The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نگرانی و استرس در دوران بارداری برای مردان

بعضی از آقایان در انتظار نوزاد، بیش از حد معمول درگیر بارداری همسرشان هستند. این نکات قابل توجه می‌تواند تا حدودی به خونسردی آنان کمک کند.

تصور کنید، چهارماهه باردارید و بالاخره تهوع صبحگاهی تان به پایان رسیده است. ناگهان هوس بستی مخصوصی را می‌کنید که اغلب با همسرتان میل می‌کردید. در حقیقت، نمی‌توانید فکرش را از مغزتان خارج کنید. ساعت ده و نیم شب است، بنابراین فروشگاه‌های زیادی در این ساعت باز نیستند. از همسر همیشه مراقب خود که برای کمک مخارج تحصیلش مشغول کار است، می‌خواهید تا بستنی مورد نظر را برایتان خریداری کند. او بدون نگاهی به شما پاسخ می‌دهد: مطمئن هستی؟ و این‌طور ادامه می‌دهد، شما نباید بیش از دوازده و نیم کیلوگرم افزایش وزن داشته باشید.

این گفته‌ها به نظر شما آشناست؟ آیا شما هم همسری دارید که بیش از حد در مسائلتان درگیر است؟ متخصصین معتقدند، اکثر آقایان در انتظار نوزاد، فقط قصد کمک دارند، اما برای بعضی، نقش جدیدشان بیش از حد حمایتی است یا حتی به شخصیتی کنترل کننده گرایش دارند. دکتر ویل کورتنی روانشناسی متخصص در مسائل آقایان در شهر اوکلاند کالیفرنیا می‌گوید:آقایان یاد گرفته‌اند تا بوسیله بی‌اعتنایی به حس‌شان و در عوض انجام وظایف دیگر با احساساتشان مقابله کنند. بنابراین وقتی آقایی درباره فرزند در راهش، احساس اضطراب می‌کند، میل ناخودآگاه او به عملکردی مثبت اغلب شروع به فعالیت می‌کند. 

بدبختانه، عمل انجام شده گاهی اوقات می‌تواند نامناسب باشد. برای مثال، همسری در شهر نیویورک را در نظر بگیرید که بعد از خواندن مطلبی درباره این‌ ادعا که هوای سرد رشد مغزی جنین را بهبود می‌بخشد، بنابراین او سیستم گرمایشی خانه را در حد گرمای کم نگه می‌داشت. همسر باردار او قبل از پایان دادن به حکومت مستبدانه شوهرش در تنظیم درجه حرارت خانه، چندین شب را در هوای بسیار سرد سپری کرد.

 

نگرانی و استرس بیش از حد پدران در دوران بارداری 

خانم لین سالیوان مدیر برنامه سلامت محلی برای مکان تولد در مرکز پزشکی سانتا مونیکا می‌گوید: طی 30 سال اخیر، انفجاری از درگیری‌های آقایان در بارداری و زایمان همسرانشان رخ داده است. او می‌گوید: افزایش عملکردهای آقایان مثل ثبت نام زوج برای کلاس های بارداری و حتی پرسیدن سوال‌هایی درباره میزان عمل سزارین و اپیزیوتومی، معمولا عملکردی بسیار خوب است. اما برای بعضی از آقایان احساس عصبانیت یا ناتوانی، آنها را بیشتر مایل به درگیری در امور همسرانشان می‌کند. خانم سالیوان می‌گوید: بعضی حتی می‌پرسند که آیا آنها می‌توانند در مراحل زایمان به پزشک کمک کنند. اما شما نباید در سکوت رنج برده یا خود را پیاپی در بحث مغلوب بدانید، در این‌جا روش‌هایی برای حفظ حریم شخصی وجود دارد.

 

آیا می‌دانستید؟ ممکن است، هورمون های آغازگر "غریزه پشتیبانی" پدری در انتظار فرزند باشند؛ مردان از میزان هورمون پرولاکتین بیشتری برخوردارند که با واکنش (پاسخ‌گویی) به فرزند طی بارداری همسرشان و سال اول زندگی کودکشان مرتبط است.

 

روش کاهش استرس و مقابله با نگرانی و استرس بیش از حد پدران در دوران بارداری 

1- لیست را به دست او دهید

دکتر کورتنی می‌گوید: نوشتن آنچه را که خواستارید و نمی‌خواهید همسرتان در آن کمک کند یا دخالتی داشته باشد، می‌تواند در عبور او از محدوده وظایفش یاری‌رسان باشد. ممکن است، لیست "کارهای انجام دادنی" شامل تحقیق درباره لوازم ضروری برای نوزاد، برنامه‌ریزی برای بازدید از بیمارستان و همراهی شما در پیاده‌روی یا رفتن به مغازه برای خرید خواربار باشد. "کارهای انجام ندادنی" معمول شامل نظارت بر مقدار غذایی که میل می‌کنید و برنامه ورزشی شما و قبل از جلب توافق شما، دعوت از دوستان و اعضای خانواده برای زایمان است. دکتر کورتنی می‌گوید: اگر او طفره رفت و نکته‌ای از لیست کارهای انجام ندادنی را اجرا کرد، زیاده از حد به او خرده نگیرید و فقط لیست را به او نشان دهید.

