The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا درد زیر شکم در بارداری نشانه سقط است؟

حتما می دانید که درد زیر شکم در بارداری شکایت شایعی است. هر چند درد شکم در زمان حاملگی می تواند مشکلی ایجاد نکند ولی ممکن است نشانه ای از یک عارضه جدی نیز باشد. (به یاد داشته باشید که درد شدید یا مستمر هیچگاه طبیعی نیست.) در ادامه ارتباط بین بروز درد زیر شکم در بارداری و احتمال سقط جنین مورد بررسی قرار گرفته است.

آیا درد زیر شکم در بارداری طبیعی است؟

در صورتیکه درد زیر شکم در بارداری همراه با لکه بینی، خونریزی، تب، لرز، ترشحات مهبلی، احساس غش کردن، ناراحتی هنگام ادرار کردن، تهوع و استفراغ بوده و یا درد بعد از چند دقیقه استراحت از بین نرود باید به پزشک مراجعه کرد.

 بسیاری از مادران به محض احساس درد در شکم خود به شدت وحشت زده می شوند و گمان می کنند که جنین آنها در حال سقط شدن است. لازم است بدانید که خونریزی معمولاً اولین علامت سقط جنین است و پس از آن به فاصله چند ساعت تا چند روز درد شکمی رخ می دهد اما تمام خونریزی ها و درد زیر شکم در بارداری به سقط منجر نخواهند شد. درواقع بر اساس آمار تعداد بسیار زیادی از مادران در تمامی دوران بارداری خود انواع دردهای شکمی با و یا بدون لکه بینی را تجربه کرده اما نوزاد کاملا سالمی را به دنیا آورده اند. خونریزی ممکن است خفیف یا شدید باشد. درد ممکن است بصورت درد های کرامپی بگیرد و ول کند (شبیه به درد های قاعدگی یا اغلب شدیدتر) یا ریتمیک باشد. درد در بعضی از بیماران بصورت کمر درد و در بعضی دیگر بصورت درد مبهم شکمی و یا احساس فشار در لگن احساس می شود. در صورتیکه با این علائم مواجه شدید به پزشک مراجعه کنید. گرچه بیشتر دردها در بارداری ناشی از تغییرات هورمونی، افزایش هورمون ریلکسین و اثر گذاری بر مفاصل، بزرگ شدن رحم و جابجایی احشای شکمی، انقباضات تمرینی رحم برای زایمان و ... است اما در صورت داشتن درد شدید یا خونریزی با حجم زیاد، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- دردهای شکمی در بارداری نشانه چیست؟

2- آیا درد زیر شکم از نشانه های اولیه بارداری است؟

3- علت درد زیر شکم در هریک از سه ماهه های بارداری

4- علت درد زير شکم سمت چپ در بارداری چیست و چگونه درمان می شود؟

5- علت درد زیر شکم در هریک از سه ماهه های بارداری