The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا خوردن زردآلو در بارداری بی خطر است؟ برگه زرد آلو یا زردآلو خشک و هسته زرد آلو در بارداری

زردآلو از لحاظ گیاه‌شناسی نزدیک به هلو و شلیل است و از لحاظ ژنتیک در خانواده بزرگ‌تر درختان میوه گل‌سرخ‌سانان و پرونوس قرار می‌گیرد که نام علمی آن پرونوس آرمنیا است. درخت زردآلو یک درخت متوسط خزان‌کننده است که در بهترین حالت در خاک شیب‌دار کوهستانی و آب‌کش رشد می‌کند. هنگام بهار گل‌های زیبا و صورتی‌رنگی می‌دهد که زنبورها را به خود جلب می‌کند. این میوه‌ها اغلب اندازه یکسانی دارند و قطر آن‌ها بین ۴ تا ۵ سانتی‌متر است و حدود ۳۵ گرم وزن دارند. زردآلو میوه ای تابستانی، شیرین و پر عطر و مزه است. این میوه از لحاظ ساختاری این میوه یک شفت است و متشکل از یک هسته تکی در وسط با گوشتی معطر و خوراکی پیرامون آن.  

خواص و ارزش غذایی زردآلو

زردآلوی تازه عطری شیرین و مشابه آلو دارد. زردآلوهای ارگانیک خشک شده در آفتاب از لحاظ مواد مغذیی فشرده‌تر از تازه آن است، اما میزان ویتامین C آن کمتر می‌شود. مغز هسته نیز خوراکی است و مزه‌ای مانند بادام دارد. روغن گرفته شده از این مغزها در آشپزی استفاده می‌شود.

ماده

ارزش غذایی

مقدار مصرف توصیه‌شده روزانه

انرژی

۴۸ کیلوکالری

۲.۵ درصد

کربوهیدرات

۱۱.۱۲ گرم

۸.۵ درصد

پروتئین

۱.۴ گرم

۲.۵ درصد

چربی کل

۰.۴ گرم

۱ درصد

کلسترول

۰ گرم

۰ درصد

ویتامین‌ها

 

 

اسید فولیک

۹ میکروگرم

۲ درصد

نیاسین

۰.۶ میلی‌گرم

۴ درصد

اسید پنتوتنیک

۰.۲۴۰ میلی‌گرم

۵ درصد

پیریدوکسین

۰.۰۵۴ میلی‌گرم

۵ درصد

ریبوفلاوین

۰.۰۴۰ میلی‌گرم

۳ درصد

تیامین

۰.۰۳۰ میلی‌گرم

۲.۵ درصد

ویتامین A

۱۹۲۶ واحد بین‌المللی

۶۴ درصد

ویتامین C

۱۰ میلی‌گرم

۱۶ درصد

ویتامین E

۰ میلی‌گرم

۰ درصد

ویتامین K

۳.۳ میکروگرم

۳ درصد

الکترولیت‌ها

 

 

سدیم

۱ میلی‌گرم

۰ درصد

پتاسیم

۲۵۹ میلی‌گرم

۵.۵ درصد

مواد معدنی

 

 

کلسیم

۱۳ میلی‌گرم

۱.۳ درصد

مس

 

 

آهن

۰.۳۹ میلی‌گرم

۵ درصد

منیزیم

۱۰ میلی‌گرم

۲.۵ درصد

منگنز

۰.۰۷۷ میلی‌گرم

۳ درصد

فسفر

۲۳ میلی‌گرم

۳ درصد

روی

۰.۲ میلی‌گرم

۲ درصد

مواد غذایی گیاهی

 

 

کاروتن آلفا

۱۹ میکروگرم

--

کاروتن بتا

۱۰۹۴ میکروگرم

 

کریپتو زانتین بتا

۱۰۴ میکروگرم

 

لوتئین زئازانتین

۸۹ میکروگرم

 

 

خوردن زردآلو در دوران بارداری

زردآلو از خانواده گلسرخ‌سانان است که شامل آلو، بادام، گیلاس و هلو نیز می‌شود. مصرف زردآلوی خشک در دوران بارداری ایمن است و انتخاب بسیار خوبی برای ویار غذایی است. در زیر تمام چیزهایی را که باید در مورد ارزش غذایی زردآلو بدانید برایتان شرح داده‌ایم و به شما خواهیم گفت برای بارداری‌تان چقدر بی‌خطر است. اما باید حتما آن‌ها را خوب بشویید تا تمام باکتری‌ها و سموم دفع آفات از پوست آن‌ها پاک شود. بسیار ضروری است که در دوران بارداری مراقب هرگونه بیماری با منشاء غذایی مانند توکسوپلاسموز و لیستریوسیس باشید.

