The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ناباروری ثانویه یا ناباروری در بارداری دوم

اين كه قبلا صاحب فرزند شده‌اید به اين معنا نيست كه نوزاد بعدي نیز به همین سادگي متولد خواهد شد.

 

 

ناباروری چیست؟

در واقع ناباروری، ناتوانی در لقاح جنین حداقل بعد از گذشت یكسال از تصمیم برای بارداری است (در صورتی که از هیچ گونه راهی برای پیشگیری استفاده نکرده باشید). دكتر جیمی گریفو مدیر بخش اندام های باروری و غدد درون ریز در مركز پزشكی دانشگاه نیویورك می گوید: علت اصلی ناباروری در لقاح جنین برای بارداری دوم این است كه با بالا رفتن سن در خانم‌ها، تخمکها مرغوبیت لازم برای بارور شدن را ندارند.

از آنجایی كه معمولا زوج‌ها برای به دنیا آوردن فرزند دوم با تاخیر عمل می‌كنند، زمانی كه سعی دارند تا دومین نوزاد خود را لقاح كنند، درصد زیادی از تخمک ها اختلالات كروموزومی دارند و عمل لقاح انجام نمی شود.

 

علت ناباروری ثانویه یا لقاح جنین برای بارداری دوم

متخصصین معتقدند که علت های دیگر ناباروری ثانویه یا ‌ناباروری در لقاح جنین برای بارداری دوم شامل موارد زیر است:

  • بروز بیماری در مرد و زن
  • كاهش تعداد اسپرم در آقایان
  • بسته شدن لوله های رحمی
  • افزایش یا کاهش بیش از حد وزن

زوج هایی كه از مشكل لقاح جنین برای بارداری دوم خود رنج می برند، دچار افسردگی بی‌مانندی می‌شوند. در واقع این والدین در میان دو دنیای متفاوت گرفتارند اول اینكه اطرافیان بدون وقفه سوال می‌كنند چه زمانی خواهر یا برادر كوچك كودكتان به دنیا می آید؟‌ و دنیای دیگر جهان زوج‌های بدون فرزند و نابارور است كه با آنها احساس همدردی می‌كنند.

این والدین احساس می‌کنند كه ما هرگز نمی توانیم برای كودك خود همبازی برادر یا خواهری بیاوریم و احساس گناه می‌کنند و می گویند: یك فرزند كافی نیست. اگر این والدین‌ متوجه این نكته شوند كه بزرگ كردن یك نوزاد آن هم هنگامی که كودك دیگری در خانواده وجود دارد،ممکن است با مشکلاتی همراه باشد، دیگر احساس گناه نمی‌کردند. شاید کودک اول از تک فرزندی رضایت داشته و شریک دیگری‌ نمی‌خواهد.

زمان و احساسی ‌صرف درمان ناباروری می‌شود، می‌تواند به فرزند اول این احساس را بدهد كه والدین می توانند این زمان و احساس را صرف فرزند اول خود كنند. البته اوضاع زمانی وخیم تر می‌شود كه فرزندشان ناتوانی والدین را برای به دنیا آوردن فرزند دوم بعنوان یك دستاویز مورد استفاده قرار دهد.

اگر شما و همسرتان بعد از یك سال تلاش و بدون استفاده از پیشگیری كننده‌های بارداری نتوانستید جنینی را لقاح كنید، اولین قدم مشاوره با متخصص زنان و زایمانی است. وی می‌تواند موارد اولیه را بررسی كرده و شما را به متخصص مربوطه ارجاع دهد.

تجربه یک مادر از ناباروری ثانویه یا لقاح جنین برای بارداری دوم

این خانم برای بار اول به سادگی‌ باردار شد، اما زمانی كه او و همسرش برای دومین بار تصمیم به لقاح جنین گرفتند،‌ داستان كاملا متفاوت شد.

وی می گوید: من و همسرم زمانی كه نتوانستم در لقاح جنین برای بارداری دوم موفق شویم، وحشت زده شده شدیم. ولی‌ می‌دانستم كه باید سریعا دست به كار شوم، زیرا من 37 سالم بود و تقریبا به ‌مدت یكسال برای بچه دار شدن تلاش می ‌كردیم. بنابراین ما به ملاقات پزشك متخصص باروری رفتیم.

این خانم می گوید: درمان ناباروری كار ساده نیست و مجبور به انجام کارهای مختلفی مثل لاپارسكوپی (عمل جراحی برای آزمایش سلامت لوله های رحمی) شدم، ولی مشكل مشخص نشد. سرانجام بعد از تزریق دو دوره از یك داروی خاص كه آن را HMG می‌نامند (این دارو برای فعال سازی تولید تخمک تزریق می‌شود) و یك سقط جنین،‌ دو قلوهای دخترم را باردار شدم. انجام درمان ‌های دارویی ارزشش را داشت، اما برای گذراندن این دوران نیاز به رابطه زناشویی بسیار قوی‌ای داشتیم، چون که من تقریبا نیمی از این دوران را با گریه گذراندم. همچنین بیمه درمانی ما این مخارج را متقبل نشد و مشکلات مالی نیز مسئله‌ای شده بود.

خانم‌هایی که برای فرزند دوم و لقاح جنین برای بارداری دوم با مشكل مواجه می‌شوند، معمولا احساس تنهایی می كنند، ولی در واقع آنها باید بدانند که تنها کسی نیستند که با این مشکل مواجه شده اند.

 

مطالعه بیشتر:

1- بارداری برای دومین بار و آمادگی برای فرزند دوم

2- بهترین فاصله سنی میان دو فرزند چیست؟

3- آمادگی فرزند بزرگتر برای ورود نوزاد

 

منبع: ترجمه: پوران گلشني