زودرس پزشک خود را مطلع کنید. برخلاف از دست دادن پلاگ مخاطی، پاره شدن کیسه آب، فرزند متولد نشده ی شما را به خطر می اندازد. بنابراین اگر راجع به ترشحات واژن در طول بارداری گیج شدید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

 

 

 

 

منبع: نی نی پلاس