The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا استفاده از صندلی ماساژ در بارداری بی خطر است؟

بارداری برای مادر باردار پر از استرس است. آرایش موها، رسیدگی به ناخن‌ها یا گرفتن یک ماساژ می‌تواند تسکینی برای تمام این استرس‌ها باشد.

با اینحال، مادران باردار می‌خواهند بدانند که آیا استفاده از یک صندلی ماساژور برای آنها ایمن و بی خطر است.

آیا استفاده مرتب از صندلی ماساژ می‌تواند برای مادر و جنین مضر باشد؟

صندلی ماساژ چیست؟

صندلی ماساژ براساس تقلید از حرکات و تکنیک های بکار رفته توسط ماساژورها کار می کند.

اکثر صندلی های ماساژ حرکات ماساژ شیاتسو و یا ماساژ سوئدی را انجام می‌دهند.

صندلی ماساژ سیاتشو با استفاده از چرخش، پیچش، غلت، ضربه، فشار و حرکات جابجایی برای رهایی از تنش در قسمت های مختلف بدن عمل می‌کند.

صندلی ماساژ سوئدی از ضربه های بلند و طولانی، حرکات مالشی برای بهتر شدن گردش خون به قصد تسکین استرس استفاده می‌کند.

اجزای اصلی صندلی های ماساژ

این صندلی ها از سه جزء اصلی تشکیل شده‌اند:

موتور، گره ها و غلتک ها و مکانیسم کنترل کامپیوتری

  • موتور حرکت گره ها و غلتک ها و تنظیمات صندلی را فعال می‌کند.
  • گره ها و غلتک ها حرکات ماساژ را در نقاط خاص انجام می‌دهند. این اجزا نقاط خاصی از بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در اندازه و اشکال گوناگون هستند. کاربران می‌توانند گره و غلتک را بسته به نیاز خود تنظیم کنند.
  • کامپیوتر به تنظیم اتوماتیک صندلی بر اساس ارتفاع و عرض کاربر و گرمای گره ها در صورتیکه صندلی شما این قابلیت را داشته باشد، که برای مادران بارداری که از این صندلی استفاده می‌کند بسیار مهم است.

 

مزایای استفاده از صندلی ماساژ در بارداری

مطالعات بسیاری نشان می‌دهند که ماساژ برای مادران باردار دارای مزایایی است.

کلینیک مایو گزارش می‌دهد که ماساژ می‌تواند درد کمر را تسکین دهد.

سایر منافع ماساژ شامل:

  • کاهش اضطراب و استرس
  • کمک به رفع مشکلات گوارشی
  • کاهش علائم افسردگی
  • تسکین درد پشت
  • مقابله با درد ناشی از فیبرومیالژیا یا سایربیماری ها

آیا پزشکان استفاده از صندلی ماساژ در بارداری را توصیه می‌کنند؟

یک روش آسان برای گرفتن ماساژ در بارداری استفاده از صندلی ماساژ است.

تا زمانیکه از خطرات مرتبط با صندلی ماساژ در بارداری و انجام اقدامات احتیاطی لازم آگاهی دارید، دلیلی وجود ندارد که نتوانید از مزایای این صندلی ها بهره‌مند شوید.

 

خطرات استفاده از صندلی ماساژ در بارداری

آیا لرزش، گرما و میدان الکترومغناطیسی صندلی ماساژ می تواند به جنین آسیب بزند؟ بسیاری از مادران از خود می‌پرسند که آیا نشستن بر روی صندلی ماساژ لرزان در بارداری مطمئن است؟ آنها نگران این هستند که لرزش می‌تواند به جنین و یا به رشد او صدمه بزند.

آیا لرزش صندلی های ماساژ موجب سقط جنین می شود؟

لرزش (ارتعاش) صندلی ماساژ سخت‌تر از یک پیاده روی تند نیست. هیچگونه شواهدی دال بر مضر بودن اینگونه ارتعاشات بر جنین وجود ندارد.

دغدغه دیگر اینست که صندلی ماساژ می‌تواند منجر به سقط جنین شود.

شواهد علمی که نشان دهنده سقط جنین در اثر استفاده از صندلی ماساژ لرزاننده باشد در دست نیست. خطرات ماساژ در بارداری در شش هفتگی و ۳۰ هفتگی یکسان است. با وجود این داستان های ساختگی، هیچ تحقیق علمی ثابت نمی‌کند که صندلی ماساژ تاثیری بر زایمان دارد.

آیا گرمای صندلی های ماساژ برای جنین خطرناک است؟

بسیاری اعتقاد دارند که استفاده از صندلی های گرمایشی ماساژ منجر به "هایپر ترمیا" (تب شدید) می شوند که می‌تواند منجر به مشکلات مادرزادی جنین شود. پزشکان نسبت به استفاده از سونا یا حمام داغ برای مادران باردار خصوصا در سه ماهه اول بارداری هشدار می‌دهند. به هر حال، مدل های حرارتی اگر تاثیری بر ایجاد هایپرترمیا (تب شدید) داشته باشند، بسیار اندک است. صندلی‌های گرمایشی در هنگام نشستن به پهلوها یا پشت گرمای مستقیم وارد می‌کنند. درجه حرارت تولید شده توسط صندلی‌ها نمی‌تواند دمای کل بدن را به درجه حرارت خطرناک برساند.

آیا امواج مغناطیسی صندلی های ماساژ برای جنین خطرناک است؟

وسایل و ابزار الکترونیکی در هنگام استفاده مستمراً امواج مغناطیسی تولید می‌کنند. متخصصین طب جایگزین اغلب از جریان مغناطیسی برای درمان بعضی بیماری ها کمک می‌گیرند. برخی از تولید کنندگان، صندلی ها را با جریان مغناطیسی درمانی که در داخل صندلی کار گذاشته شده، می‌فروشند.

اگرچه هیچگونه تحقیقاتی دال بر مضر بودن جریان مغناطیسی حاصل از صندلی ماساژ برای جنین وجود ندارد، با این حال لایه ای از ماهیچه، بافت و چربی اطراف جنین زنده، با تاثیرات ناچیز این جریان مقابله می‌کند. در صورت نگرانی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا خطرات اثبات شده ای مرتبط با ماساژ در حین بارداری وجود دارد؟

اکثر خطرات مرتبط با هرگونه ماساژ در بارداری و غیر از آن مساوی است. با اینحال، هنگام ماساژ مراقب وضعیت بدن خود باشید. خوابیدن روی شکم در هنگام ماساژ ایده خوبی نیست.

اگر در فصل تابستان از صندلی ماساژ در محیط خارج از خانه استفاده می‌کنید، ماژول های حرارتی آن را فعال نکنید، زیرا می‌تواند خطر مشکلات مربوط به دمای بالا را افزایش دهد. به طور کلی بالا بردن دمای بدن بیش از حد در بارداری توصیه نمی شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- فواید ماساژ در زمان بارداری

2- آیا استفاده از بالش های گرمایی در دوران بارداری بی خطر است؟

3- مشکلات بارداری در گرمای تابستان و روش های پیشگیری از آن

4- 6 توصیه برای مقابله با احساس گرمای زیاد در بارداری