The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوردن کاهو در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟

کاهو یکی از گیاهان در دسترس و دارای قیمت مناسب قلمداد می شود. به همین دلیل می توانید در دوران بارداری خود آن را تهیه کرده و به صورت انواع سالاد ها مصرف کنید. خوردن این گیاه در بارداری فواید فراوانی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

فواید خوردن کاهو در بارداری

 برای هزاران سال، کاهو نه تنها برای غذا، بلکه برای مزایای سلامتی آن کشت می شود. سالاد بخش مهمی از رژیم مصر، یونان و روم بود که در نقاشی های باستانی و تاریخ آنها ثبت شده است. علاوه بر این، کاهو دارای خواص آرام بخش است.

کاهو را اغلب در سالاد خام یا غذاها می ریزند، اما یکی دیگر از راه هایی که می توان بهتر از مزایای سلامتی کاهو استفاده کرد این است که کاهو را با ترکیب سایر میوه ها و سبزیجات مصرف کنید. با این حال هر طور که دوست دارید مصرف کنید و از مزایای بی شمار آن بهره گیرید. خوردن سبزیجات سبز مانند کاهو یک راه عالی برای رساندن مواد مغذی مورد نیاز به بدن است. کاهو علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است همچنین دارای آنزیم های مختلفی است که خواص آنتی باکتریال، ضد التهابی، ضد قارچی و آنکسیولیتیک ایجاد می کند.

1- کاهو خواب آور است

یکی از قدیمی ترین مزیت کاهو، که به قرون وسطی برمی گردد، خواب آور بودن آن است. با توجه به مطالعات متعدد این مزیت کاهو ثابت شده است. کاهو لکتوکاریوم دارد که یک ماده شیمیایی است و ساختار و خاصیت شبیه به تریاک دارد. لکتوکاریوم یک ماده سفید و شیری رنگ است که در برگ کاهو تولید می شود. این ماده باعث بهتر شدن کیفیت خواب و آرامش بیشتر می شود، اما در مقایسه با تریاک عوارض جانبی مضر ندارد. یکی از عوارض ناشی از بارداری بیخوابی است، افزودن مقدار قابل توجهی کاهو به رژیم غذاییتان می تواند در بهبود بیخوابی های بارداری تاثیر شگرفی داشته باشد.

2- خواص ضد التهابی کاهو

التهاب بر روی سلامت بدن بسیار تاثیر می گذارد و می تواند باعث مشکلاتی مانند مسائل مربوط به دهان و دندان، کمردرد و میگرن شود. با استفاده از کاهو در رژیم غذایی خود می توانید از این مشکلات جلوگیری کنید. کاهوها حاوی کاتالیست های بیوشیمیایی، لیپوکسیژناز و کاراژین هستند که می توانند التهاب را کنترل کنند. به علت تغییرات هورمونی و نیز دگرگونی های سیستم ایمنی بخش های مختلفی از بدن شما به ویژه لثه ها در این دوران مستعد ابتلا به التهاب می شوند با مصرف کاهو می توانید این عارضه را کاهش دهید.

3- خواص ضد باکتری و ضد قارچی کاهو

کاهو وقتی هضم می شود، خواص ضد قارچی دارد. لاتکس کاهو، که لاکتوکاریوم نام دارد، می تواند انواع مختلفی از مخمرها مثل کاندیدا آلبیکن ها را از بین ببرد. علاوه بر این، می تواند بدن شما را از میکروب های مضر محافظت کند. این ویژگی به دلیل وجود ترپن های بیوشیمیایی و کارنولید ها در کاهو است. با کمک این خاصیت کاهو، ضعف سیستم ایمنی بدن تان را در این دوران بهبود ببخشید.