خبر خوش بارداری، نگرانی‌های زیادی هم با خود به همراه دارد. رژیم غذایی‌تان نیازمند نظارت دقیق است و به منظور اطمینان از بدنیا آمدن نوزاد سالم بسیار حیاتی است. برخی از مواد غذایی مهم که در این دوره بسیار به آن نیاز دارید شامل اسید فولیک، کلسیم، پروتئین، ید و آهن است. به این خاطر نیازمند آن هستید که میوه‌ها و سبزیجات تازه زیادی را در رژیم غذایی خود بگنجانید. زردآلو میوه‌ای است که حاوی بسیاری از مواد غذایی ضروری بارداری است و بدون شک یک گزینه فوق‌العاده برای رژیم بارداری شما محسوب می‌شود. افزودن چند عدد زردآلو به برنامه غذایی تان در دوران بارداری بسیار مفید خواهد بود.  

هرچند که خوردن زردآلو در بارداری بی خطر است ولی بهتر است در هنگام خرید از انتخاب زردآلوهای با رنگ زرد روشن خودداری کنید، چراکه زود از درخت چیده شده‌اند. هنگام برداشتن میوه‌های رسیده و لطیف احتیاط کنید. آن‌ها را در یخچال در جا تخم‌مرغی با رطوبت تقریبا بالا نگه دارید. زردآلوها را تا جای ممکن زود مصرف کنید.

میوه‌های تازه را با آب سرد بشویید و با پارچه نرم خشک کنید. میوه‌های رسیده را با پوست مصرف کنید تا بیشترین فایده را از آن ببرید.

 • تکه‌های بریده‌شده این میوه می‌تواند افزودنی فوق‌العاده‌ای برای سالادها باشد.
 • آن‌ها را همچنین می‌توان بصورت مربا، مارمالاد، شیره و ژله مصرف کرد.
 • میوه‌های ارگانیک خشک شده در آفتاب را می‌توان مانند کشمش و توت در صنعت شیرینی‌پزی و قنادی استفاده است.

 

فواید خوردن زردآلو در بارداری

مصرف زردآلو در دوران بادراری فواید بسیاری دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • زردآلوها سرشار از مواد معدنی، آهن، کلسیم، پتاسیم، سیلیکن و فسفر هستند.
 • زردآلو مملو از آهن، کبالت و مس است و به جلوگیری از کم خونی که گاهی در دوران بارداری تبعات زیادی برای مادر و جنین دارد کمک می‌کند.
 • زردآلو وقتی به همراه سبزیجات تازه مصرف می‌شود رتینول بسیار زیادی دارد.
 • همان‌طور که در بالا اشاره شد، زردآلو مملو از آهن است که در دوران بارداری نیاز بسیاری به آن وجود دارد. بانوان باردار لازم است روزانه ۳۰ میلی‌گرم در تمام طول مدت بارداری آهن مصرف کنند.
 • زردآلو برای دوران بارداری و شیردهی مادر ایده‌آل محسوب می‌شود.
 • گفته شده است که پوست درخت زردآلو در درمان ناباروری، خونریزی و گرفتگی موثر است.

آیا خوردن برگه زرد آلو یا زردآلو خشک در بارداری ایمن است؟

زردآلو که معمولا برای مصرف به صورت خشک درمی‌آید گزینه فوق‌العاده‌ای برای کاهش ویار غذایی است. اگر باردار هستید و دچار یبوست شده اید، زرد اآلو خشک می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

آیا خوردن هسته زرد آلو در بارداری مجاز است؟

جالب توجه است که مصرف هسته زردآلو نیز در دوران بارداری مجاز بوده و با رعایت اعتدال هیچ گونه منع مصرفی ندارد. با این‌که در مورد فواید زردآلو شکی وجود ندارد، اما ضروری است که در دوران بارداری اعتدال را در مصرف آن در نظر بگیرید. مصرف زیاده از حد هر چیز کار عاقلانه‌ای نیست و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که برای سلامت شما عوارض جانبی داشته باشد. در زیر با برخی عوارض احتمالی مصرف بیش از حد زردآلو آشنا می‌شوید.

