The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

همه چیز درباره خام خواری در دوران بارداری!

شاید رعایت آزمون: در دوران بارداری چگونه غذا بخورم؟ سالم در دوران بارداری اولین تصمیمی است که نشان می‌دهد شما والدی هستید که مسئولیت سلامت شخص دیگری را نیز به عهده دارید.

پژوهش‌های بیشتر نشان می‌دهند که غذایی سالم و رژیمی متناسب با بارداری نه تنها برای رشد سلامت فرزندتان ضروری است، بلکه به بدن شما کمک می‌کند تا بارداری و زایمان آسوده‌تری را تجربه کنید. همچنین تاثیر دراز مدتی بر عادات غذایی شما و فرزندتان خواهد داشت.

بنابراین افزایش مصرف سبزی‌ها و میوه‌ها، مراقبت از میزان آب بدنی و مصرف منظم وعده‌های غذایی، گام‌های موثری برای سلامتی شماست. اما خانم "شارون مرسی" نرس ماما پیشنهاد می‌کند که یک گام جلوتر بروید؛ یعنی خام خواری کنید و برای چهار هفته آخر بارداری‌تان، فقط خوراکی‌های نپخته و فرآوری نشده مصرف کنید.

دانش زیست پایه 
سلول‌ها مسئول هر یک از عملکردهای بدنی شما هستند، برای عملکرد بهتر سلول‌ها به آنزیم‌ها و شکرهای ویژه‌ای نیاز دارید.

حرارت دادن بیش از 40 درجه سانتی‌گراد غذا، ساختار شیمیایی مواد آن را دگرگون می‌سازد و بسیاری از فواید آنزیم‌ها و مواد قندی آن را که در مواد اولیه به شکل طبیعی وجود دارند را از بین برده و هضم آنها را مشکل‌‌‌تر می‌کند. جذب تمامی مواد مغذی موجود در تغذیه شما به ویژه هنگام بارداری و زایمان از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که می‌خواهید بدن‌تان با حداکثر توان ممکن کار کند. نویسنده این مقاله می‌گوید: بانوانی که در دوران بارداری خود تحت نظارت من بودند به طور میانگین زایمان شش ساعته‌ای داشته اند! چرا؟

به این علت که آنان به آرامی و طی دوره بارداری‌شان رژیم خود را عوض کردند، تا خوردنی‌های خام بیشتری را به آن بیفزایند و سرانجام برای چهار هفته آخر بارداری‌شان، رژیم کامل خام‌خواری را پیگیری کردند.

این کار به این معناست که رحم این مادران قادر است که با حداکثر توان خود کار کند، چرا که خسته و متورم نیست، اما قابل کشش و نرمی بیشتری دارد و می‌تواند به آرامی باز شود. خام‌خواری‌ای که به زایمان ختم شود به کاهش خونریزی پس از زایمان و تسریع روند بهبودی کمک می‌کند.

خام‌خواری 
خانم شارون پیشنهاد می‌کند: اولین نکته شتاب نکردن در اجرای آن و آشفته نکردن سیستم‌ بدنتان است. در 36 هفتگی نمی‌توانید از خواب برخیزید و رژیم‌تان را کاملا عوض کنید، حتی اگر باردار نبودید باز هم چنین کاری پیشنهاد نمی‌شد. از حدود دوازده هفتگی، یعنی زمانی‌که شدت جریان هورمون‌ها در بدن شما کاهش می‌یابد و احتمالا کمتر به تهوع صبحگاهی دچار هستید، خوراکی‌های خام بیشتری را به رژیم خود اضافه کنید، مصرف آب‌تان را افزایش دهید و از محصولاتی که شدیدا فرآوری‌ شده‌اند دوری جوئید.( کنسروها، سوسیس و کالباس و ...) این انتقال آرام به رژیم خام‌خواری مثل یک روش پاک‌سازی (از سموم) است.

