The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چگونه می توان عوارض سونوگرافی داپلر بر جنین را کاهش داد؟

ممکن است پزشک جهت بررسی هرچه دقیق تر وضعیت سلامت جنین، انجام سونوگرافی داپلر را برای شما تجویز کند. یکی از بزرگترین نگرانی ها در خصوص این نوع سونوگرافی، متمرکز شدن امواج صوتی در یک منقطه و درنتیجه بالارفتن دمای مایع آمنیوتیک اطراف جنین و حتی آسیب به جنین است.

اما سونوگرافر چگونه دما را کنترل می‌کند؟ هر دستگاه اسکن دارای شاخص حرارتی است که روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. این یک راهنمای سخت برای مقدار دما است که ممکن است پس از قرار گرفتن طولانی در معرض امواج به دست آید.

عوارض سونوگرافی داپلر بر جنین

اکثر دستگاه‌های سونوگرافی دارای شاخص حرارتی بسیار پایین هستند. این دستگاه‌ها برای مراحل مختلف بارداری نیز تنظیمات مختلفی دارند و تنظیم مراحل اولیه بارداری دارای کمترین شاخص حرارتی است. بنابراین اسکن سونوگرافی خطر بسیار کمی را ایجاد می‌کند. با این وجود سونوگرافرها سعی می‌کنند به عنوان یک اقدام احتیاطی تا جای ممکن زمان هر جلسه را به حداقل برسانند.

اکثر اسکن‌های سونوگرافی در دوران بارداری باید ظرف ۳۰ دقیقه که ایمن به نظر می ‌سد، تکمیل شوند.

داپلر و اسکن رنگی دارای شاخص حرارتی کمی بالاتر هستند. اگر چه این مقدار در دوزهای کوچک ایمن است، اما باید طول زمان اسکن را به حداقل رساند تا بررسی بهتر انجام شود. در اکثر موارد، یک اسکن داپلر باید تنها چند دقیقه طول بکشد.

سونوگرافر رگ خونی را که نیاز به داپلر دارد، با سیاه و سفید مشخص می‌کند و سپس به آن رنگ اضافه می‌کند. این روش به کاهش زمانی که شما در معرض حرارت هستید کمک می‌کند.

 

چگونه می توان مطمئن شد که اسکن داپلر با ایمنی انجام می شود؟

دستورالعمل‌ها می‌گویند اسکن‌ها باید توسط کارکنان آموزش دیده حرفه‌ای که می‌دانند چگونه از آن استفاده کنند، انجام شود.

متخصصان پزشکی این کار را در هر کجا که ممکن باشد با استفاده از سطوح پایین سونوگرافی انجام می‌دهند و هر اسکن را با سرعت هرچه تمامتر انجام می‌دهند، زیرا این متخصصین می‌دانند که:

  • داپلر، بخصوص با پروب واژینال، در هفته های اولیه هنگامی که جنین هنوز در حال رشد است نباید استفاده شود. با این حال یک اسکن واژینال دو بعدی استاندارد برای شما و جنین تان کاملا ایمن است و این یک پیشنهاد استاندارد برای اسکن اولیه دوران بارداری است.
  • استخوان بسیار سریع‌تر از بافت نرم گرم می‌شود. تشکیل استخوان های جنین در ۱۲ هفتگی شروع می‌شود و با رشد وی استخوان‌ها سخت‌تر می‌شوند. در اواخر بارداری، اسکلت جنین یک بخش بسیار حساس بدن او است.
  • پروب (ابزاری که در تماس با بدن قرار می‌گیرد) نباید برای مدت طولانی روی بدن نگه داشته شود.
  • اگر تب دارید، اسکن باید بسیار کوتاه باشد، زیرا دمای بدن شما بالا است و اکثر متخصصان بر این باورند که اگر اسکن سونوگرافی مطابق دستورالعمل‌ها و استانداردها انجام شود، احتمال خطر وجود ندارد. مزیت های اسکن دوره‌ای سونوگرافی در بارداری بیش از خطر بالقوه آن است.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا انجام سونوگرافی داپلر برای جنین مضر است؟

2- سونوگرافی داپلر در بارداری چیست و چگونه انجام می شود؟

3- آیا در بارداری می توان سونوگرافی واژینال انجام داد؟

4- مزایا و معایب سونوگرافی چهار بعدی