هزینه سونوگرافی سه بعدی در بارداری چقدر است؟

سونوگرافی های سه بعدی و چهار بعدی ارزان نیستند! و این روزها داشتن فرزند گران است. البته این مورد تا حد زیادی به نوع بیمه شما بستگی دارد. شما احتمالا تصاویر سونوگرافی سه بعدی در بارداری دوستان تان را دیده‌اید که نشان می‌دهد جنین سالم و زیبا است و ممکن است تصاویر زیبای سه بعدی را در مجلات دیده باشید که بسیار زیبا هستند. اما سوالی که اغلب مادرانی که دوران بارداری خود را سپری می کنند این است که هزینه سونوگرافی سه بعدی چقدر است؟

هزینه سونوگرافی سه بعدی در بارداری

گرفتن تصاویر زیبا ممکن است برحسب شانس باشد. گرفتن چنین تصاویری از جنین مستلزم این است که جنین در وضعیت و موقعیت قرارگیری خوب با میزان بالای مایعات در اطرافش باشد. سونوگرافی ممکن است طولانی‌تر شود، یا نیاز به گرفتن بیش از یک تصویر داشته باشید تا عکس خوبی به دست آید و میزان انرژی که شما و جنین شما در معرض آن قرار می‌گیرید افزایش می‌‌یابد. حتی پس از آن، ممکن است ناامید شوید که عکس‌های‌ شما با آنچه که انتظار آن را دارید مطابقت ندارد.

برخی از عکس های سونوگرافی سه بعدی نیز می‌توانند کمی ترسناک باشند. من والدینی را دیده‌ام که از اینکه تصویر سونوگرافی آنها طبق میلشان نبوده اظهار نگرانی می‌کنند زیرا خیال می‌کنند که مشکلی در رابطه با فرزندشان وجود دارد.

اگر تصمیم دارید که یک سونوگرافی برای تصویر یادگاری انجام دهید، احتمالاً در هفته ۲۴ و ۲۸ بارداری می‌توانید تصاویری مانند آنچه در مجلات هست بگیرید. در این مرحله، جنین شما شروع به کامل شدن می‌کند و استخوانی به نظر نمی‌رسد. همچنین مقدار مناسبی از مایعات در اطراف جنین وجود دارد که برای گرفتن عکس خوب ضروری است. در سه ماهه سوم، مایع در اطراف صورت زیاد نیست و جنین شروع به فشار وارد کردن به رحم خواهد کرد که گرفتن یک عکس خوب با دشواری مواجه می‌شود.

ممکن است در هنگام انجام سونوگرافی دو بعدی از پزشک خود سوال کنید که آیا می‌توان سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی را همزمان با سونوگرافی دو بعدی بگیرید. اگر آنها تکنولوژی و وقت آن را داشته باشند، این کار را برای شما انجام می‌دهند. اما من از شما می‌خواهم که به توصیه‌های سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) توجه کنید و سونوگرافی را محدود به اهداف پزشکی و تنها با افراد آموزش دیده و متخصص کنید. زمانی که نوزاد شما به دنیا بیاید فرصت‌های بسیاری برای گرفتن تصاویر زیبا خواهید داشت.

برخی از بیمه ها هزینه سونوگرافی سه بعدی و چهار بهدی را نیز تحت پوشش قرار می دهند. سونوگرافی و آزمایش‌های تجویز شده، در مطب پزشک را فقط به این دلیل که یک سونوگرافی یادگاری دارید و فکر می‌کنید همه چیز مرتب است حذف نکنید. به این فکر کنید که با انجام ندادن سونوگرافی برای تصویر یادگاری، چقدر می‌توانید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- بهترین زمان برای انجام سونوگرافی سه بعدی

2- آیا سونوگرافی سه بعدی در بارداری ضروری است؟

3- تفاوت بین سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی در بارداری