The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ریزترین علائم بارداری در چند روز اول چیست؟

در چند روز اول بعد از لقاح بانوان معمولا تحت استرس قرار می گیرند، هر نشانه و علامت جدیدی در بدنشان سوال بر انگیز می شود که آیا اینها نشانه حاملگی است؟ آیا این موارد ریزترین علائم بارداری در چند روز اول است؟ علائم بارداری در چند روز اول همان نشانه هایی هستند که به شما کمک می کنند در روزهای قبل از موعد مقرر قاعدگی بتوانید حدس بزنید که چقدر احتمال دارد مسافر کوچکی به زودی به جمع خانوادهتان اضافه شود. برخی از افراد گمان می کنند که علائم بارداری در روزهای اول بعد از لقاح خود را نشان می دهد اما حقیقت این نیست. برای درک بهتر این مطلب ابتدا برای شما شرح می دهیم که علائم بارداری در روزهای اول چیست و چه زمانی ظاهر می شود؟

ریزترین علائم بارداری در چند روز اول بعد از لقاح

پس از اقدام به بارداری، اسپرم ها از واژن به درون حفره رحم وارد شده و سپس به سمت لوله های رحمی شنا می کنند. اگر در همین زمان تخمک گذاری رخ دهد، تخمک آزاد شده توسط تخمدان ها، بوسیله شرابه های لوله های رحمی (لوله های فالوپ) گرفته شده و به درون لوله هدایت می شود. در عریض ترین بخش لوله های رحمی که آمپول نامیده می شود، تخمک با اسپرم ملاقات می کند و طی فرآیندی به نام لقاح، هسته اسپرم به درون تخمک وارد شده، با هسته تخمک ترکیب می شود و سلول تخم لقاح یافته را بوجود می آورد. این سلول از لوله رحمی به سمت رحم حرکت کرده و در عین حال با سرعت تقسیم می شود. سپس طی فرآیندی به نام لانه گزینی در دیواره رحم جایگیری می کند. با گذشت زمان و انجام تقسیمات سلولی و نیز تشکیل عروق خونی جفت، این عروق با رگ های خونی اندومتر (درونی ترین لایه رحم) ارتباط برقرار کرده و به این ترتیب ارتباط خونی مادر و جنین ایجاد می شود. درحقیقت علائم بارداري در روزهاي نخست زمانی خود را نشان می دهد که هورمون βhCG که توسط جفت ترشح می شود، به درون خون مادر وارد شده و سبب بروز علائم اولین روزهای بارداری شود که احتمالا این روزها منطبق با اواسط هفته دوم بعد از لقاح است.

اگر هنوز این سوال در ذهن شما وجو دارد که علائم اولین هفته بارداری چیست باید به شما بگوییم که در هفته اول بعد از لقاح، هنوز سلول تخم در بدن مادر لانه گزینی نکرده و شاید هنوز سیستم هوشمند بدن شما نیز از وجود آن بی اطلاع باشد در حقیقت تا زمانی که ارتباط خونی بین مادر و جنین برقرار نشده است، نمی توان هیچ یک از نشانه ها را تحت عنوان علائم روزهاي اول بارداري تعبیر کرد.

در این میان یکی از کوچکترین علائم بارداری کمی متفاوت است و آن افزایش دمای پایه بدن است. می توان گفت که افزایش دمای پایه بدن همان ریزترین علائم بارداری روزهای اول است. یکی از روش های تعیین زمان تخمک گذاری توسط خود شخص، اندازه گیری دمای پایه بدن است. اگر می خواهید روز تخمک گذاری خود را پیدا کنید باید هر روز صبح قبل از برخواستن از رخت خواب دمای پایه بدنتان را اندازه گیری کنید. اندازه گیری این دما به روش رکتال (مقعدی) با کمک دماسنج جیوه ای صورت می گیرد. عدد اندازه گیری شده را هر روز یاد داشت کنید. این دما در روز تخمک گذاری و روز بعد از آن نیم تا یک درجه افزایش یافته و درصورت عدم بارداری مجددا کاهش خواهد یافت. اگر دمای پایه بدن افزایش پیدا کرده و به مدت چندین روز کاهش پیدا نکرد، این مورد می تواند از نشانه های بارداری روزهای اول تلقی گردد.

سایر علائم ماه اول بارداری همچون قطع قاعدگی، تهوع، سرگیجه، درد و حساسیت پستان ها، سردرد، خستگی و ... با گذشت حداقل دو هفته و افزایش میزان هورمون βhCG در درون خون به تدریج خود را نشان می دهند.

اگر به هر دلیل هیچ یک از ریزترین علائم بارداری در چند روز اول را مشاهده نکردید و نتوانستید دمای پایه بدنتان را اندازه گیری کرده و تغییرات آن را ثبت کنید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. یک هفته بعد از تاریخ مقرر قاعدگی درصورت رخ ندادن خون ریزی ماهانه، یک تست بارداری ساده حقیقت را آشکار خواهد کرد. بعلاوه ممکن است خودتان در هفته دوم بعد از لقاح تغییراتی همچون حساسیت و تورم پستان ها، سرگیجه و ... را احساس کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- علائم و نشانه های حاملگی در هفته اول بارداری

2- علائم بارداری خارج از رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

3- علائم و نشانه های اولیه بارداری