The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

غذای کودک 4 ماهه شامل چه موادی باید باشد؟

بر اساس منابع علمی بهترین زمان برای شروع تغذیه تکمیلی پایان شش ماهگی است. گفته می شود که در این زمان دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن شیرخوار آمادگی کامل برای پذیرش مواد غذای جامد و جدید را دارد. اما در برخی موارد به علت شرایط خاص شیرخوار، پزشک متخصص اطفال توصیه می کند که غذای کمک کمی زودتر و در چهار ماهگی آغاز گردد. در این میان برای والدین سوالاتی پیش خواهد آمد، از جمله این که غذای کودک 4 ماهه شامل چه موادی باید باشد؟ غذای کمکی نوزاد 4 ماهه چگونه باید تهیه شود؟ آیا سرلاک برای نوزاد 4 ماهه مناسب است؟  مقدار مناسب در غذای کمکی نوزاد 4 ماهه کدام است؟ و ...

غذای کمکی نوزاد 4 ماهه

اگر نوزاد چهار ماهه خود را که متاسفانه دچار ریفلاکس نیز هست و به همین علت وزن گیری مناسبی ندارد و یا نوزادی که علی رغم خوردن شیر کافی خوب وزن نمی گیرد را نزد متخصص اطفال ببرید، احتمالا به شما پیشنهاد خواهد کرد که برای برطرف شدن این مشکلات تغذیه کمکی را آغاز کنید. شروع غذا کمکی برای نوزاد 4 ماهه شاید کمی دور از انتظار شما باشد اما خود یکی از راهکارهای درمانی برای نوزادانی است که مشکل وزن گیری دارند. امکان دارد یکی از دلایل مربوط به عدم وزن گیری نوزاد برآورده نشدن نیازهای بدن او از طریق شیر مادر و یا شیر خشک باشد، به همین ترتیب شروع غذای بچه چهار ماهه در برآورده کردن احتیاجات بدن او کمک شایانی خواهد کرد. بعلاوه غذای کمکی نوزاد 4 ماهه رفلاکسی کمک می کند که به علت بیشتر بودن قوام غذا نسبت به شیر، نوزاد کمتر آنچه را که می خورد بالا بیاورد به این ترتیب بدون شک وزن گیری مناسب تری خواهد داشت.

درهنگام شروع غذای کودک 4 ماهه می توانید از همان برنامه غذایی شروع تغذیه کمکی در پایان شش ماهگی و با همان مقدار استفاده کنید. بهترین گزینه ها برای شروع غذای کودک 4 ماهه، تهیه فرنی و نیز حریره بادام و بعد از آن طبخ سوپ های ساده است. به عنوان یک قاعده کلی دادن غذاهای خانگی به شیرخوار نسبت به غذای کمکی اماده کودک الویت دارد، اگر به سرلاک برای کودک 4 ماهه فکر می کنید، باید به شما بگوییم که حداقل تصمیم به استفاده از غذاهای آماده همچون سرلاک را تا حوالی 7 و حتی 8 ماهگی به تعویق بیندازید. 

طرز تهیه غذای کودک 4 ماهه، فرنی

مواد لازم :

  • آب: نصف استکان
  • شیر پاستوریزه و یا شیر خشک: یک استکان
  • آرد برنج: نصف قاشق غذا خوری

نکته: برای اطمینان از مرغوب بودن آرد برنج، خودتان آن را در منزل تهیه کنید. ابتدا برنج را پاک کرده و خوب بشویید، سپس آن را در یک سینی پهن کنید تا کامل خشک شود. بعد از خشک شدن برنج را آسیاب کنید و آن را دو تا سه بار الک کنید. برای سهولت کار می توانید هر بار دو تا سه کیلو برنج را آسیاب کنید تا برای مدت چند ماه آرد برنج کافی در اختیار داشته باشید. بعد از الک کردن آرد برنج را در یک ظرف شیشه ای دربسته در یخچال نگه داری کنید.

آرد برنج را با آب سرد مخلوط کرده، شیر را اضافه کنید. سپس آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی غلیظ شود. 

طرز تهیه غذای کودک 4 ماهه، حریره بادام

مواد لازم:

  • بادام شیرین 5 تا 6 عدد
  • شیر خشک و یا شیر پاستوریزه یک استکان
  • آب نصف استکان

ابتدا بادام ها را یک ساعت خیس دهید تا پوست آن نرم شود. سپس پوست بادام ها را به راحتی جدا کرده و آسیاب کنید، شیر و آب را همراه با بادام های آسیاب شده درون مخلوط کن بریزید تا مایع یکدستی ایجاد شود. سپس آن را بر روی حرارت ملایم قرار داده، هم بزنید تا کمی غلیظ شود.

توجه داشته باشید که اگر از شیر خشک برای تهیه غذای کودک 4 ماهه استفاده می کنید، نمی توان غذا را به مدت طولانی نگه داری کرد. درهنگام استفاده از شیر گاو پاستوریزه، توجه به نشانه های حساسیت به پروتئین گاوی ضرورت دارد.

به یاد داشته باشید که غذای کودک 4 ماهه باید فقط کمی غلیظ تر از شیر مادر بوده و فقط با یک قاشق مرباخوری در روز شروع شود. سپس به تدریج مقدار آن را متناسب با میل و نیاز شیرخوار افزایش دهید. غلظت غذای کمکی شیرخوار را طوری به تدریج افزایش دهید که بعد از چند هفته همانند ماست همزده باشد.

 

مطالعه بیشتر:

1- جدول کامل برنامه غذایی برای نوزاد 6 ماهه

2- جدول برنامه غذایی نوزاد هشت ماهه به صورت هفته به هفته

3- نکات مهم در تهیه و نگهداری غذای کمکی نوزاد