The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

حاملگی پرخطر و عفونت ادراری با هم ارتباط دارند؟

احتمالا با شنیدن نام بارداری پر خطر نگران و مضطرب شده اید، اما به شما می گوییم که با مراقبت های کافی آنقدرها هم که فکر می کنید ترسناک نخواهد بود. فقط کافیست تا کمی بیشتر مراقب خود باشید مثلا حاملگی پرخطر و عفونت ادراری با یکدیگر ارتباط دارند. ابتلا به عفونت ادراری درصورتی که درمان نشود می تواند شرایط را برای مادر دشوارتر سازد و احتمال بروز زایمان زودرس را افزایش دهد.

اگر شما بارداری پرخطر دارید باید دفعات بیشتری به  پزشک مراجعه کرده همچنین بیشتر و تخصصی تر تحت نظر باشید. ممکن است پزشک متخصص زنان و زایمان شما را به پزشک متخصص بارداری های پرخطر  ارجاع دهد. این پزشک در زمینه بارداری های پر خطر تخصص دارد.

مراقبت دقیق از شما و جنین به شرایط و موقعیت خاص شما همچنین علت پر خطر بودن بارداری بستگی دارد. ممکن است پزشک متخصص بارداری های پرخطر را فقط یک بار یا به طور مرتب در طول دوران بارداری ملاقات کنید. پزشک متخصص بارداری های پرخطر برای حفظ سلامت شما و جنین در طول دوران بارداری با پزشک متخصص زنان و زایمان و پزشکان دیگر همکاری می کند.

چگونه می توانم خطرات و مشکلات ناشی از بارداری پر خطر را کم کنم؟

با رعایت چند نکته می توانید خطرات و مشکلات بارداری پرخطر را به حداقل برسانید.

  • قبل از اقدام برای بارداری به کمک پزشک یک برنامه ریزی مناسب برای خود داشته باشید. برای رسیدن به این هدف باید حداقل چند ماه قبل (یا بیشتر بسته به نوع مشکل یا بیماری ) با پزشک خود ملاقات کرده و برای قبل از بارداری برنامه ریزی کنید. با این کار زمان کافی برای ایجاد برخی تغییرات در اختیار دارید.
  • درباره مشکل یا بیماری خود و چگونگی حفظ سلامت خود اطلاعات کافی کسب کنید. از پزشک خود بخواهید اطلاعات کافی در اختیار شما قرار دهد.
  • در اولین معاینه با پزشک خود درباره بیماری ها و داروهایی که مصرف می کنید همچنین مشکلات خود در بارداری های قبلی صادقانه صحبت کنید.
  • همه قرار ملاقات ها و معاینات بارداری خود را سر وقت انجام دهید و به توصیه های پزشک خود عمل کنید.
  • داشتن یک شیوه زندگی سالم: از راهنمایی های پزشک خود برای تغذیه سالم استفاده کنید. افزایش وزن مناسب و در صورت امکان فعالیت بدنی داشته باشید. سیگار نکشید و نوشیدنی‌های الکلی میل نکنید.
  • از همسر، خانواده و دوستان خود بخواهید تا از شما حمایت کنند زیرا دوران بارداری استرس و فشار روحی فراوانی به مادر وارد می‌ کند.
  • مراقب سلامت روحی و احساسی خود باشید. در طی روز، زمان خاصی را به خود اختصاص دهید و تا جایی که می توانید میزان استرس و فشار روحی خود را کم کنید.

حاملگی پرخطر و عفونت ادراری

ابتلا به هرگونه عفونتی در طی بارداری خطر زایمان زودرس را افزایش می دهند. افرادی که مبتلا به بارداری پرخطر هستند به خودی خود باید از نظر زایمان زودرس تحت نظر متخصص باشند بنابراین اگر هرگونه نشانه ای از عفونت ادراری در خود مشاهده می کنید حتما هرچه سریع تر به متخصص مراجعه کنید. 

نشانه های عفونت ادراری شامل درد و سوزش در هنگام ادرار کردن، تکرر ادرار، درد در قسمت زیر شکم، احساس اورژانسی بودن نیاز به رفع ادرار است که درصورت مشاهده چنین علائمی مراجعه به پزشک ضرورت خواهد داشت. 

مادران بارداری که در آزمایش ادرار آنها وجود باکتری گزارش شده حتی درصورتی که نشانه های عفونت مجاری ادراری را نداشته باشند نیز بایستی حتما تحت درمان قرار بگیرند. 

باتمام اینها می توان گفت که حاملگی پرخطر و عفونت ادراری هردو قابل کنترل است، به شرطی که اقدامات لازم در زمان مناسب انجام شود.

 

بیشتر بدانید:

1- علت بوی بد واژن در بارداری و روش های برطرف کردن آن

2- تاثیر استرس در دوران بارداری بر روی جنین

 

  • https://www.babycenter.com/0_what-is-a-high-risk-pregnancy_10414223.bc