احتمالا بین هفته‌های 24 و 28 بارداری متوجه می‌شوید که هضم سه وعده بزرگ غذایی در روز دشوار است، این مسئله فقط به علت اینکه فرزندتان فضای بیشتری می‌گیرید نیست، بلکه در این دوران سیستم گوارش شما آهسته‌تر کار می‌کند( تحت تاثیر هورمون‌ها). بنابراین شانس بیشتری برای جذب تمامی مواد مغذی دریافتی خواهید داشت. در نتیجه اگر تاکنون به این مسئله توجه نکرده‌اید، سعی کنید در طول روز، کم‌کم خوردن را آغاز کنید و درصد خوراکی‌های خام رژیم روزانه خود را افزایش دهید. و سرانجام، برای خام‌خواری کامل طی آخرین مراحل بارداری آماده شوید.

همه یا هیچ؟
این روش به معنی خوردن همه یا هیچ نیست؛ بدون این‌که غذاهای پخته را کاملا از رژیم خود حذف کنید، صرفا با افزایش خوراکی‌های خامی که می‌خورید، بسیاری از فواید آنرا را احساس می‌کنید. دکتر "هایدی ون لوگرن‌برگ" متخصص هومیوپاتی می‌گوید: مجبور نیستید که صد در صد خام‌خواری کنید. می‌توانید هر مقداری که دوست دارید بخورید، اما کوشش کنید تا مصرف مواد خام را به 60 تا 80 درصد برسانید. مصرف سبزیجات را افزایش دهید، خصوصا کلم پیچ، اسفناج، کاهو و جعفری. انواع برگ‌ها نیز عالی هستند، هرچه سبز تیره‌تر بهتر. اسموتی سبز (مخلوط یخ و آب‌ سبزی)، آب‌میوه‌های سبز و سوپ‌های سبز رنگ، روش مطلوبی برای مصرف روزانه 4 تا 6 فنجان از سبزی‌ها است.

این متخصص اضافه می‌کند: خام خواری به این معنا نیست که باید گیاه خوار یا ویگن vagan (گیاه‌خوارانی که محصولات حیوانی مصرف نمی‌کنند) باشید. بارداری زمانی برای محدود کردن رژیم‌تان نیست و بسیاری از افراد نگرانند که اگر رژیمی تمام گیاهی انتخاب کنند به اندازه کافی پروتئین و امگا (اسیدهای چرب اشباع نشده) دریافت نمی‌کنند. مصرف گوشت و ماهی کبابی تضمین می‌کند که پروتئین و امگاهای ضروری بدنتان را وارد سیستم‌تان می‌کنید.

خانم هایدی پیشنهاد می‌کند که انواع مختلف پروبیوتیک‌ها را مصرف کنید، به ویژه طی سه ماهه سوم بارداریتان، خصوصاً اگر ماست را از رژیم خود حذف کرده‌اید. زیرا ضروری است که فرزندتان زندگی خود را با مجاری گوارشی‌ای آغاز کند که باکتری‌های مفید به خوبی در آن ذخیره شده باشد.

خانم شارون پیشنهاد می‌کند: مادرانی که قصد بهره بردن از رژیم خام‌خواری در دوران بارداری را دارند باید حداقل 80 درصد خام‌خواری کنند. به این معنا که تمام روز خام‌خواری کنند و سپس برای شام غذایی پخته میل کنند.

البته پیش از هرگونه تغییری در رژیم غذایی خود با پزشک خود یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

هشدار
هرگز پیشنهاد نمی‌شود که طی بارداری گوشت و ماهی کاملاً نپخته یا محصولات لبنی غیر پاستوریزه را مصرف کنید، زیرا ممکن است باکتری‌های خطرناکی در این مواد خوراکی وجود داشته باشند. پس خوردن سوشی (ماهی خام)، بیلتونگ (گوشت خشک) و پنیر آبی (بلوچیز) طی این دوران کاملاً ممنوع‌اند.

منبع: ترجمه: پیروز پالیزی