The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری چگونه امکان پذیر است؟

امروزه استرس ناشی از پاندمی کرونا دامنگیر تمامی جهان شده است. ترس از دست دادن عزیزنمان در تمام طول شبانه روز ما را آزار می دهد. احتمالا می دانید که یکی از مخرب ترین عوامل برای جنین در طی دوران بارداری استرس مزمن و دائمی مادر است. به همین سبب قصد داریم در ادامه این متن روش های کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری را برای شما شرح دهیم و بگوییم که چگونه خود را از شر این اضطراب خلاص کنید.

8 روش برای کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری

در چنین شرایطی، کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری دشوار است. اما سعی کنید به یاد داشته باشید که اضطراب یک پاسخ طبیعی به یک وضعیت تهدیدآمیز است، بنابراین قابل درک است که بسیاری از افراد در حال حاضر چنین احساسی دارند. در این صورت مواردی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند احساس کنترل بیشتری کنید.

به طور کلی روانشناسان برای کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری راهکارهایی را ارائه داده اند، ازجمله:

1. از بروزرسانی های دائمی اخبار خودداری کنید.

البته مهم است که در جریان این بیماری همه گیر، از دستورالعمل های رسمی برای زنان باردار مطلع شوید. اما بررسی مداوم آخرین به روزرسانی ها فقط اضطراب شما را بیشتر می کنند. سعی کنید روی آنچه باید بدانید متمرکز شوید و سایر موارد را نادیده بگیرید. فقط منابع معتبر اطلاعات را بخوانید و از پرسه زدن در شبکه های اجتماعی خودداری کنید. می توانید اخبار صبحگاهی را بخوانید و سپس برای بقیه روز بر روی چیزهای دیگر تمرکز کنید. سعی کنید حداقل یک ساعت قبل از خواب از قرار گرفتن در معرض اخبار خودداری کنید. اگر می خواهید از اخبار کاملا اجتناب کنید اما نگران از دست دادن به روزرسانی های اصلی هستید، می توانید از همسرتان، دوست یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید که شما را با اخبار مربوط به زنان باردار اطلاع رسانی کنند.

2. در لحظه زندگی کنید.

فکر کردن در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیفتد یا جملاتی که با "چه خواهد شد اگر..." در این دوره نامشخص پاسخی کاملا طبیعی است. انسان ها دوست دارند احساس كنترل امور را داشته باشند، بنابراین جستجوی پاسخ و تلاش برای پیش بینی آنچه اتفاق خواهد افتاد، فقط راهی است كه مغز ما سعی می كند به ما كمک كند تا احساس امنیت كنیم. اما تمرکز بیش از حد بر روی این افکار می تواند مفید واقع نشود، زیرا متوجه خواهید شد که بسیاری از سوالاتی را که می پرسید، پاسخ آنها را ندارید. فقط زمان حال مهم است، زیرا این همان چیزی است که می توانید کنترل کنید. بر احساس خود و آنچه اکنون انجام می دهید تمرکز کنید. به عنوان مثال، وقتی یک نوشیدنی گرم می نوشید، بایستید و جوشیدن کتری را تماشا کنید. به صداها، بوها و آنچه می بینید توجه کنید. روی هر مرحله تمرکز کنید. کیسه چای وقتی آن را فشار می دهید، چگونه به نظر می رسد؟ وقتی شیر را درون لیوان می ریزید چه الگویی ایجاد می کند؟ فقط توجه کنید و بدون قضاوت، ذهن خود را به کاری که مشغول انجام آن هستید، بیاورید. همچنین، سعی کنید روی تنفس و کاهش سرعت ریتم تا حد آرامبخش تمرکز کنید. همچنین می توانید تمرین های ساده ورزشی را انجام دهید.

3. با دوست یا یکی از اعضای خانواده تماس بگیرید.

بیرون آوردن مسائل از سینه و صحبت کردن در مورد نگرانی های خود با یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا یک همکار فهیم و قابل اعتماد می تواند در کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری کمک کننده باشد. با شخصی که دوستش دارید درباره احساس خود صحبت کنید. به یاد داشته باشید که در احساس خود تنها نیستید.

4. با خود مهربان باشید.

برخی از اضطراب ها واکنش طبیعی به آنچه در جهان اتفاق می افتد است. برخی از زنان باردار وقتی همه انتظار دارند که خوشبخت باشند احساس اضطراب می کنند یا احساس گناه می کنند، اما احساس اضطراب در هنگام بارداری طبیعی است و در این شرایط نیز بیشتر است. در این مورد خودتان را سرزنش نکنید. این احساسات تقصیر شما نیست. سعی کنید بپذیرید که بعید است بتوانید کاملا خود را از شر این احساسات خلاص کنید. در عوض، سعی کنید تا جایی که می توانید روی آرامش تمرکز کنید. روش تنفس آرام بخش را امتحان کنید.

5. بر روی سلامتی خود تمرکز کنید.

برداشتن گام های فعال برای سلامتی و سالم ماندن به شما کمک می کند تا اضطراب را کنترل کرده و احساس کنترل بیشتری بر روی افکار خود داشته باشید. سعی کنید نکات زیر را رعایت کنید:

• تا جایی که می توانید فعال باشید.

• از مصرف کافئین خودداری کنید.

سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید.

