9 روش سنتی برای تشخیص جنسیت جنین

لازم نیست برای تشخیص جنسیت فرزندتان منتظر بمانید. اگر غافل‌گیری را دوست ندارید و می‌خواهید هر چه سریع ‌تر از جنسیت فرزندتان مطلع شوید، سونوگرافی بهترین روش است. با توجه به عملکرد پزشک‌ تان، مدت بارداری ‌و وضعیت فرزندتان در رحم، در هفته 16 بارداری می توانید از جنسیت جنین مطلع شوید. تا پیش از اختراع سونوگرافی چند بعدی و ... بانوان از روش های سنتی برای تشخیص جنسیت جنین استفاده می کردند. برخی از افراد اکنون نیز به این روش های سنتی باور دارند و از آنها برای تشخیص جنسیت جنین خود و سایرین استفاده می کنند. اجرای برخی از روش های سنتی تشخیص جنسیت جنین سرگرم کننده است.

 

برای تشخیص جنسیت فرزندتان، روش‌های سنتی زیر را امتحان کنید:

 در ادامه به 9 روش سنتی برای تشخیص جنسیت جنین خواهیم پرداخت :

1. بزرگی شکم تان به سمت بالا است یا پایین؟

بر اساس یک روش قدیمی اگر فرزندتان را بالا حمل می ‌کنید ( بزرگی شکم تان از زیر پستان‌ های تان شروع می ‌شود)، دختر دار می شوید. اگر جنین را پایین حمل می ‌کنید (بزرگی شکم تان به سوی لگن است)، پسر دار خواهید شد.

2. پوست و موهایتان می‌ درخشید؟

برخی از قدما می ‌گویند، بانوانی که در دوران بارداری پوست و موهای شان شفاف و ابریشم گون شده است، پسر دار می شوند. بانوانی که آکنه می زند و موهای شان خشک شده دختر دار می شوند، چون دختر، زیبایی را از وجود مادر بیرون می ‌کشد.

3. حلقه نشاط‌ بخش

این روشی است که از اختراع چرخ نیز قدیمی‌تر است. حلقه ‌ای (مانند حلقه ازدواج شما) را به تکه‌ای نخ ببندید. اکنون آن را روی شکم ‌تان آویزان و دست خود را بی‌ حرکت نگه دارید. اگر حلقه مدور یا در خط مستقیم حرکت کرد به ترتیب دختر و پسر دار می شوید. 

4. بکینگ پودر (مثل جوش شیرین)

از منشا این روش اطلاع دقیقی در دست نیست. اگر پس از ترکیب ادرارتان با پودر بیکینگ حباب تشکیل شد جنین پسر، در غیر این صورت دختر است.

5. به تپش قلب فرزندتان توجه کنید

دفعه بعدی که برای تصویربرداری می‌روید، به تپش قلب فرزندتان توجه کنید. برخی می‌گویند اگر ضربان قلب کمتر از 140 بار در دقیقه باشد، جنین پسر است. اگر بیش از آن بود، فرزندتان دختر است.

6. ویار شیرین یا شور برای داشتن دختر یا پسر؟

کلید تشخیص جنسیت فرزندتان در نوع ویارتان نهفته است. اگر خوراکی‌ های شیرین ویار کنید، صاحب دختر می شوید. اگر به سراغ چیپس و خیارشور رفتید، پسر دار خواهید شد.

7. افسانه ‌ای قدیمی

قوم مایا برای آگاهی از جنسیت جنین از ابزاری به نام نمودار تولد استفاده می‌ کردند. سن تان را هنگام لقاح جنین و سالی را که در آن باردار شدید را در نظر بگیرید. اگر اعداد فرد یا زوج بودند، صاحب دختر خواهید شد. اگر یک عدد فرد و دیگری زوج بود، صاحب پسر خواهید شد.

8. حالت تهوع

اگر در سه ماهه اول بارداری، حالت تهوع دارید، دختر دار خواهید شد. اگر به ندرت حالت تهوع دارید، پسر دار خواهید شد.

9. نمودار تولد چینی

امروزه از این نمودار برای سرگرمی در کشور چین استفاده می‌ شود. سادگی استفاده از این نمودار علت محبوبیت این نمودار است. تمامی آنچه برای آگاهی نیاز دارید، سن بانوی باردار و زمان دقیق بسته شدن نطفه است.

 

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با روش های مدرن تشخیص جنسیت جنین، مقاله زیر را مطالعه کنید:

راه های مدرن و سنتی تشخیص جنسیت فرزند

منبع: ترجمه: پرستو اسدی