The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا انجام سونوگرافی داپلر برای جنین مضر است؟

یکی از بهترین راه های کسب اطلاع درمورد سلامتی جنین، انجام سونوگرافی است. سونوگرافی ها انواع مختلفی دارند که وجه تشابه تمامی آنها استفاده از امواج صدا برای ایجاد تصویر از جنین است. مبدل سونوگرافی امواج صوتی را ایجاد می کند، این امواج با عبور از مایع آمنیوتیک ضریب شکست قابل قبولی ایجاد کرده و سپس به بافت های بدن جنین و جفت برخورد می کنند. امواج بازتابی مجددا توسط پروب دریافت شده و تبدیل به تصاویر قابل ملاحظه در مانیتور خواهند شد.

ممکن است که پزشک جهت بررسی های بیشتر، انجام سونوگرافی داپلر را برای شما توصیه کرده باشد. در ادامه این نوع سونوگرافی و عوارض آن بر روی جنین مورد بررسی قرار می گیرد.

سونوگرافی داپلر چیست؟

سونوگرافی داپلر و اسکن رنگی با تمرکز یک پرتو صدا در یک منطقه کوچک کار می‌کند. این نوع اسکن سونوگرافی می‌تواند گرمای بیشتری را ایجاد کند، اما برای مدت زمان طولانی باید در یک نقطه متمرکز شود تا دما را افزایش دهد. با این حال، اسکن رنگی و داپلر در ۱۰ هفته اول بارداری توصیه نمی‌شود.

از آنجایی که داپلرها برای بررسی جریان خون مورد استفاده قرار می‌گیرند و خون دائماً در حال حرکت است، این امر به توزیع و پخش شدن گرمای تولید شده در همه بدن کمک می‌کند.

اسکن داپلر می‌تواند بررسی کند که آیا جفت کارکرد مناسبی دارد، اکسیژن و مواد غذایی به شکل مناسب به جنین منتقل می‌شود، بنابراین اسکن داپلر یک شیوه ارزشمند برای اطلاع از سلامت و وضعیت جنین است.

بعضی از دستگاه‌های اسکن، به طور خودکار باعث کاهش قدرت اشعه اولتراسوند در هنگام استفاده از داپلر می‌شوند تا شدت آن کاهش یابد.

 

عوارض سونوگرافی داپلر برای جنین

دستگاه های داپلر دستی و دستگاه‌های ویژه قلب و عروق که برای گوش کردن به ضربان قلب جنین مورد استفاده قرار می‌گیرند، از سونوگرافی استفاده می‌کنند. اما شدت آنها کم است و در صورت استفاده توسط افراد حرفه‌ای آموزش دیده، ایمن و بی خطر هستند.

ماماها و پزشکان به والدین در مورد استفاده از داپلرهای دستی در خانه هشدار می‌دهند. اگر برای استفاده از این ابزار آموزش کافی ندیده باشید، امکان تفسیر اشتباه نتایج وجود دارد. بهترین راه مراقبت کردن از جنین تان توجه به حرکات او و انجام ویزیت‌های منظم با پزشک است.

 

مطالعه بیشتر:

1- سونوگرافی داپلر در بارداری چیست و چگونه انجام می شود؟

2- سونوگرافی بیوفیزیکال پروفایل (BPP) چه عوارضی برای مادر و جنین دارد؟

3- آیا در بارداری می توان سونوگرافی واژینال انجام داد؟

4- مزایا و معایب سونوگرافی چهار بعدی