4- کاهو هیدرات را در بدن نگه می دارد

شما می توانید یک کاسه سالاد کاهو بخورید تا هیدراته ( میزان آب در سلول‌های بدن) بدن شما تنظیم شود، کاهو دارای مقدار زیادی پتاسیم است که نقش مهمی در حفظ تعادل مایع در بدن شما دارد. تعادل مایع در بدن بسیار مهم است و باعث می شود اندام های ما عملکرد خوبی داشته باشند، به همین دلیل است که به ورزشکاران توصیه می کنند. پس از خوردن غذاهایی که پتاسیم بالایی دارند برای بدست آوردن تعادل مایع بدن نیاز به ورزش سخت دارید. پتاسیم انتقال سیگنال های الکتریکی در کل بدن را بیشتر می کند و باعث بهتر شدن عکس العمل های عصبی می شود. در نتیجه به انقباض عضله برای انجام کارهای مختلف بدن بدون خستگی بیش از حد و سرعت شما کمک می کند.

مادران باردار باید روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشند، همین مساله اهمیت هیدراته (پر آب) نگه داشتن بدن را در این دوران متذکر می شود. با مصرف کاهو نسبت به سایر گیاهان، آب فراوانی دریافت خواهد کرد.

5- کاهو یک محافظ سلول های عصبی است.

مرگ نورون ها و یا همان سلول های عصبی ارتباطات فیزیکی مغز را که حافظه شما را تشکیل می دهد، مختل می کند. از این رو، مرگ مغزی می تواند بیماری های عصبی مانند آلزایمر ایجاد کند. از سوی دیگر، کاهو  با احتمال چنین بیماری هایی می تواند مبارزه کند. عصاره های کاهو باعث مرگ سلول های عصبی شده و نقش مهمی در متابولیسم گلوکز دارد، که به باعث کند شدن پیشرفت بیماری می شود. مزایای نورولوژیکی کاهو از زمان باستان برای درمان بیخوابی کشف شده است که باعث تقویت حافظه و مانع پیری می شود.

6- کاهو به کنترل اضطراب کمک می کند

استرس بخش تقریبا جدایی ناپذیری از زندگی مادران باردار است. تحقیقات نشان داده است که کاهو نه تنها خاصیت آرامبخشی دارد بلکه خاصیت آنکسیولیتیک نیز دارد. و با خوردن کاهو می توان استرس و اضطراب را کاهش داد.

7- کاهو غنی از اسید های چرب امگا ۳ است

اسیدهای چرب امگا ۳ یکی از مهمترین مواد غذایی است که بدن ما برای سلامتی به آن نیاز دارد. مواد مغذی مهم مانند امگا ۳ مزایای فیزیکی و روانی زیادی دارد، به غیر از ماهی، که امگا ۳ فراوانی دارد، کسانی که گیاه خوار هستند می توانند از کاهو برای تامین امگا ۳ استفاده کنند. امگا 3 سلامتی قلب و عروق شما را بیشتر می کند و از پلاکتی که باعث می شود عروق شما سخت تر کار کند، جلوگیری می کند؛ بنابراین، جریان خون بیشتر می شود، بدون اینکه قلب خود را مجبور به فشار بیش از حد کند. در نتیجه، امگا 3 خطر سکته مغزی، فشار خون بالا و توقف قلب را کاهش می دهد. همچنین، امگا 3 به کاهش سطح کلسترول بد یا LDL کمک می کند و باعث می شود فشار خون در سطح نرمال قرار بگیرد. علاوه بر این، امگا 3 به حفظ ویسکوزیته طبیعی خون کمک می کند و باعث می شود مغز عملکرد بهتری داشته باشد. مصرف مقدار قابل توجهی از امگا 3 در بارداری برای تکامل صحیح دستگاه بینایی و مغز جنین بسیار مفید است.

8- کاهو رشد عظلات را بیشتر می کند

 همه منابع پروتئینی در گوشت وجود ندارند. برای مثال، کاهو یک سبزی است که حاوی پروتئین کمی است، اما آنزیم هایی دارد که پروتئین راحت تر جذب می شود. اگرچه کاهو به تنهایی باعث ایجاد عضلات نمی شود، اما اثری که کاهو بر سایر منابع پروتئینی می گذارد باعث رشد بهتر عضلات می شود.

