The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مراقبت از سلامت روانی در دوران بارداری

بارداری ترکیبی از احساسات است و همه آن‌ها مثبت نیستند .اگر شما هم احساس نگرانی می‌کنید، بدانید که تنها نیستید. بروز چنین نگرانی هایی خصوصا در اولین تجربه بارداری یا بارداری ناخواسته رایج تر هستند و اگر در معرض افسردگی و اضطراب قرار داشته باشید، می‌تواند شدت بیشتری داشته باشند..​

برای سلامتی خود و فرزندتان، تا جایی که می توانید مراقب خودتان باشید. دقت کنید که خوب بخورید، ورزش کنید، خواب کافی داشته باشید و مصرف ویتامین‌های دوران بارداری را فراموش نکنید.

اگر شما نگران، غمگین، یا عصبی هستید، با فردی درباره آن صحبت کنید و بدانید چه زمانی باید ​کمک بخواهید.

اهمیت سلامت روان در دوران بارداری

نوسانات روحی در دوران بارداری طبیعی است. اما اگر همیشه احساس عصبی بودن و ناراحتی داشته باشید، می‌تواند نشانه ای از چیزی عمیق‌تر باشد. استرس و نگرانی‌های روزمره می تواند بر بارداری شما عوارض و تاثیرات نامطلوبی داشته باشد.

برخی بانوان باردار ممکن است افسردگی یا اضطراب داشته باشند.

افسردگی، احساس غم یا زودرنجی است که برای هفته‌ها یا چند ماه (در یک زمان مشخص)  احساس می‌شود. برخی بانوان ممکن است قبل از بارداری افسردگی داشته باشند. اما افسردگی دوران بارداری می تواند به چند دلیل شروع شود، مثلا اگر یک خانم در مورد بارداری اش خوشحال نباشد و یا در خانه یا محل کار استرس داشته باشد.

اضطراب، احساس نگرانی یا ترس از چیزهایی است که ممکن است اتفاق بیفتد. به هر حال اگر زیاد نگران باشید، بسیاری از چیزها می‌توانند در دوران بارداری به شما فشار بیاورند. شما ممکن است از اینکه مادر خوبی نخواهید بود یا نمی‌توانید بچه‌دار شوید نگران باشید.

مادران باردار مسائل سلامت روانی دیگری دارند مثل:​

​درمان مشکلات روانی در دوران بارداری اهمیت بسیاری دارد. مادرانی که افسرده، مضطرب و یا دچار مشکلات دیگری هستند ممکن است مراقبت‌های پزشکی خود را دنبال نکنند. آن‌ها ممکن است از خودشان مراقبت نکنند یا از مواد مخدر و الکل در طول دوران بارداری استفاده کنند .همه این چیزها می‌توانند به رشد جنین آسیب برسانند .​

اگر مسئله ای در مورد سلامت روان خود دارید، با دکترتان صحبت کنید تا بتواند در طول دوران بارداری و پس از بارداری به شما کمک کند.

 

روش های درمان مشکلات سلامت روان در دوران بارداری

اگر شما نگران و یا افسرده هستید، با پزشک، مشاور یا درمانگرتان صحبت کنید و به موقع کمک بگیرید. هر چه درمان زودتر شروع شود، شما زودتر احساس بهتری خواهید داشت. همچنین با پزشک خود درباره سلامت کلی و مسائل بهداشت روانی صحبت کنید. برای پزشک شما بهتر است به خاطر هر موردی که در طول بارداری و یا پس از بارداری شما اتفاق می افتد، تاریخچه کامل پزشکی تان را بداند.

 

درمان مشکلات سلامت روان شامل موارد است:​

1- تجویز دارو

همیشه قبل از شروع دوره دارویی یا متوقف کردن آن در طول دوران بارداری با پزشک خود مشورت کنید. اگر شما هر نوع دارویی را برای مشکل سلامت روان خود می خورید و باردار هستید یا برای باردار شدن برنامه‌ریزی می کنید، با پزشک خود در میان بگذارید. ​مصرف آن را قطع نکنید مگر اینکه پزشکتان بگوید. برخی داروها ممکن است مشکلاتی برای نوزاد ایجاد کنند، اما قطع دارو می‌تواند باعث بدتر شدن اوضاع شود.

پزشکتان می تواند ​برنامه درمانی را به شما بدهد که برای شما و فرزندتان مفید باشد.

2- گفتگو درمانی

صحبت کردن با یک درمانگر می‌تواند راهی عالی برای مدیریت استرس، مقابله با افسردگی و اضطراب در دوران بارداری باشد. پیدا کردن یک گروه حمایتی که در آن بتوانید نگرانی‌های خود را با دیگر مادرانی که شما را درک می کنند به اشتراک بگذارید می توانند کمک کننده باشد .صحبت کردن با یک مددکار اجتماعی یا مشاور می‌تواند به شما کمک کند که با مسائل مالی، نگرانی بزرگ کردن فرزندتان یا سایر استرس‌ها در زندگی شما مقابله کنید.

3- رویکردهای دیگر

بسیاری از بانوان در فعالیت‌هایی مانند یوگا، ورزش و مدیتیشن آرامش پیدا می کنند. اگر احساس استرس یا بهم ریختگی روانی دارید، صحبت کردن با یک دوست، عضو خانواده می‌تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد .​

بسیاری از مادران در دوران بارداری خود احساس اضطراب یا افسردگی می‌کنند و حتی برخی از آنها ممکن است به درمان نیاز داشته باشند اما مشکل سلامت روان نباید برای شما و فرزندتان مشکل‌ساز باشد. کمک کنید احساس بهتری داشته باشید تا بتوانید بهترین کار را برای خود و فرزندتان انجام دهید.

 

مطالعه بیشتر:

1- وضعیت سلامتی در دوران بارداری

2- تغییر احساسات و حالت روحی در دوران بارداری

3- تغییرات هورمونی در دوران بارداری

4- تغییرات بدن مادر در دوران بارداری