The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چه دلایلی باعث پاره شدن کیسه آب می شود

جنین در رحم مادر در غشایی که محتوی مایع آمنیوتیک است احاطه شده است. با نزدیک شدن به پایان بارداری و باز شدن دهانه رحم، غشا یا به عبارتی کیسه آب جنین پاره میشود. با پاره شدن کیسه آب احساس میکنید مایع گرمی مثل آب بین پاهایتان جاری میشود. پاره شدن کیسه آب هیچ علامت یا نشانهای ندارد که به کمک آن بتوان از قبل آنرا پیش بینی کرد، ولی این اطمینان را به شما میدهیم که پاره شدن کاملاً بدون درد است.

پارگی زودرس کیسه آب

پارگی کیسه آب زودتر از موعد زایمان  که به آن پارگی زودرس کیسه آب جنین میگویند قبل از موعد زایمان و پیش از هفته 37 بارداری اتفاق میافتد که در این صورت باید بدون معطلی به بیمارستان مراجعه کرد. پزشک متخصص در صورت اطمینان از عدم ابتلا جنین به عفونت، متناسب با زمان باقی مانده تا موعد زایمان تلاش خواهند کرد که تا حد امکان زایمان را به تعویق بیندازد.

 

دلایل پاره شدن زودرس کیسه آب جنین در دوران بارداری چیست؟

بطور کلی هر عاملی که باعث اتساع و باز شدن بیش از حد دهانه رحم شود، می تواند منجر به پاره شدن زودرس کیسه آب گردد. 

 

چگونه متوجه شویم کیسه آب پاره شده است؟

درست است که ترشحات واژینال در اواخر بارداری طبیعی و معمول است ولی به راحتی میتوان این مایع را تشخیص داد. مایع آمنیوتیک گرم و کاملاً شفاف است و معمولاً به صورت ناگهانی جاری میشود. برای اینکه از تشخیص خود اطمینان حاصل کنید با پزشک یا بیمارستانی که قرار است آنجا زایمان کنید تماس گرفته و اتفاقی که افتاده را با تمام جزئیات به مامای بیمارستان شرح دهید. او توصیههای لازم را به شما خواهد کرد. 

پارگی کیسه آب همیشه نشانه نزدیک بودن زایمان نیست. این موضوع در مادران مختلف متفاوت است. در اکثر موارد درست چندین ساعت پس از پارگی کیسه آب انقباضات رحمی شروع شده و دهانه رحم باز میشود. ولی در بعضی افراد ممکن است، زایمان یک یا دو روز بعد از پارگی کیسه آب یا حتی دیرتر از آن شروع شود.

در صورت پارگی کیسه آب باید سریعاً به بیمارستان مراجعه کنید. از طرفی اگر با پزشک یا مامای خود تماس گرفته و پارگی کیسه آب تایید شد، حتماً پزشک نیز همین توصیه را به شما خواهد کرد. بعد از پارگی کیسه آب در صورت داشتن یا نداشتن انقباضات رحمی در هر حال تصمیم نهایی برای زایمان به عهده کادر پزشکی بیمارستان است. ممکن است پزشک متخصص زنان برای پیشگیری از خطر ابتلای جنین به عفونت تصمیم بگیرد نهایتاً تا 12 ساعت بعد به بارداری خاتمه دهد یا اینکه مدت بیشتری ( نهایتا 48 ساعت) برای شروع زایمان منتظر بماند.

 

چطور میتوان از ابتلای جنین به عفونت مطلع شد؟

برای تشخیص عفونت جنین از گردنه رحم نمونه برداری انجام میشود. در صورت وجود عفونت با نظر پزشک متخصص آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد. انجام این آزمایش بسیار ضروری است چون در صورت پارگی کیسه آب میکروبها میتوانند به راحتی وارد رحم شده و جنین را مبتلا به عفونت کنند. توصیه میشود که تمام بانوان باردار در اواخر بارداری خود برای اطمینان از عدم ابتلا به "استرپتوکوک B" این آزمایش را انجام دهند. در صورت مثبت بودن آزمایش به محض رسیدن به بیمارستان، پزشک خود را از پارگی کیسه آب و وجود عفونت مطلع کنید.

 

سوراخ شدن کیسه آب

منظور آن است که کیسه آب به طور کامل پاره نشده بلکه ممکن است کمی سوراخ شده باشد. در این صورت خروج آب به جای اینکه مانند یک جریان ناگهانی باشد به صورت قطره قطره خارج میشود. تشخیص سوراخ شدن کیسه آب بسیار مشکل است چون ممکن است با نشت ادرار اشتباه گرفته شود. بنابراین باید هر چه سریعتر به بیمارستان مراجعه کرد.

 

تفاوت بین ترشحات موکوسی و پارگی کیسه آب

پلاگ موکوسی مخاطی متراکم و ضخیم به رنگ صورتی یا خونی است که دهانه رحم را بسته و با ایجاد یک سد محافظ جلوی ورود آلودگی به رحم را میگیرد. خروج ترشحات موکوسی لزوماً به معنای شروع زایمان نیست، ولی نشان دهنده آمادگی و تغییرات دهانه رحم برای زایمان است. پلاگ موکوسی (که در بسیاری از بانوان باردار با ترشحات واژن اشتباه گرفته میشود) ممکن است به شکل یک مخاط غلیظ صورتی یا خونی رنگ در طی یک دوره چند روزه از بدن دفع شود. در صورت مشاهده نیازی به مراجعه اورژانسی به بیمارستان نیست. 

 

مطالعه بیشتر:

1- تفاوت انقباضات رحمی و علائم زایمان در بارداری

2- همه چیز در مورد انقباضات رحمی نا آرام

3- عوارض و علائم کم بودن مایع آمنیوتیک (الیگوهیدرامنیوس)

4- نشانه هایی زایمان زودرس چیست و چه دلایلی دارد؟

 

منبع: نی نی پلاس