The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت کم تکان خوردن جنین در رحم چیست؟ تعداد حرکات جنین در رحم

اگر هفته بیست و دوم بارداری پشت سر گذاشته و حرکات جنین را حس کنید، احتمالا پزشک متخصص در هفته های آینده به شما خواهد گفت که از این به بعد باید حرکات جنین را زیر نظر داشته باشی! بدون شک می دانید که حرکت کردن و یا اصطلاحا تکان خوردن جنین در رحم نشانه ای از سلامتی او محسوب می شود. اما درمورد حس نکردن حرکات جنین چطور؟ آیا کم تکان خوردن جنین در رحم خطرناک است؟ آیا اگر روزی از صبح حرکات جنین را حس نکردید باید به متخصص مراجعه کنید؟ با ما باشید تا همه چیز را درمورد تغییر در تعداد حرکات جنین در رحم بدانید.

کم تکان خوردن جنین در رحم

"برخی روزها کودکم خیلی زیاد لگد می زند، اما بعضی مواقع یک روز کامل هیچ حرکتی از او احساس نمی کنم، آیا حال او خوب است؟"

آیا اولین حرکت های جنین را که حس کردید، به یاد می آورید؟ درست شبیه بال زدن پروانه که مادر نمی تواند آن را از حالت های طبیعی بدن تشخیص دهد. بعد از گذشت چند هفته این حرکت های ضعیف تبدیل به مشت می شود، مشتهایی که پی در پی از چپ و راست شکم مادر را نوازش می کند.

در سه ماهه دوم و حتی اوایل سه ماهه سوم، جنین فضای بیشتری در رحم دارد تا بتواند قبل از ناهار برقصد، پشتک بزند، کیک بوکسینگ کار کند و ایروبیک انجام دهد. در حقیقت حرکات جنین در این مرحله آنقدر زیاد می شود که مادر را به تعجب وا می دارد.

از آن به بعد جنین به تدریج بزرگتر و فضای حرکت او کوچکتر می شود. البته می تواند حرکت کند ولی نه از آن مشت و لگدهایی که به آن عادت داشتید.

درعوض، بیشتر وول می خورد، چرخ می زند و بدنش را کشیده می کند. وقتی سر در لگن قرار می گیرد، حرکات جنین کمتر می شود. وقتی حرکات منظم جنین را در شکم احساس می کنید، حتما تعداد حرکت ها را بشمارید. نوع حرکت اهمیتی ندارد.

در سه ماهه سوم، حرکات محسوس جنین قدرتمند هستند اما تعداد حرکات کمتر می شود. جنین مانند نوزادان به خواب عمیق فرو می رود و متاسفانه زمانی که می خوابد، حرکتی ندارد. در واقع، جنین در زمان استراحت شما بیدار و فعال است اما به محض اینکه شروع به کار می کنید، می خوابد. یعنی این امکان وجود دارد که در طول روز حرکات کمی احساس کنید یا متوجه هیچ حرکتی نشوید. هیچ اشکالی ندارد.

کم تکان خوردن جنین در رحم، چیکار کنم؟

یک چیز شیرین بخورید و به پهلوی چپ دراز بکشید و حرکات جنین را با دقت بشمارید. اگر در مدت 2 ساعت حداقل 8 حرکت داشت، جای نگرانی وجود ندارد. اما اگر جنین را وادار به حرکت کردید مثلاً یک نوشیدنی شیرین مانند آب پرتقال نوشیدید یا ضربه به شکم زدید اما جنین هیچ واکنشی نشان نداد و حرکتی نکرد، سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

 

بیشتر بدانید:

1- تکان خوردن جنین در زمان خواب جنین است یا بیداری؟

2- تكان خوردن جنین در بارداری از چه هفته ای شروع میشود؟

3- چه زمانی تکان های جنین را احساس می کنید؟

4- حرکت جنین پسر با حرکت جنین دختر تفاوت دارد؟

منبع: whattoexpect