 

مضرات خوردن زردآلو در بارداری

 • اگر بیش از حد زردآلو بخورید، باعث ناراحتی شما در دوران بارداری می‌شود و می‌تواند بر سیستم عصبی شما تاثیر بگذارد.
 • مصرف زردآلوی نرسیده می‌تواند باعث دل‌درد و ناراحتی در این دوران شود.
 • زردآلو حاوی ردی از دی‌اکسید گوگرد است که می‌تواند باعث حساسیت شود. اگر به هرگونه ماده گوگردی حساسیت دارید بهتر است کلا از زردآلو دوری کنید. .
 • مصرف زیاد زردآلو می‌تواند باعث سرگیجه شود و در برخی موارد حتی احتمال ابتلا به گیجی و سردرد وجود دارد. برای همین لازم است مصرف زردآلوی روزانه را به کمتر از ۵ عدد محدود کنید.
 • این میوه حاوی مقدار زیادی آمیگدالین است که در واقع نوعی سم است که حین گوارش از گلیکوساید آمیگدالین بیرون می‌آید. گفته می‌شود که این ماده باعث گرفتگی عضلات، ناراحتی تنفسی و حتی استفراغ می‌شود.
 • موارد نادری گزارش شده است که مصرف بسیار زیاد زردآلو باعث فلج تنفسی شده است.

به عنوان جمع‌بندی،‌ هیچ‌ شکی در مورد ارزش غذایی بسیار بالای زردآلو وجود ندارد و می‌توان آن‌ را در دوران بارداری با خیال راحت مصرف کرد، منتهی اگر به اندازه از آن‌ها استفاده کنید. اما به هر حال خوب است پیش از گنجاندن زردآلو در رژیم غذایی با پزشک مشورت کنید تا در این دوران به خاطر خوردن زردآلو با مشکلی مواجه نشوید. ترکیب‌های خوشمزه زیادی وجود دارد که می‌توانید با افزودن زردآلو به آن‌ها پرزهای چشایی خود را در دوران بارداری قلقلک بدهید.

 

آیا خوردن زردآلو خشک (برگه زردآلو و یا قیسی) در بارداری مفید است؟

زردآلو میوه‌ایست متعلق به دسته میوه‌های شفت که می‌توان آن‌ها را هم به صورت خام و هم پخته مصرف کرد و یا این که پس از جداسازی هسته، آنها را در جلوی آفتاب پهن کرد تا حالت خشک و یا نیمه خشک پیدا کنند که به آن برگه زردآلو و یا قیسی می گویند. این میوه به هر شکلی که مصرف شود، منبع خوبی از کلسیم، آهن، پتاسیم، فسفر و ویتامین A، ویتامین C و ویتامین E است و خوردن زردآلو در دوران بارداری برای شما و جنین‌تان مفید است.

زردآلوی خشک و یا برگه زردآلو فواید بسیاری برای سلامت دارد. در زیر با برخی از فواید مصرف برگه زردآلو در دوران بارداری آشنا می‌شوید:

 • برگه زردآلو مدر است. خوردن برگه زردآلو به شدت در درمان تورم در دوران بارداری مفید است.
 • برگه زردآلو منبع خوبی از قند طبیعی، گلوکز و فراکتوز است. مصرف زردآلوی خشک به جلوگیری از ویار بارداری به شیرینی کمک می‌کند.
 • برگه زردآلو را می‌توان برای التیام مشکلات گوارشی در دوران بارداری مصرف کرد.
 • برگه زردآلو سرشار از کلسیم است و مصرف آن در دوران بارداری به رشد استخوانی جنین کمک می‌کند.
 • برگه زردآلو در درمان سوزش معده در بارداری موثر است.

خوردن زردآلوی خشک در دوران بارداری خوب است اما باید یادتان باشد که پیش از افزودن آن به رژیم بارداری خود نکات زیر را رعایت کنید:

 • توصیه می‌شود زردآلو را همراه با صبحانه مصرف کنید یا این‌که آن را به عنوان میان‌وعده بین روز یا هنگام عصر بخورید.
 • بهترین انتخاب این است که زردآلو را بصورت خشک یا رسیده مصرف کنید. زردآلوی کال می‌تواند باعث ناراحتی شدید و مشکلات معده در دوران بارداری شود.
 • توصیه می‌شود زردآلو را به اعتدال مصرف کنید. خوردن بیش از حد آن برای بارداری مضر است.
 • پیش از افزودن زردآلو به رژیم غذایی خود با پزشک مشورت کنید.

خوردن زردآلو در بارداری فواید بسیاری برای سلامت دارد و بی‌خطر است. اما باید احتیاط را رعایت کرده و در مصرف آن در دوران بارداری زیاده‌روی نکنید. اگر پس از مصرف زردآلو متوجه هرگونه ناراحتی یا نشانه‌های دیگر شدید، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از افزودن هر ماده غذایی به رژیم دوره بارداری با پزشک مشورت کنید. 

 

مطالعه بیشتر:

1- خواص و عوارض جانبی خوردن انگور در بارداری

2- خوردن کیوی در بارداری چه فوایدی دارد؟

3- آیا خوردن گوجه فرنگی در بارداری بی خطر است؟

4- فواید و عوارض خوردن خیار در بارداری و تاثیر آن بر روی جنین