9- کاهو بهترین غذا برای از دست دادن وزن

یکی از مشکلات اکثر مادران باردار اضافه کردن وزن بیش از حد در این دوران بارداری است. کاهو یکی از بهترین سبزیجات برای کاهش وزن است که فیبر و سلولز زیادی دارد، اما کالری آن کم است و چربی ندارد. سلولز احساس سیر شدن در بدن ایجاد می کند و غذا را مدت زمان بیشتری برا هضم در معده نگه می دارد و از پرخوری جلوگیری می کند. همچنین به دفع مدفوع کمک می کند و می تواند دفع اسیدهای صفراوی را در مدفوع بیشتر کند، که به نوبه خود باعث کاهش سطح کلسترول می شود.

10- کاهو برای مراقبت از پوست مفید است

مادران باردار باید بدانند که بهتر شدن کیفیت پوست در بدن آغاز می شود. مصرف غذاهای مغذی مانند کاهو به شما مزایای زیادی برای مراقبت از پوست می دهد. کاهو دارای ترپن ها، کارنولید ها و گلوکاناز است. این آنزیم هایی که خواص ضد باکتری های کاهو را تشکیل می دهند می توانند به کاهش احتمال ابتلا به عفونت های باکتریایی پوست کمک کنند. به همین ترتیب، کاهو حاوی امگا ۳ است که می تواند عفونت های جزئی پوستی مرتبط با آکنه را درمان کند. علاوه بر این، اسیدهای چرب امگا ۳ که در کاهو وجود دارد می توانند پوست را مرطوب کنند و تولید سبوم را مدیریت کنند. امگا ۳ همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند دژنراسیون سلول های پوست را کاهش دهد. با ترکیبی از ویتامین C و امگا ۳ که در کاهو یافت می شود، سنتز کلاژن بیشتر می شود و غشای سلولی بیش از حد آب از دست نمی دهد که هر دو برای حفظ سلامت پوست مفید است.

11- کاهو قدرت بارداری را افزایش می دهد

ویتامین K موجود در کاهو یک ویتامین ضروری برای مادران باردار است. ویتامین K از نقص عصبی در هنگام بارداری و خونریزی در طول زایمان پیشگیری می کند. به دلیل اینکه کاهو حاوی فولات است برای سنتز DNA در دوران بارداری ضروری است.

 

مصرف کاهو در بارداری چه خطراتی می تواند به همراه داشته باشد؟

کاهوهای تیره مزایای سلامتی زیادی دارند اما خوردن هرنوع سبزی شسته نشده برای مادران باردار خطرات جدی به وجود می آورد. در دوران بارداری مطمئن شوید که هر برگ کاهو کاملا شسته شده باشد و برای شستشوی بهتر می توانید از محلول ها مخصوص استفاده کرد. برای اطمینان بیشتر، کاهو ارگانیک که در آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده است استفاده کنید.  

همچنین توجه داشته باشید که در این دوران از خوردن سالاد هایی که در رستوران ها یا سالاد بارها  سرو می شود احتیاط کنید. اگر کاهوی خام دوست ندارید کلم و مارچوبه جایگزین مناسب اسید فولیک موجود در کاهو هستند.

 

مطالعه بیشتر:

1- خوردن کاهو در بارداری چه فوایدی برای جنین دارد؟

2- آیا خوردن جعفری در زمان بارداری بی خطر است؟

3- مصرف پیازچه در بارداری چه ارزش غذایی و خواصی دارد؟

4- مصرف سبزیجات در بارداری چه فوایدی دارد؟

5- آیا بیزاری از سبزیجات در سه ماهه اول بارداری نرمال است؟