• رژیم غذایی خوبی داشته باشید.

• مقدار زیادی آب بنوشید.

• عادت های خواب منظم داشته باشید.

همچنین مواردی وجود دارد که می توانید برای خود انجام دهید که دلسوز و تسکین دهنده خودتان هستند. شاید بخواهید به فکر تنظیم یک مجموعه ابزار تسکین دهنده برای خود باشید. یادگیری نحوه انجام کارهایی که باعث آرامش ما می شود، امری است که باید کم و زیاد آن را تمرین کنیم. این باعث می شود که در صورت نیاز واقعی آنها راهکارهای خوبی باشند.

6. حواس خود را پرت کنید.

اگر متوجه شدید که افکار شما از کنترل خارج می شوند، ممکن است نیاز باشد تا برای کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری حواس خود را پرت کنید. اضطراب می تواند تمرکز را بسیار دشوار کند، بنابراین سعی کنید آن را با انجام کارهای ساده تحت کنترل خود نگه دارید. یک مجله را در حیاط یا بالکن بخوانید، جدول کلمات متقاطع انجام دهید، چیزی ببافید، رنگ آمیزی کنید، حمام کنید یا برنامه کمدی مورد علاقه خود را تماشا کنید. این ها همگی لذت های ساده محسوب می شوند.

7. به یاد داشته باشید که این نیز خواهد گذشت.

حدس و گمان های زیادی در مورد زمان پایان این همه گیری وجود دارد. سعی کنید به یاد داشته باشید که این وظیفه شما نیست. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بر این واقعیت تمرکز کنید که در نهایت پایان خواهد یافت. تمرکز خود را بر این بگذارید که در گذشته نیز از این دست موارد وجود داشته و الان نیستند، بنابراین مطمئن باشید که این مسئله را نیز پشت سر خواهید گذاشت.

8. با مامای خود صحبت کنید.

اضطراب در بارداری بسیار شایع است و برای بسیاری از افراد احتمالا در حال حاضر افزایش می یابد. بنابراین، درک این موضوع گاهی دشوار است که آیا احساسات شما قابل کنترل هستند یا نشانه چیز جدی تری هستند. به خودتان اعتماد کنید. شما بهترین قاضی هستید که آیا احساسات شما برای شما عادی است یا خیر.

با کسانی که از شما مراقبت می کنند صحبت کنید، زیرا آنها می توانند در صورت نیاز به پشتیبانی، بیشتر موضوع را بررسی کنند. اگر در دوران بارداری احساس اضطراب زیادی می کنید یا دچار حملات وحشت (پانیک) می شوید، درخواست کمک ضروری است. در مورد احساس خود به ماما یا پزشک بگویید. در صورت نیاز آنها به شما کمک می کنند تا به درمان و پشتیبانی مناسب برای کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری دسترسی داشته باشید.

مطالعه بیشتر:

ویروس کرونا چه تاثیری بر مادران باردار دارد؟

تاثیر ویروس کرونا بر بارداری و زایمان چیست؟

ویروس کرونا در نوزادان، شیردهی در مبتلایان به کرونا

تاثیر ویروس کرونا بر جنین،این ویروس چه تاثیری بر جنین دارد؟

?پرسش و پاسخ های کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری

با استرس کرونا در بارداری چه کنیم؟

سعی کنید روی آنچه باید بدانید متمرکز شوید و سایر موارد را نادیده بگیرید. فقط منابع معتبر اطلاعات را بخوانید و از پرسه زدن در شبکه های اجتماعی خودداری کنید. می توانید اخبار صبحگاهی را بخوانید و سپس برای بقیه روز بر روی چیزهای دیگر تمرکز کنید. سعی کنید حداقل یک ساعت قبل از خواب از قرار گرفتن در معرض اخبار خودداری کنید

مدام استرس کرونا اذیتم می کنه چیکار کنم؟

بیرون آوردن مسائل از سینه و صحبت کردن در مورد نگرانی های خود با یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا یک همکار فهیم و قابل اعتماد می تواند در کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری کمک کننده باشد. با شخصی که دوستش دارید درباره احساس خود صحبت کنید. به یاد داشته باشید که در احساس خود تنها نیستید.

بهترین روش ها برای کنترل استرس در بارداری کدام است؟

سعی کنید نکات زیر را رعایت کنید: تا جایی که می توانید فعال باشید. از مصرف کافئین خودداری کنید. سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید. رژیم غذایی خوبی داشته باشید. مقدار زیادی آب بنوشید. عادت های خواب منظم داشته باشید.

باردارم و از کرونا می ترسم چیکار کنم؟

حواس خود را پرت کنید. اگر متوجه شدید که افکار شما از کنترل خارج می شوند، ممکن است نیاز باشد تا برای کنترل استرس ناشی از کرونا در بارداری حواس خود را پرت کنید. اضطراب می تواند تمرکز را بسیار دشوار کند، بنابراین سعی کنید آن را با انجام کارهای ساده تحت کنترل خود نگه دارید. یک مجله را در حیاط یا بالکن بخوانید، جدول کلمات متقاطع انجام دهید، چیزی ببافید، رنگ آمیزی کنید، حمام کنید یا برنامه کمدی مورد علاقه خود را تماشا کنید. این ها همگی لذت های ساده محسوب می شوند.

منبع: tommys