The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چگونه با یک بارداری سخت کنار بیاییم

پیش از این‌که باردار شوم دوران بارداری خود را بسیار شاد و درخشان تصور می‌کردم با شکمی برآمده و زیبا که رفتار دیگران تحت تاثیر قرار می دهد. هرگز تصور نمی‌کردم که به دلیل ناخوشی های مداوم مجبور به مرخصی گرفتن از محل کارم شوم. در خواب هم نمی‌دیدم که مچ پاهایم مثل بادکنک باد کند و سه برابر اندازه معمولش شود. پس از این‌که من و همسرم تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم، ماه‌ها در انتظار به سر بردم و سپس وقتی معلوم شد که خانواده‌ای در حال شکل‌گیری است، 39 هفته را با نفرت از هر ثانیه‌اش گذراندم. احساس نگون‌بختی می‌کردم و حتی بیش از آن، زیرا برای بدبختی احساس گناه نیز می‌کردم. آیا قرار نبود که بارداری دوران شاد و درخشانی باشد؟ چه ایرادی دارم؟

در حقیقت ایرادی وجود نداشت. فقط بسیاری از مادرانیکه عاشق فرزندشان هستند از دوران بارداری خود خاطرات خوشایندی ندارند. اگر شما نیز بارداری ناخوشایندی را می گذرانید، نکاتی مهمی برای کمک به شما در زیر آمده است که حداقل متوجه باشید که شما تنها نیستید.

 

1- در جستجوی مادرانی باشید که مشکلاتی مثل مشکل شما را تجربه کرده اند

بارداری پرخطر می‌تواند واقعاً تنش‌زا باشد، خصوصاً اگر دوره استراحت مطلق را می‌گذرانید یا در انتظار مشکلات سلامتی فرزندتان در هنگام تولد هستید. آگاهی از این‌که افراد دیگری نیز در این وضعیت هستند، درمان احساسی خوبی است. در جستجوی مادرانی باشید که مشکلاتی مثل مشکل شما را تجربه کرده اند و داستان آنها را بشنوید و افکار و احساست خود را بیان کنید.

 

2- خود را گناهکار ندانید

دوستم می‌گوید: طی بارداری‌ بیشترین مشکلم پذیرش این مطلب بود که بارداری برای من دوران شادی نبوده و کنار آمدن با این مسئله برایم مشکل بود. احساس می‌کردم، در حال انجام کار نادرستی هستم و ناراحت بودم. اگر در بارداری اینقدر ناتوان هستم، مطمئنا در آینده مادر خوبی نیز نخواهم بود. البته اکنون می‌دانم که چنین تفکری خنده‌دار است! زیرا بارداری هر شخصی را به نوعی تحت تاثیر قرار می‌دهد، ولی با این حال استفراغ هر روزه آن هم برای نه ماه واقعاً کلافه کننده است. در حقیقت اینکه چه احساسی در مورد بارداری خود دارید هیچ ارتباطی به چگونگی اجرای وظایف مادرانه شما ندارد، بنابراین خود را گناهکار ندانید، زیرا مطمئنا اوضاع بهتر از این خواهد شد!

 

3- افکار و احساسات خود را بنویسید

نوشتن نوعی درمان است، گاهی بیان احساستان حتی برای فردی که شرایط شما را درک نمی کند، نیز می‌تواند آرامش‌بخش باشد. این کار به شما کمک می کند تا دوباره وضعیت خود را ارزیابی کنید، ممکن است هنگامی‌که تصور می کنید بیش از حد خسته و کلافه شده‌اید، مسئله آن‌چنان هم افسرده کننده نباشد که 15 دقیقه پیش به نظر می‌رسید. تخلیه افکار و احساسات بر روی کاغذ، می‌تواند ابزاری عالی برای رهایی باشد، اما اگر به‌نظر شما کاری سختی است به یکی از دوستان خوب‌تان تلفن کرده و با او در مورد احساستان صحبت کنید. به این ترتیب احتمالاً همان نتیجه نوشتن خواهید شد.

 

4- احساسات خود را برای دیگران بیان کنید

زمانی‌که شخصی از شما می‌پرسد که چطورید، به جای خوب جلوه دادن اوضاع، با راستی پاسخ دهید. ممکن است، متوجه شوید که آنها نیز با چنین مشکلاتی آشنایی دارند. زمانی‌که همسایه‌ام پرسید که چطورم، بالاخره راست گویی را در نظر گرفتم و به او گفتم که در حقیقت چندان حال و روز خوبی ندارم، او خندید و داستان‌ بارداری خود را برای من بازگو کرد. سپس متوجه شدم ‌که من تنها شخصی نیستم که چنین بارداری ناخوشایندی را پشت سر می‌گذارد و احساس بهتری به من دست داد.

 

5- کاری را بکنید که به شما احساس بهتری می‌بخشد

اگر احساس خوبی ندارید، در منزل نشسته‌اید و ادامه این وضعیت حال شما را بدتر می‌کند. به فروشگاه وسایل کودکان سری بزنید، نهار را با دوستان‌تان صرف کنید، به دیدن فیلمی بروید... کاری را بکنید که به شما احساس بهتری می‌بخشد. اگر نمی‌خواهید منزل را ترک کنید، برای مشغول کردن خود در خانه، کاری پیدا کنید، مثل تهیه و فریز کردن غذا برای دوره پس از زایمان، خواندن کتابی داستانی یا درست کردن دفتری مخصوص نی‌نی‌ کوچلویی که در راه دارید. اگر حوصله جمع را دارید، دوستی را به خانه خود دعوت کنید، اگر آنها بدانند که شما احساسی خوبی ندارید، ممکن است برای پیشنهاد ملاقات با شما دودل باشند، بنابراین به آنها بگویید که از ملاقات با آنان خوشحال می شوید و احساس بهتری خواهید داشت. احتمالاً گذراندن شبی همراه با دوستان و صرف غذایی مطبوع، روحیه شما را شاد خواهد کرد.

 

مطالعه بیشتر:

1- پیامدها و معایب استراحت مطلق در دوران بارداری

2- تشخیص بارداری پرخطر و عوامل خطر ساز قبل از بارداری

3- تغییر احساسات و حالت روحی در دوران بارداری

4- مراقبت از سلامت روانی در دوران بارداری