خوردن انجیر در بارداری بی خطر است؟

بارداری تنها دوره ای  است که ما با رضایت کامل غذاهای سالم می خوریم و شکایتی نداریم، چون می خواهیم بهترین و مغذی ترین غذاها به فرزندمان برسد. شاید می خواهید بدانید چه غذاهایی را باید بخوریم و از چه چیزهایی پرهیز کنیم. همچنین ممکن است سوالاتی درباره فواید برخی غذاهای خاص برای خودتان و جنین در ذهنتان مطرح شود. انجیر یکی از این میوه هاست. میوه و برگ های انجیر کاربرد دارویی دارند، اما آیا خوردن انجیر در بارداری بی خطر است؟ برای یافتن پاسخ پرسشهای خود و نیز اطلاع از خواص خوردن انجیر در بارداری، در ادامه با ما همراه باشید.

 آیا خوردن انجیر در دوران بارداری بی خطر است؟

می توانید در طول بارداری با اطمینان انجیر تازه یا انجیر خشک میل کنید. تا اکنون هیچ گزارش علمی برای اثبات عوارض انجیر در بارداری در دست نیست. اما پژوهش ها حاکی از آنند که مصرف مقداری انجیر به دلیل فوایدی که در دوران بارداری دارد، لازم است. از این رو پزشکان انجیر را به عنوان یک میوه و نه به عنوان یک دارو توصیه می کنند. بهتر است از پزشک بپرسید در دوران بارداری، روزانه چه تعداد انجیر مجاز است.

در اینجا به صورت اجمالی جدول ارزش غذایی 50 گرم انجیر را ملاحظه می کنید:

  • کالری: 37
  • شاخص گلوکز (GI): متوسط
  • فیبر: 6٪
  • ویتامین ب 6: 4%
  • مس: 3٪
  • منگنز: 3٪
  • پتاسیم: 3٪
  • اسید پانتوتنیک: 3٪

فواید خوردن انجیر در بارداری

1. کمک به تنظیم فشار خون

انجیر به طور ویژه برای سلامتی قلب مفید است. این میوه حاوی مقادیر زیادی پتاسیم و مقادیر کم سدیم بوده و به کاهش فشار خون کمک می کند. مقادیر بالای آنتی اکسیدان های پلی فنول موجود در انجیر از تصلب شرایین جلوگیری به عمل می آورد.

2. کنترل سطح کلسترول

انجیر منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 ، امگا 6 و فیتواسترول است. این ترکیبات سالم به کاهش سطح کلسترول کمک می کنند و در سلامت و انعطاف پذیری عروق بسیار موثرند. مقدار فیبر موجود در انجیر کلسترول را از بدن دفع می کند.

3. محافظت از بینایی

طبق بررسی های انجام شده در مرکز مطالعات چشم پزشکی، مصرف سه عدد انجیر یا بیشتر به حفظ سلامت چشم کمک کرده و خطر ابتلا به تباهی لکه زرد موسوم به دژنراسیون ماکولا (ARMD) را کاهش دهد. این بیماری شایعترین علت کوری در افراد مسن به شمار می آید و در آن ماکولا یا لکه زرد تخریب می‌شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه، مسئول دید مستقیم و واضح بوده و برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.

 4. جلوگیری از سرطان پستان

گزارش های علمی حاکی از آنند که انجیر حاوی نوعی بنزالدهید است و به کوچک شدن تومورها کمک می کند. آب انجیر به صورت بالقوه، خاصیت ضد باکتریایی دارد.

5. تقویت هضم غذا

انجیر منبع غنی فیبر غذایی است که با مصرف آن بدون اینکه احساس سیری کنید، دیرتر گرسنه می شوید. همچنین حرکات روده را تنظیم کرده و مانع از بروز یبوست می گردد عارضه ای که در دوران بارداری تعداد بسیار زیادی از مادران را درگیر می کند. پروبیوتیک موجود در انجیر به باکتری های خوب روده کمک کرده و هضم غذا را تسهیل می کند.

خوردن انجیر در بارداری به عنوان یک میان وعده مغذی نیز مطرح است. با این همه از آنجا که دوران بارداری وضعیتی منحصر به فرد به شمار می آید، بهتر است قبل از مصرف انجیر در رژیم غذایی خود، حتما  با پزشک خود مشورت کنید.

 مطالعه بیشتر:

خوردن کیوی در بارداری چه فوایدی دارد؟

خوردن قارچ در بارداری مفید است یا ضرر دارد

خوردن کاهو در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟

منبع: momjunction