The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سریعترین زمان تشخیص بارداری با بی بی چک و روش های سنتی

صحبت درمورد سریعترین زمان تشخیص بارداری تا حدود زیادی به این عامل بستگی دارد که شما بخواهید بارداری تان را به چه روشی تشخیص دهید. این که شما با دیدن نشانه های حدس بزنید باردار هستید و یا این که با کمک آزمایش خون ار حامله بودنتان مطمئن شوید و یا تصمیم به استفاده از روش های تشخیص بارداری خانگی داشته باشید، بدون شک در زمان های مختلفی امکان پذیر خواهد بود.

زمان مشخص شدن بارداری بعد از لقاح

وقتی درمورد سریعترین زمان تشخیص بارداری و یا زمان مشخص شدن بارداری بعد از لقاح صحبت می کنیم ابتدا باید بدانیم که حامله بودن در چه زمانی و به چه روش هایی در بدن زن قابل تشخیص است. به همین دلیل پیش از توضیح درمورد سریع ترین زمان برای تشخیص بارداری، ابتدا کمی راجع به لقاح با شما صحبت می کنیم.

بعد از انجام نزدیکی درحدود یک درصد از اسپرم هایی که به درون واژن وارد شده اند، از دهانه رحم عبور کرده و وارد حفره رحم خواهند شد. این اسپرم ها در حین انجام واکنش های ظرفیت گیری به سمت لوله های رحمی شنا می کنند. در برخی موارد این مهاجرت از دهانه رحم به سمت ابتدای لوله های فالوپ تا 7 ساعت به طول می انجامد. اسپرم ها بعد از رسیدن به لوله های فالوپ در قسمت ایسم (تنگه) لوله های رحمی متوقف شده و منتظر آزاد سازی تخمک می مانند. در شرایط مساعد ممکن است که  اسپرم ها تا 7 روز نیز در دستگاه تناسلی زن زنده بمانند.

بعد از انجام تخمک گذاری، تخمک آزاد شده توسط شرابه های لوله های رحمی گرفته شده و به درون لوله هدایت خواهد شد. در درون لوله فالوپ، تخمک از خود مواد شمیایی جذب کننده آزاد می کند که سبب می شود اسپرم ها مجددا به سمت او شروع به حرکت کنند. این دو معمولا در محل آمپول لوله رحمی با یکدیگر ملاقات کرده و لقاح انجام می شود. بعد از انجام لقاح سلول تخم به سمت حفره رحمی حرکت می کند و در انتهای هفته اول بعد از لقاح طی فرآیندی به نام لانه گزینی در جدار رحم جایگیری خواهد کرد. بعد از انجام لانه گزینی سلول های جفت با رحم مادر ارتباط خونی برقرار می کنند، به این ترتیب هورمون βhCG ساخته شده توسط آن به درون خون مادر وارد می شود.

بر اساس کتاب جنین شناسی لانگمن (از معتبرترین کتاب های جنین شناسی) در حوالی روز9 ام بعد از لقاح، سطح این هورمون در خون مادر به مقدار قابل تشخیص توسط کیت های آزمایشگاهی می رسد. شاید بتوان این گونه نتیجه گرفت که روز 9 ام بعد از لقاح سریعترین زمان تشخیص بارداری با آزمایش خون است. اما با تمام این ها هرگز توصیه نمی کنیم که روز 9 ام بعد از تخمک گذاری بلافاصله اقدام به انجام آزمایش خون کنید، زیرا ممکن است با جواب منفی کاذب مواجه شوید. پاسخ منفی کاذب شرایطی است که شما حامله هستید اما به عللی همچون دیرتر انجام شدن تخمک گذاری و به دنبال آن دیرتر انجام شدن لقاح، هنوز سطح هورمون به مقادیر قابل اندازه گیری نرسیده است. بنابراین زیاد عجله نکنید، کمی صبر داشته باشید!

 

سریعترین زمان تشخیص بارداری با بی بی چک

درمورد سریعترین زمان تشخیص بارداری با بی بی چک باید بگوییم که هورمون βhCG در روز 14 ام بعد از لقاح توسط کلیه های مادر از خون گرفته شده و به درون ادرار ترشح می شود. بنابراین می توان با کمک بی بی چک از وجود یا عد وجود هورمون مذکور در ادرار مطلع شد. اما بنابر دلایل ذکر شده و نیز میزان دقت تست های بی بی چک، انجام این آزمایش نیز بلافاصله بعد از روز 14 بارداری توصیه نمی گردد.

بهترین حالت آن است که شما تا یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی خود صبر کرده و سپس اقدام به انجام تست بارداری کنید. می توان اینگونه نتیجه گرفت که گرچه زمان مشخص شدن بارداری با بی بی چک در روز 14 ام بعد از لقاح یعنی مصادف با موعد قاعدگی است اما ممکن است لقاح کمی دیرتر انجام شده و نتیجه در این روز منفی کاذب گزارش شود.

 

تشخیص بارداری با استفاده از دمای پایه بدن

یکی از راهکار های نسبتا دشوار برای تشخیص سریع بارداری اندازه گیری هر روز دمای پایه بدن است. در روز تخمک گذاری این دما نیم تا یک درجه افزایش یافته و بعد از یک روز مجددا کاهش می یابد، اگر دمای پایه بدن شما پس از افزایش در روز تخمک گذاری، به مدت یک تا دو هفته کاهش پیدا نکرد احتمالا شما باردار هستید و این کار نیز روش تشخیص سریع بارداری در هفته اول است. 

البته یکی دیگر از راهکارهای سریعترین زمان تشخیص بارداری که البته غیر علمی نیز هست، استفاده از راهکارهای تشخیص سریع بارداری به روش خانگی و یا تشخیص سریع بارداری به روش سنتی است. تصمیم با شماست که بخواهید از کدامیک از روش ها استفاده کنید. به طور کلی از هر روشی که می خواهید استفاده کنید، بهترین زمان مشخص شدن بارداری انجام تست بارداری یک هفته بعد از تاریخ مقرر قاعدگی است.

 

مطالعه بیشتر:

1- سریعترین تست بارداری در خانه برای تشخیص حاملگی

2- علت بروز نشانه ها و علائم سریع بارداری چیست؟

3- چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟

4- چگونگی استفاده از انواع راه خانگی تشخیص بارداری