The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین چیست؟

ممکن است بعد از انجام برخی سونوگرافی ها همانند سونوگرافی داپلر، در برگه جواب سونوگرافی مشاهده کنید که در آن نوشته شده پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین مشاهده شد. این موضوع معمولا آشوبی در دل مادر به پا خواهد کرد اما در این مقاله به شما می گوییم که علت پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین چیست و آنقدر ها هم که فکر می کنید جای نگرانی وجود ندارد زیرا پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین به ندرت سبب بروز آسیب خوهد شد.

منظور از پیچ خوردگی بند ناف دور گردن جنین چیست؟

بند ناف که جنین را به بدن مادر وصل می‌کند، بخش جدایی ناپذیری از روند بارداری است که مسئولیت رشد جنین را بر عهده دارد. بند ناف منبع خون و اکسیژن جنین است، زیرا جنین به تنهایی قادر به تنفس نیست. همچنین این عضو منبعی است که مواد غذایی، ویتامین‌ها، چربی و پروتئین را در اختیار جنین قرار می‌دهد. علاوه بر این حمل مواد زاید و خون بدون اکسیژن از بدن جنین به بدن مادر برای دفع نیز توسط بند ناف انجام می‌پذیرد. در دوران بارداری جنین در حال حرکت در رحم است و این می‌تواند منجر به پیچیده شدن بند ناف به دور گردن او شود. یک اتفاق شایع در دوران بارداری که حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از مادران باردار آن را تجربه می‌کنند. "پیچیدن بند ناف دور گردن جنین" به وضعیتی گفته می شود که بند ناف به دور گردن جنین می‌پیچد.

نوکال کورد دوتایی چیست؟

پیچیدن بند ناف دور گردن جنین دوتایی یک عارضه دیگر تولد است، یعنی بند ناف جنین دوبار دور گردن او پیچ می‌خورد که این یک اتفاق کمتر شایع است. اما اگر اتفاق بیفتد نتایج آن مشابه هستند. موارد استثنایی وجود دارد که بند ناف دور گردن دوتایی می‌تواند جنین را در معرض هیپوکسی، یعنی کاهش جریان خون و سایر عوارض و آسیب‌های هنگام تولد قرار دهد.

بند ناف معمولاً به قدر کافی بلند هست که بعد از چرخیدن دور گردن جنین بازهم طول اضافه داشته باشد. طبیعت اساساً بند ناف را طوری طراحی کرده که اگر به دور گردن جنین بپیچد مشکلی ایجاد نکند. پزشکان و ماماها در هنگام زایمان پیچیدن بند ناف دور گردن جنین را ذکر نمی‌کنند و فقط در هنگام زایمان بند ناف را از بالای سر جنین می‌لغزانند. از نظر پزشکی ثابت شده است که بند ناف را هنگام تولد باید به حال خود رها کرد تا از ایجاد عوارض جلوگیری شود، مگر آنکه مشکل حادی به وجود بیاید. مواردی وجود دارد که بند ناف چندین بار به دور گردن جنین پیچیده است. این یعنی پیچیدن مضاعف. با توجه به طراحی سالم بند ناف، مشکلی برای جنین به وجود نمی‌آید. فقط در یک جنین از ۲۰۰۰ جنین "گره واقعی" در بند ناف ایجاد می‌شود که خطرات جدی به همراه دارد. در بیشتر موارد، بند ناف خطری ندارد و سفت نمی‌شود، حتی در هنگام زایمان نیز مشکلی ایجاد نمی‌شود.

دلایل ایجاد پیچیدن بند ناف دور گردن جنین چیست؟

جنین‌ها در رحم مادر ژیمناست و آکروبات باز هستند. مادران باردار از تحرک جنین لذت می‌برند، اما این حرکات برخی از عواملی هستند که منجر به ایجاد بند ناف دور گردن می‌شوند. دلایل بیولوژیکی و پزشکی اثبات شده درمورد علت پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین وجود دارد ازجمه:

  • ژله وارتون ناکافی- یک ماده ژلاتینی نرم که رگ‌های خونی درون بند ناف را محافظت می‌کند. این ماده از بند ناف در برابر فشرده شدن و گره خوردن شدید ناشی از حرکات جنین جلوگیری می‌کند. کمبود این ماده ژلاتینی می‌تواند منجر به پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین شود.
  • مایع آمنیوتیک بیش از حد در کیسه آمنیوتیک- از آنجا که جنین در مایع آمنیوتیک شناور می‌شود، گره‌ها روی جنین تاثیر نمی‌گذارد. با این حال اگر کیسه آمنیوتیک دارای مایع بیش از حد باشد، می‌تواند خطراتی ایجاد کند.
  • طول بند ناف- جنین به طور کلی دارای بند ناف بلند است و در مواردی که پیچیدن بند ناف دور گردن جنین رخ می‌دهد، بند ناف بلندتر از حد معمول است. اما علم پزشکی هنوز ثابت نکرده است که آیا بند بلند بودن بند ناف باعث پیچیده شدن آن به دور گردن جنین می‌شود، یا پیچیدن و کشیده شدن بند ناف به دور گردن منجر به بلند شدن غیر طبیعی آن می‌گردد.
  • داشتن بیش از یک جنین (دوقلو یا چندقلویی)- وجود دو یا چند جنین در رحم، یعنی داشتن چند عدد بند ناف. با حرکت دو جنین در رحم، امکان پیچ خوردگی آنها به یکدیگر زیاد است. این امر خطر زیادی ایجاد نمی‌کند. دوقلوهایی که در یک کیسه آمنیوتیک هستند، تا حدی دچار پیچ خوردگی بند ناف‌ها هستند. بند ناف می‌تواند به دور گردن خود جنین یا جنین دیگر بپیچد.
  • تحرک بیش از حد جنین- از دیگر علل پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین، حرکات بیش از حد خود او است. اگر جنین تمایل به حرکات زیادی در رحم داشته باشد، احتمال اینکه بند ناف دور گردن او گیر کند بیشتر است. با افزایش سن بارداری احتمال ایجاد پیچیدن بند ناف دور گردن جنین به طور متناسب افزایش می‌یابد.

مطالعه بیشتر:

چرا بند ناف دور گردن جنین می پیچد؟

مزایای دوشیدن بند ناف برای نوزادان نارس

ذخیره ی خون بند ناف (Cord blood banking)

 منبع: parenting