The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مهم ترین نشانه ها و علائم سه هفته اول بارداری

سه هفته اول بارداری تقریبا زمانی است که موعد مقرر قاعدگی شما را در بر می گیرد بنابراین یکی از مهم ترین نشانه ها و علائم سه هفته اول بارداری دیده نشدن پریود است. این علامت با و یا بدون علامت های دیگر ممکن است دال بر باردار بودن شما باشد.

علائم سه هفته اول بارداری

بارداری دورانی است که با شروع آن مادر دگرگونی های فراوانی را در درون خود احساس خواهد کرد. رشد و تکامل یک موجود دیگر در وجود شما بدون شک سبب بروز نشانه های می شود که دیر یا زود آنها را حس خواهید کرد. به طور قرار دادی سن بارداری شما از اولین روز آخرین قاعدگی محاسبه می شود زیرا وقتی یک بانوی باردار به پزشک مراجعه می کند، معمولا می تواند به راحتی این تاریخ را به خاطر بیاورد اما تخمک گذاری فرایندی است که تشخیص علائم آن بسیار دشوار بوده و به ندرت افراد متوجه آن خواهند شد. به این ترتیب هفته سوم بعد از لقاح مصادف با هفته پنجم از سن بارداری شماست.

در این زمان تقریبا سطح هورمون های بارداری به حدی رسیده است که سبب بروز علائم بارداری در هفته سوم می شود. علائم بارداری در هفته سوم بعد از لقاح معمولا به قدری واضح است که سبب می شود هر بانویی به باردار بودن خود شک کرده و برای اطمینان تست بارداری بدهد.

وقتی صحبت از علائم سه هفته اول بارداری می کنیم، منظور ما زمانی است که تقریبا چند روزی از موعد مقرر قاعدگی شما گذشته و احتمالا خون ریزی مشاهد نشده و یا بسیار کم باشد. شاید به نظر شما این اولین علائم بارداری در هفته سوم باشد زیرا احتمالا به صورت دقیق به نشانه های رشد فرشته کوچکتان توجه نکرده اید.

از دیگر علائم سه هفته اول بارداري می توان به تهوع اشاره کرد. این نشانه از همان هفته های ابتدایی شروع می شود و بر اساس منابع علمی تا هفته 16 ام بارداری به علت تطبیق بدن با تغییرات هورمونی بهبود پیدا می کند گرچه گاها به عنوان یکی از مهم ترین علائم سه ماه اول بارداری شناخته می شود اما در برخی افراد تا انتهای بارداری نیز ادامه پیدا می کند.

یکی دیگر از علائم سه هفته اول بارداری احساس خستگی است. اگر در سر کار، منزل و تقریبا همیشه احساس خستگی می کنید، ممکن است به زودی با خبر خوش بارداریتان شگفت زده شوید. جنین در دوران رشد و تکامل خود درمورد استفاده از گلوکز نسبت به مادر مقدم است. بیشتر کالری مصرفی شما صرف رشد و تکامل جنین می شود و نتیجه آن احساس خستگی، نیاز به خواب و استراحت خواهد بود.

سرگیجه نیز از دیگر علائم سه هفته اول بارداری محسوب می شود. با شروع بارداری و آغاز نوسانات هورمونی بدن مادر شروع به افزایش حجم خون می کند، این تغییر سبب ایجاد حس سرگیجه و عدم تعادل در بدن مادر می شود.

سردرد از جمله شایع ترین علائم سه هفته اول بارداری و یکی از موارد شکایت زنان باردار است. با این حال روش‌های مختلفی وجود دارد که باعث تسکین و حتی پیشگیری از بروز سردرد در این دوران می‌شود.

در واقع بارداری می‌تواند به تدریج شما را گرفتار سردرد کند. بطور کل در دوران بارداری و بعد از زایمان تغییرات هورمونی، کمبود خواب، خودداری از مصرف کافئین، کمبود آب بدن و استرس می‌توانند باعث تشدید سر‌درد شوند. دکتر ایلونا گولدفارب متخصص زنان و زایمان در بیمارستان عمومی بوستن می‌گوید: در حقیقت، حدود ۸۰ درصد از بانوان در دوران باروری به بعضی از انواع سردرد مبتلا می‌شوند.

 اگر به این خاطر که تابه حال دچار سردرد نشده‌اید، نگرانی از این بابت ندارید؟ بهتراست اینبار به فکر باشید. زیرا حدود ۱۵ درصد از بانوانی که هرگز گرفتار میگرن نشده‌اند، در سه ماهه اول بارداری یکبار دچار آن خواهند شد. در طول دوازده هفته اول، مقدار استروژن به میزان زیادی افزایش می‌یابد و باعث بی‌ثبات شدن گیرنده‌ها استروژن در مغز شده و علائم درد را به مغز شما ارسال می‌کنند.

وقتی‌که از سه ماهه اول گذشتید، مقدار هورمون ها شروع به متعادل‌شدن می‌کنند، اما با این حال ممکن است گاهی اوقات سردرد دوباره به سراغ شما بیاید. به دلایل زیادی "سردردهای تنشی" در تمامی دوره ‌بارداری و دو ماهه اول بعد از زایمان، میان خانم‌ها شایع است.

برای آگاهی از عدد دقیق سن بارداری خود می توانید از ابزار تقویم بارداری استفاده کنید.

آیا باردار شده اید، ولی خبری از حالت تهوع، خستگی شدید یا تغییرات پستانی نیست؟ آیا بارداری شما با مشکلی همراه است؟ نه، این به ‌‌معنای مشکلی در بارداری نیست!

ممکن است خودتان هیچ احساسی نداشته باشید اما تست بارداری نشان می‌دهد که باردارید، ولی در این میان دچار نشانه های معمول بارداری نشده‌اید. بله احتمال می‌رود گاهی چنین اتفاقی نیز رخ دهد. بارداری برای هرخانمی متفاوت است، حتی برای یک خانم در بارداری بعدیش. گاهی که در خودتان کمی احساس تغییر می‌کنید در حقیقت نشانه خفیف بارداری شماست که توجه شما را جلب کرده است.  همگی عادی‌ترین نشانه‌ها را می‌دانیم، اما گاهی نشانه‌هایی وجود دارند که کمتر معمول هستند. ممکن است، گهگاه سرگیجه و زودرنجی شما نشانه‌ای از بارداری باشد.  احتمالا دگرگونی‌های احساسی، نشانه‌ اولیه تغییرات هورمونی هستند.  

گاهی ممکن است علائم بارداری سریعاً پس از لقاح جنین مشخص گردد و برای برخی بانوان، دگرگونی های هورمونی چند روز پس از لقاح جنین رخ می‌دهد و آن‌ها را متوجه بارداری‌شان کند. بخشی دیگر از بانوان دچار هیچ‌ یک از نشانه‌ها نمی‌شوند، اما به شکلی غریضی می‌دانند که باردارند. اولین و مطمئن‌ترین نشانه بارداری ‌برای بانوانی که عادت‌ ماهیانه منظمی دارند، ندیدن "پریود" است. در حقیقت دیده نشدن پریود به عنوان یکی از اصلی ترین علائم سه هفته اول بارداری محسوب می شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- نشانه های حاملگی در روزهای اول بعد از لقاح

2- آیا درد سینه نشانه بارداری است؟

3- تغییرات بدن مادر در سه ماهه اول بارداری