The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم زخم دهانه رحم چیست و عکس زخم رحم چگونه است؟

زخم دهانه رحم عارضه ای است که معمولا قرمز و مخملی شکل بوده و نواحی بیرونی سرویکس و یا دهانه رحم را درگیر می کند. مشاهده شدن عکس زخم رحم در معاینات زنان می تواند پزشک را برای یافتن علت آن و نیز درمان زخم ملزم کند.

علائم زخم دهانه رحم

زخم دهانه رحم در بسیاری از موارد علامت خاصی ندارد اما گاهی اوقات با نشانه هایی همچون تغییر در ترشحات واژن همچون ترشحات بودار، درد در هنگام نزدیکی و ... خود را نشان می دهد. ماما و یا پزشک متخصص زنان بعد از کارگذاری اسپکولوم (وسیله معاینه) و مشاهده دهانه رحم می توان وجود زخم را تشخیص دهد و در بسیاری از موارد این عارضه مدت ها هیچ علامتی را از خود نشان نمی دهد و بانوان در هنگام معاینه برای انجام تست پاپ اسمیر به وجود آن پی می برند.

ابتلا به زخم دهانه رحم در سنین باروری در میان بانوان بسیار شایع است. این زخم ها می توانند در اثر آسیب فیزیکی، عفونت های مضمن، مواد شیمیایی، سرطان و ... ایجاد شوند. استفاده طولانی مدت از تامپون، مصرف دراز مدت قرص های ضد بارداری، و داشتن طولانی مدت و بدون کنترل آی یو دی می تواند از دلایل بروز زخم دهانه رحم در بانوان باشد.

 

عکس از زخم دهانه رحم

اکتروپیون سرویکس عارضه ای است که در آن عکس زخم رحم به شکل بافت قرمز رنگ و مخملی شکلی در اطراف سوراخ خارجی سرویکس دیده می شود. این بافت مخملی درواقع همان سلول های استوانه نواحی داخلی کانال دهانه رحم هستند که به سمت بیرون پیشرفت کرده و روی بخش هایی از سلول های سنگفرشی را پوشانده اند. امروزه متخصصان بر این باورند که اگر هیچ گونه عفونتی بر آن سوار نباشد نیازی به هیچ گونه اقدام درمانی نخواهد بود. 

 

عکس زخم رحم (1)

اگر در هنگام معاینه و مشاهده شدن عکس زخم رحم، پزشک علائم عفونت را نیز در درون واژن ببیند، همانند ترشحات غیر معمول و ... در ابتدا لازم است علت بروز عفونت مشخص شده و درمان گردد، سپس درمان ادامه یابد تا زمانی که هیچ گونه نشانه ای از عفونت بر روی سرویکس قرار نداشته باشد. بعد از مدتی لازم است دهانه رحم مجدد معاینه شود تا پزشک کنترل کند که آیا زخم دهانه رحم از بین رفته است یا نه. درصورت پایداری زخم، لازم است درمان های لازم همچون بیوپسی و ... برای یافتن علت زخم دهانه رحم در دستور کار قرار داده شود. 

عکس زخم رحم (2) - عکس فریزکردن زخم دهانه رحم

 

یکی از راهکارهای درمانی برای زخم دهانه رحم کرایوتراپی و یا فریز زخم است. در این روش که معمولا در مطب پزشک و بدون بی حسی انجام می شود، پزشک با استفاده از گاز با دمای بسیار پایین یک لایه سطحی از بافت دهانه رحم را منجمد کرده و آن را از بین می برد. در این روش سلول های سطحی از بین رفته و بعد ها سلول های جدید جایگزین آن خواهند شد. این روش بیش از 2 تا 3 دقیقه طول نمی کشد و ممکن است بعد از انجام آن مقدار زیادی ترشحات و خون آبه از واژن شما خارج شود. احتمالا پانسمانی در محل قرار داده شده و از شما خواسته می شود که تا دو الی سه هفته نزدیکی نداشته باشید. 

 عکس زخم رحم (3)

 

مطالعه بیشتر:

1- چگونگی گرفتن عکس رنگی از رحم و لوله های فالوپ

2- ناهنجاری های رحمی چه تاثیری بر جنین و بارداری دارد؟

3- نشانه ها و علائم فیبروم رحم چیست و با چه روش های قابل درمان است؟