ضرورتا هرقضیه‌ای نباید فقط جنبه سیاه و سفید داشته باشد، اگر واقعا مایل هستید تا او هنگامی‌که نیمی از جعبه بستنی را تمام کرده‌اید، به شما هشداری دهد، آنرا نیز به لیست "انجام دادنی‌ها" خود اضافه کنید. فقط دقیق و شفاف باشید و درصورتی‌که او بر طبق خواسته شما رفتار کرد، عصبانی نشوید، دکتر کورتنی می‌گوید: نمی‌خواهید از خواسته‌هایتان معنایی غلط استنباط شود.

 

2- تشکر خود را به زبان آورید

خانم سالیوان می‌گوید: مردان عاشق این هستند که کسی به آنان نیاز داشته باشد. خانم سالیوان و دیگر متخصصین متوجه این نکته شده‌اند که کلید به حداقل رساندن درگیری اضافی، بیان قدردانی درباره مسئله‌ای است که همسرتان به خوبی اجرا می‌کند. برای مثال بعد از این‌که گهواره نوزاد را در محل مناسبش قرار داد، نظرتان را درباره ظاهر خوب آن به او بگوئید و این‌که با آماده بودن زودتر اتاق نوزاد چه احساس خوبی به شما دست داده است.

 

3- قبل از پاسخ‌گویی صبر کنید

آقای هوگان هیلینگ نویسند کتاب‌هایی درباره این موضوع می‌گوید: اکثر آقایان فقط خواستار شنیده‌ شدن هستند. برای مثال شوهرتان به شما می‌گوید: او واقعا ترجیح می‌دهد که شما زایمانی طبیعی (واژنی) داشته باشید، اما شما دریافت اپیدورال (مسکن) را ترجیح می‌دهید. آقای هیلینگ می‌گوید: یک پاسخ خوب این است که بگویید: "متوجه نظرات شما هستم، اما آیا امکان آن وجود دارد که یکی یا دو روز درباره آن فکر کنم؟ بعد از این‌که فکر کردم، به شما خواهم گفت که چگونه احساس می‌کنم". او تشریح می‌کند: فقط با دانش بر این‌که امیال او را نیز بررسی می‌کنید، احساس بهتری خواهد داشت و واقعا این مهم نیست که چه جوابی می‌دهید.

 

4- او را بیشتر در مسائل خود وارد کنید

آقای هیلینگ می‌گوید: زمانی‌که مردان احساس جدامانده از قضایا می‌کنند، بیشتر سلطه‌طلب شده و حالت دفاعی به خود می‌گیرند. بنابراین به روش قابل توجهی او را بیشتر در مسائل خود شامل کنید. قبل از این‌که از متخصص زنان و زایمان قرار ملاقاتی بگیرید که می‌خواهید با او بروید یا این‌که قصد ثبت نام خود و همسرتان را  برای حضور در کلاس های بارداری و زایمان دارید، در ابتدا وقت‌های آزاد و زمان مناسب برای شرکت در چنین نشست‌هایی را از او سوال کنید. آقای هیلینگ می‌گوید: آگاه کردن همسرتان از زمان ملاقات با پزشک بدون مشورت قبلی با او می‌تواند سبب ناراحتی شود، زیرا احتمال می‌رود که  این زمان مناسبی برای او نباشد و نتواند به سبب مسائل کاری شما را همراهی کند، بنابراین وضعیت نادرستی ایجاد می‌شود. آقای هیلینگ تشریح  می‌کند: محترمانه‌تر این است که به او شانسی دهید تا در موقعتی مناسب بتواند از رئیس خود برای اجرای کارهای ضروری مرخصی بگیرد. به این ترتیب احساس می‌کند که بطور مناسبی از او قدردانی و نیز درمسائل وارد شده است.

 

5- موضع خود را رها نکنید

این بدن و سلامتی شماست، بنابراین همیشه از پیشنهاد‌های پزشک و مامای خود پیروی کنید. اگر او می‌گوید: باید مصرف داروی خاصی را ادامه دهید، مثل داروهایی برای بیماری آسم، افسردگی یا بیماری‌های دیگر، به علت نگرانی همسرتان درباره امکان تاثیر آن بر فرزندتان، استفاده از آنرا متوقف نکنید. دکتر کورتنی می‌گوید: بانوان باید درباره سلامتی بدن خود، مرزبندی‌ها را حفظ کنند. درحالی‌که برای درک امیال و نگرانی‌های همسرشان به بهترین شیوه عمل می‌کنند، خانم‌ها باید بطور شفافی همسرانشان را متوجه این مسئله کنند که تصمیم نهایی مستلزم خواست آزادانه بانوان درباره بدنشان است.             

 

مطالعه بیشتر:

1- نقش مردان در بارداری و ایجاد حس پدر بودن

2- نقش پدر در مراقبت از نوزاد

3- مزایا و معایب حضور پدر در اتاق زایمان

4- 20 نکته ای که پدر باید درباره بارداری و بچه داری بداند