The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سزارین، راه پر عارضه فرار از درد زایمان!

افزایش قابل توجه میزان سزارین غیر ضروری در سرتاسر جهان این مسئله را به عنوان یکی از معضلات سیستم بهداشتی درآورده است. در کشور ما نیز آمار سزارین چندین برابر میزان قابل قبول سازمان بهداشت جهانی است. بررسی ها نشان می دهد، علی رغم افزایش میزان سزارین، عوارض زایمان برای مادر و نوزاد کاهش پیدا نکرده است و کشورهایی که پایین ترین میزان این گونه عوارض را دارند، میزان سزارین شان نیز پایین تر از استانداردهای جهانی است.

دلایل انجام سزارین

سزارین مشکلی جهانی است که عوامل چند گانه ای در بروز آن نقش دارند و کاهش آن مستلزم ریشه یابی دقیق و همکاری مسئولین در امر زایمان است.

 

  • ترس از زایمان

یکی از عواملی که در افزایش سزارین غیر ضروری موثر است، عدم آمادگی جسمی و روانی در دوران بارداری است و در میان عوامل روانی، ترس زنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ترس از زایمان دردوران بادرای می تواند عواقب جدی داشته باشد.

مادرانی که ترس چشمگیری را در دوران بارداری تجربه می کنند، ممکن است پس از تولد کودک از نظر تعادل روحی دچار مشکل شده و در برقرای ارتباط با نوزاد با مشکل مواجه شوند. ترس از زایمان به خصوص در سه ماهه سوم بارداری ارتباط معنا داری با افزایش سزارین اورژانسی دارد.

بررسی ها نشان می دهد که زنان از زایمان می ترسند. چون اولا یک امر ناشناخته است و این اصل که انسان از ناشناخته ها بیشتر از شناخته ها می ترسد، ثابت شده است، ثانیا درد زایمان طبیعی را خارج از توان خود می پندارند و نسبت به سلامتی نوزاد خود نگران هستند. چالش بزرگی که حس درماندگی را در مادر ایجاد می کند، تصمیم گیری در مورد روش زایمان است که به علت بمباران اطلاعات تضعیف کننده، توان تصمیم گیری مادر بشدت کاهش می یابد.

به همین دلیل خود را برای روز بزرگی که کیفیت آن در زندگی آینده خود و فرزندش نقش بسزایی ایفا می کند، آماده نساخته و بدین ترتیب دریچه هایی از بلاتکلیفی را تجربه می کند و این استرس مادر را وارد چرخه مصیبت ، ترس و هیجان های نامطلوب می کند.

امروزه مادران به این باور رسیده اند که بدن آنها به گونه ای طرح ریزی شده است که در ۸۵ درصد از موارد، بدون مداخله پزشکی زایمان کنند. یکی از مسائلی که سال هاست مورد توجه مراقبت کنندگان قرار گرفته است، خود کارآمدی و خود باوری است.

 

  • عدم آگاهی از خطرات سزارین

انجمن علمی مراقبت های دوران بارداری و نوزادان انگلیس در سال های اخیر مهم ترین راهکار برای کاهش و متعادل ساختن میزان سزارین را ارتقای سطح آگاهی و خودآگاهی مادران و تلاش جهت کاهش ترس آنها از زایمان و همچنین بالا بردن اعتماد آنها به سیستم بهداشتی می دانند. به طوری که معتقدند جلسات آموزشی و مشاوره قبل از تولد جزء لاینفکی از مراقبت های قبل از زایمان است. 

آموزش قبل از زایمان شامل چندین رویکرد است؛ زایمان ایمن برای مادر و کودک ، زایمان بدون ترس و زایمان بدون درد.

کاهش درد حین زایمان طبیعی از طریق روش های دارویی در حال حاضر امکان پذیر است ولی یکی از عوامل موثر در کاهش درد و ترس زایمان، خوشایند سازی آن است. حاملگی و زایمان یک فرایند کاملا فیزیولوژیک است، ولی با توجه به تغییراتی که در ساختار جسمی و روانی مادر در بارداری رخ می دهد، باید تحت حمایت قرار گیرد.

اگر مادر باردار حمایت شود و آگاهی لازم برای حفظ قوای بدنی و کاهش عوارض بارداری را از طریق آموزش بدست آورده باشد، می تواند با استفاده از تکنیک های تنفسی، ذهنی و اصلاح وضعیت در دوران بارداری، خود و جنینش را از اثرات نامطلوب دور ساخته و لایه های فیزیکی و روانی بدنش را آماده بهره برداری از یک تجربه خوشایند سازد و این مرحله بزرگ از زندگی را بدون کوچکترین خدشه ای پشت سر گذارد.

یک زایمان خوب و آگاهانه در محیطی مناسب موجب می شود که کودک ارزش معنوی ورود به دنیای خشکی را درک کرده و دلبستگی مادر و نوزاد بهتر صورت گیرد.

 

 

منبع: نی نی پلاس