DIPHERELINE

فرق بین آمپول دکاپپتیل و دیفرلین که بعد آندومتریوز تزریق میشود چیست؟

سوال مخاطب:

فرق بین آمپول دکاپپتیل DECAPEPTYL و دیفرلین DIPHERELINE که بعد از لاپاراسکوپی کیست تخمدان و آندومتریوز تزریق می شود چیست؟ کدام عوارض کمتری دارد و  چند ماه باید تزریق شود؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

آندومتریوزیس اگر درست عمل شود چه با لاپاراسکوپی و چه به شکل باز دیگر به درمان طبی نیاز ندارد مگر این که تمام کانون های آندومتریوزیس پاک نشده باشند در آن صورت درمان طبی نیز لازم است که با آمپول دکاپپتیل و یا دیفرلین که هر دو از یک ماده شیمیایی با اثر مشابه عمل می کنند درمان انجام  می شود که در این حالت این آمپول ها عادت ماهانه را موقتا بند می آورند و حالت یائسگی کاذب ایجاد می کنند که گاهی این حالت زندگی روزمره بیمار را دچار مشکل می کند. داروی دیگری که ترکیبی از Danazol کپسول با قرص مدروکسی پروژسترون است به طور سیکلیک و دوره ای هم  می توان تجویز کرد که در عین این که عادت ماهانه را به هم نمی زند علائم یائسگی را هم ندارد. طول درمان متناسب با جوابی است که گرفته می شود. در هر حال باید مدت طولانی دنبال شود تا عود نکند. 

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +