The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تلویزیون دیدن نوزاد سوال های رایج تلویزیون دیدن نوزاد و کودک

احتمالا شما نیز با این صحنه مواجه شده اید که نوزادتان به تلویزیون خیره شده و با دقت تصاویر را دنبال می کند. احتمالا به این فکر افتاده باشید که تلویزیون بهترین ابزار برای ساکت نگه داشتن و سرگرم کردن نوزادتان است اما آیا تلویزیون دیدن نوزاد برای او ضرر ندارد؟ با ما همراه باشید تا به سوالات رایج درمورد تلویزیون دیدن نوزادان پاسخ دهیم.

برای از بین بردن برخی ازنگرانی های شما، در این بخش به چند سوال رایج درباره تلویزیون دیدن نوزاد اشاره می کنیم:

 چه زمانی می توانید به کودک اجازه دهید از تلویزیون، موبایل و کامپیوتر استفاده کند؟

کارشناسان توصیه می کنند کودکان زیر دو سال تحت هیچ شرایطی نباید از موبایل، تبلت، کامپیوتر و تلویزیون استفاده کنند، زیرا فرصت تعامل با شما یا کودکان دیگر را از دست می دهند، همچنین این مسئله مانع یادگیری زبان و حرکات اندام ها  برای آنها می شود. پس از سن دو سالگی کودک می تواند به طور کنترل شده از طریق این ابزار با برنامه‌هایی از قبیل آشنایی با الفبا، حل مشکل، ریاضی، علوم پایه، رفتارهای اجتماعی اولیه و تعاملی آشنا شوند.

 تلویزیون دیدن نوزاد و کودکان از چه سنی مجاز است؟

بین سن 2 تا 5 سالگی کودک نباید بیش از یک ساعت در روز از موبایل، تلویزیون، تبلت یا کامپیوتر استفاده کند.

اگر به هر دلیلی وسیله ایی، مانند گوشی تلفن همراه لمسی را در اختیار او قرار می دهید نباید هر بار بیش از بیست دقیقه از آن استفاده کند. پس از بیست دقیقه سرگرمی جالب تر و جذاب تری برای او آماده کنید.

 آیا کودک می تواند هنگام غذا خوردن تلویزیون تماشا کند؟

با انجام این کار کودک میزان غذا و مزه غذایی که خورده را متوجه نمی شود. ممکن است کودک با نگاه کردن به مانیتور یا تلویزیون حین صرف غذا بیشتر یا کمتر از نیاز خود غذا میل کند. ممکن است غذا دادن به کودک با وجود نور و تصاویر صفحات نمایشگر باعث شود شما نیز متوجه نشوید آیا او در طول روز به اندازه کافی غذا خورده یا خیر؟

 آیا استفاده از برنامه های آموزشی برای کودک مفید است؟

هیچ‌ مدرک و شواهدی مبنی بر مفید بودن استفاده از برنامه های آموزشی برای کودکان زیر 2 سال وجود ندارد. در حقیقت تماشای مانیتور کامپیوتر و تلویزیون ممکن است مهارت فکر کردن را در کودک ضعیف کند.

 آیا خواندن کتاب الکترونیکی (E-Book) برای کودک مفید است؟

اگر برای خواندن کتاب برای کودک از ای بوک استفاده کنید در حقیقت فرصت تعامل با کودک خود را از دست می دهید. اگر شما کتاب الکترونیکی را جایگزین کتاب سنتی کنید در واقع او را از جزئیاتی که منجر به تقویت دنیای تخیل کودکان می‌شود محروم کرده اید. به جای آن می توانید استفاده از تکنولوژی را برای خود محدود کنید. خواندن کتاب داستان به صورت قدیمی و سنتی فواید زیادی برای کودک دارد به عنوان مثال تصاویر رنگارنگ روی کاغذ کتاب می تواند مغز کودک را تحریک کند.

 چگونه می توان تماشای تلویزیون را برای کودک محدود کرد؟

گرچه تلویزیون دیدن نوزاد و یا به عبارتی کودکان بعد از دو سالگی، آن هم به مقدار محدود مجاز است اما رسیدن به این هدف کار ساده ای نیست. ساده ترین روش برای کم کردن مدت زمان استفاده کودک از این وسایل حذف تلویزیون و کامپیوتر از اتاق کودک است. همچنین تلفن همراه و تبلت را در دسترس او قرار ندهید. اگر مجبور هستید مدت زمانی کودک را با صفحات نمایشگر و دستگاه های هوشمند سرگرم کنید بهتر است به جای استفاده از بازی های کامپیوتری از برنامه های آموزشی استفاده کنید و سعی کنید شرایط را برای شادی، تعامل، فعالیت بدنی و خندیدن نوزاد و کودک فراهم کنید، با او صحبت کنید و اجازه دهید او نیز با شما صحبت کند، این نوع تعاملات هستند که به رشد فردی و اجتماعی کودک کمک می کنند و برای جلوگیری از تلویزیون برای نوزادان و کودکان نوپا بهترین انتخاب هستند.

مطالعه بیشتر:

فواید و مضرات استفاده از تلویزیون و ابزار دیجیتال برای کودکان

وجود تلویزیون در اتاق خواب، عامل چاقی کودکان

بازی فعالانه برای کاهش زمان استفاده از تلویزیون و کامپیوتر در کودکان