The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سر جنین از چه زمانی پایین می آید ؟ نشانه های ورود جنین به درون لگن

زمانی که بدن برای زایمان آماده می شود، جنین به سمت لگن پائین می آید. جنین برای به دنیا آمدن، باید در بهترین حالت ممکن در داخل رحم مادر و به سمت مجرای زایمان قرار بگیرد. هر چند که تقریبا زمان دقیق زایمان مشخص و قابل پیش بینی نیست، اما پائین آمدن سر جنین به داخل لگن مادر، همیشه به عنوان نشانه ای از نزدیک بودن زمان زایمان شناخته می شود. اما سر جنین از چه زمانی پایین می آید؟ نشانه های وارد شدن جنین به لگن چیست؟

سر جنین از چه زمانی پایین می آید؟

پائین آمدن جنین به سمت لگن، که اصطلاحا "سبک شدن" نیز نامیده می شود، معمولا بین هفته های 34 ام الی 36 ام بارداری اتفاق می افتد. اما در برخی بانوان، تنها چند ساعت قبل از زایمان، سر جنین وارد لگن مادر می شود. اگر احساس کردید که جنین وارد لگنتان شده است، آنگاه دکتر می تواند پس از معاینه شما و جنین، زمان زایمان را پیش بینی کند.

چه زمانی سر جنین وارد لگن می شود؟

ورد کامل سر جنین به درون لگن مادر اندکی بعد از پایین آمدن آن صورت می گیرد یعنی حوالی هفته های 34 تا 36 بارداری. در این زمان ممکن است باز شدن استخوان های لگن خود را کاملا حس کنید. 

چگونه فرآیند تغییر موقعیت جنین منجر به زایمان می شود؟

معمولا جنین ها موقعیت های مختلفی در رحم مادران دارند، اما با نزدیک شدن به زمان زایمان، آنها در قسمت های پایین لگن قرار می گیرند، در حالی که سرشان به سمت پائین است. حرکت جنین به سمت لگن بر اساس ایستگاه ها توصیف می شود که این امر در علم زنان و زایمان به عنوان یک مقیاس استاندارد شناخته می شود. ایستگاه ها بر اساس قرارگیری سر جنین در بازه 3- تا 3+ تعریف می شوند.

  • بالاترین ایستگاه 3- است، که نشان می دهد جنین در لگن قرار نداشته و همچنین سر او هم بالاتر از لگن می باشد.
  • ایستگاه 3+ نمایانگر اینست که جنین کاملا در مجرای زایمان قرار داشته و سر او هم در آستانه بیرون آمدن از مجرا می باشد.
  • ایستگاه 0 نشان دهنده قرارگیری کامل جنین در لگن بوده، در حالی که سر جنین به سمت پائین می باشد.

 سر جنین از چه زمانی پایین می آید، علائم وارد شدن جنین به لگن در طول بارداری چیست؟

حال که می دانید چه موقع سر جنین وارد لگن می شود، لازم به ذکر است در زمان پائین آمدن جنین به سمت لگن، شما نشانه های زیر را حس می کنید:

1- تغییرات قابل مشاهده شکم. شما متوجه می شوید که شکمتان نسبت به قبل پائین تر می باشد.

2- تنفس راحت تر. پائین آمدن جنین در لگن، فشار را بر روی دیافراگم شما کاهش داده و باعث تنفس راحت تر شما می شود.

3- فشار روی لگن. زمانی که جنین وارد لگن می شود، شما احساس فشار و درد بیشتری در درون لگن می کنید.

4- افزایش ترشحات واژن. زمانی که جنین کاملا داخل لگن قرار می گیرد، فشار بیشتری را بر روی دهانه رحم برای باز شدن وارد می کند. این فشار باعث خروج لخته مخاطی می شود، که معمولا به صورت ترشحات ضخیم، صورتی رنگ و ژلاتینی می باشد. در طول بارداری این لخته مخاطی ورودی دهانه رحم را بسته و از وارد شدن باکتری و آلودگی به داخل رحم جلوگیری می کند.

5- تکرر ادرار. پس از قرارگیری جنین در لگن به دلیل فشار سر جنین بر روی مثانه، تکرر و افزایش احساس ادرار بوجود می آید.

6- درد شدید در پشت و کمر. قرار گرفتن جنین در لگن، فشار بر روی عضلات پشت و کمر را افزایش داده و باعث ایجاد درد و ناراحتی می شود.

7- افزایش اشتها. با پائین رفتن جنین به سمت لگن، فشار از روی معده شما برداشته شده و همچنین سوزش معده کمتری هم خواهید داشت. به همین علت اشتهای شما افزایش می یابد.

8- هموروئید (بواسیر). پائین رفتن جنین در لگن باعث افزایش فشار سر جنین بر لگن و عصب های روده بزرگ و مقعد می شود. به همین دلیل امکان بروز هموروئید وجود دارد.

 اکنون که اطلاع دارید سر جنین از چه زمانی پایین می آید، در مواردی مانند دردهای ناگهانی و ثابت یا ریتمیک، ترشحات غیر طبیعی و یا خونریزی، سریعا به دکتر مراجعه کنید. گاهی اوقات حتی با نزدیک شدن به زمان زایمان، جنین ممکن است به داخل لگن وارد نشود. در این مواقع خونسردی خود را حفظ کرده و نگران نباشید. مواردی وجود دارد که شما می توانید با رعایت آنها، به جنین در قرار گرفتن در بهترین موقعیت برای زایمان کمک کنید.

مطالعه بیشتر:

انواع ترشحات واژن در دوران بارداری را بهتر بشناسید

منظور از فشار واژینال و لگنی در بارداری چیست و چه دلایلی دارد؟

عدم تناسب سر با لگن مادر سفالوپلویک (CPD)