The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

عدد بتا در دوران بارداری چند باید باشد؟ جدول عدد بتا در بارداری

احتمالا بلافاصله بعد از مثبت شدن تست خانگی بی بی چک اقدام به انجام آزمایش خون بارداری می کنید. در این آزمایش نه تنها باردار بودن و یا نبودن (موارد مثبت کاذب بی بی چک) شما ذکر می شود، بلکه مقدار هورمون hCG موجود در خون شما نیز بررسی خواهد شد که عمدتا آن را تحت عنوان عدد بتا در دوران بارداری می شناسید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که اهمیت عدد بتا در دوران بارداری چیست و نیز جدول مربوط به مقدار نرمال عدد بتا در دوران بارداری در ماه های مختلف را مشاهده خواهید کرد.

میزان hCG در دوران بارداری: مقدار طبیعی چقدر است؟

 وقتی باردار هستید، طبیعی است که بخواهید نتیجه آزمایش‌ها و تمام جزئیات را با مادران دیگر مقایسه کنید. ولی در مورد hCG، هورمونی که در تست‌های بارداری خانگی و انواع آزمایش خون تشخیص داده می‌شود، مقایسه اعداد با دیگران ممکن است باعث نگرانی شما شود. دلیلش این است که سطح هورمون‌های هر بانو روز به روز و شخص به شخص بسیار متفاوت است و حتی این تفاوت بین بارداری‌های مختلف یک فرد هم دیده می‌شود.

چند روز پس از لانه‌گزینی رویان در دیواره رحم، سلول‌هایی که تبدیل به جفت می‌شوند شروع به ترشح hCG می‌کنند. با این‌که میزان پایین hCG در اوایل بارداری کاملا طبیعی است، اما به‌زودی شروع به افزایش می‌کند و هر ۴۸ ساعت یک‌بار دو برابر می‌شود.

این افزایش سریع بین هفته‌های هفتم و دوازدهم، پس از آخرین عادت ماهانه به اوج می‌رسد و سپس شروع به پایین آمدن می‌کند. اگر در این زمان باردار باشید، میزان hCG نتیجه تست بارداری را مثبت نشان می‌دهد.

با این‌که این افزایش به نظر قابل پیش‌بینی می‌رسد، میزان آن‌ را اصلا نمی‌توان پیش‌بینی کرد. کارشناسان حتی در اولین روز از به تاخیر افتادن عادت ماهانه، تفاوت‌های بسیاری را در میزان hCG مشاهده کرده‌اند. در برخی از بانوان hCG اصلا قابل اندازه‌گیری نیست و در برخی بالای ۴۰۰ است.

در هر صورت، این کاملا طبیعی است و دقیقا به مدت زمان لازم برای باروری تخمک، پایین آمدن آن به سمت رحم و جای‌گیری در زمان لانه‌گزینی بستگی دارد. برخی از رویان‌ها چالاک‌تر از بقیه هستند. همچنین تغییرات میزان این هورمون در کل دوران بارداری نیز کاملا طبیعی است.

عدد بتا در هفته چهارم بارداری باید چند باشد؟

اهمیت عدد بتا در هته چهارم بارداری در حقیقت همان تشخیص بارداری است. در انتهای هفته چهارم بارداری یعنی همان زمانی که قاعدگی مورد انتظار رخ نداده است، معمولا مادران با انجام آزمایش بارداری و بررسی میزان عدد بتا هفته چهارم بارداری از حاملگی خود اطمینان حاصل می کنند. در ادامه جدول مربوط به عدد بتا در دوران بارداری در هفته های مختلف را مشاهده می کنید.

جدول مقدار نرمال hCG عدد بتا در دوران بارداری

میزان تقریبی hCG (در mIU/ml یا IU/I)

هفته‌ پس از آخرین عادت ماهانه

۵۰ تا ۵

۳ هفته

۴۲۶ تا ۵

4 هفته

۷۳۴۰ تا ۱۹

۵ هفته

۵۶۵۰۰ تا ۱۰۸۰

۶ هفته

۲۲۹۰۰۰ تا ۷۶۵۰

۷ تا ۸ هفته

۲۸۸۰۰۰ تا ۲۵۷۰۰

۹ تا ۱۲ هفته

۲۵۳۰۰۰ تا ۳۳۰۰

۱۳ تا ۱۶ هفته

۱۶۵۰۰۰ تا ۴۰۶۰

۱۷ تا ۲۴ هفته (سه‌ماهه دوم)

۱۱۷۰۰۰ تا ۳۶۴۰

۲۵ هفته تا زایمان (سه‌ماهه سوم)

سطح غیرباردار (کمتر از ۵)

پس از چندین روز از زایمان

 

مسئله مهم‌تر این است که میزان hCG شما درون این دامنه بسیار گسترده قرار بگیرد و طی هفته‌های آینده به افزایش خود ادامه دهد. بنابراین به الگوی افزایش آن توجه کنید.

به یاد داشته باشید که اعداد ذکر شده درمورد عدد بتا در دوران بارداری به صورت میانگین است و حتی اگر عدد آن خارج از دامنه قرار گرفت هم نگران نباشید: هنوز این احتمال وجود دارد که همه‌چیز مرتب باشد. تا وقتی بارداری شما طبیعی است و پیش می‌رود و پزشک می‌تواند این را از طریق سونوگرافی مورد تایید قرار دهد، نباید نگران این اعداد و ارقام باشید. اگر نگران هستید درباره نتیجه آزمایش با پزشک خود مشورت کنید.

مطالعه بیشتر:

رابطه بین عدد بتا و جنسیت جنین چیست وآیا عدد بتا متفاوت است؟

بتای پایین بارداری نشانه چیست؟

مقدار عدد بتا در حاملگی خارج رحمی چقدر است؟

 منبع:whattoexpect