The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان آیا امکان پذیر است؟

آیا بعد از اولین زایمانتان، افسردگی شدیدی را تجربه کردید و نگران هستید که این خاطره ناخوشایند مجددا برای شما تکرار شود؟ اگر بعد از فرزند اول خود دچار افسردگی پس از زایمان شده باشید، قابل درک است که برای بار دوم نگران بارداری باشید. اگر یاد بگیرید چگونه این علائم را مدیریت کنید، برای بارداری مجدد خود اطمینان خاطر ایجاد خواهید کرد. در ادامه همه چیز را درمورد بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان برای شما شرح خواهیم داد.

بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان

ترس از افسردگی پس از زایمان (PPD) یا اضطراب کافیست تا مادر یا همسر او از بچه‌دار شدن برای بار دوم اجتناب کنند. ولی این ترس و اضطراب ضرورتی ندارد. با آگاهی از علائم و نشانه‌های افسردگی پس از زایمان، با برنامه‌ریزی و برخورداری از تیم حامی در کنار خود، می‌توانید برخی از نگرانی‌ها برای داشتن فرزند دوم را کاهش دهید.

آیا در صورت تجربه افسردگی در زایمان اول، به طور قطع در بارداری دوم نیز به این عارضه دچار خواهید شد؟

این درست است که اگر در بارداری اول خود دچار افسردگی پس از زایمان شده باشید، احتمال اینکه در بارداری بعدی نیز دچار این عارضه شوید، بیشتر است. ولی امکان این‌که به این عارضه دچار نشوید هم بالاست. خطر ابتلا به افسردگی در حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد به شدت افسردگی پس از زایمان (PPD) در بارداری اول بستگی دارد. مادرانی که در بارداری اول خود دچار افسردگی شدید شده‌اند، احتمال اینکه در بارداری دوم خود نیز دچار افسردگی شوند، بسیار بیشتر از مادرانی است که در بارداری اول خود افسردگی ملایم داشته‌اند.

اما بسیاری از مادرانی هم هستند که در بارداری اول خود افسردگی داشته‌‌اند و در بارداری دوم هیچگونه علائمی نداشته‌اند. بخشی از آن به دلیل این است که هر بارداری با دیگری متفاوت است. برخی از عواملی که باعث ایجاد افسردگی می‌شوند، خارج از اختیارات شماست و ممکن است در هر بارداری رخ ندهند.برخی از این عوامل شامل موارد زیر است:

• زایمان زودرس

• مشکل در شیردهی

نوزادان کولیکی

• زایمان دردناک

• نداشتن حمایت از جانب همسر یا خانواده

• فشار مالی

آیا با وجود افسردگی در بارداری اول، آیا درست است برای بار دوم باردار شوید؟

بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان ممکن است شما را برای بارداری مجدد، مردد کند. داشتن فرزند دوم، یک تصمیم شخصی برای شما و خانواده‌تان است. اگر فکر می‌کنید بارداری مجدد، ارزش افسردگی را که بار اول تجربه کرده‌اید ندارد،‌ بهتر است قبل از آن با یک درمانگر مشورت کنید. او در مورد نگرانی‌های شما صحبت می‌کند و اطمینان خاطر می‌دهد که هر تصمیمی بگیرید درست است. در مورد بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان و نیز زمان باردار شدن با همسر خود مشورت کنید و اجازه ندهید اطرافیان در این مورد به جای شما تصمیم بگیرند.

آیا می‌توانید از ابتلای دوباره به افسردگی پس از زایمان جلوگیری کرد؟

راه کاملا دقیقی برای جلوگیری از افسردگی پس از زایمان (PPD) وجود ندارد، ولی می‌توانید خود را آماده کنید تا با بروز اولین نشانه‌ها با آن مقابله کنید.درمورد بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان، داشتن یک گروه حامی بسیار مهم است، که شامل همسر، خانواده، دوستان، متخصص زنان و زایمان یا ماما و پزشک اطفال خواهد بود.

در حقیقت پزشک متخصص اطفال می‌تواند در مبارزه با افسردگی پس از زایمان (PPD) در خط مقدم قرار گیرد.

حال خوب شما در سلامت جنین تاثیر بسزایی دارد. درضمن پزشک متخصص اطفال برخلاف متخصص زنان، تا هفته‌‌ها و ماه‌ها بعد از به دنیا آمدن نوزاد با شما در ارتباط خواهد بود. امروزه برخی از متخصصان اطفال، مادران را از لحاظ افسردگی پس از زایمان غربالگری می‌کنند.

اطمینان خاطر پیدا کنید که دوستان و خانواده شما نیز از افسردگی پس از زایمان (PPD) مطلع باشند. با آنها در مورد نشانه‌های افسردگی که قبلا تجربه کرده‌ا‌ید، صحبت کنید و تفاوت PPD را با اندوه پس از زایمان توضیح دهید. به آنها پیشنهاد دهید تا با مشاهده اولین تغییرات در روحیه و رفتار شما، علائم را به شما گوشزد کنند تا سریع درخواست کمک کنید.

درمورد بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان، از خود انتظارات واقعی داشته باشید. برای انجام همه کارها به خودتان فشار نیاورید. از همسر و نزدیکان خود کمک بخواهید.

اگر درمانگری سراغ دارید، قبل از اینکه باردار شوید در مورد بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان با او مشورت کنید. اگر کسی را سراغ ندارید، به دنبال کسی باشید که بتوانید در دوران بارداری از حمایت‌های او برخوردار شوید.

تغییرات سالم در سبک زندگی می‌تواند مفید باشد. مصرف غذاهای متعادل و انجام تمرین‌های ورزشی به شما اطمینان خاطر خواهد داد که خطر افسردگی پس از زایمان کاهش پیدا می‌کند. مطالعات نشان داده است که کمبود مواد مغذی شامل ویتامین D و B احتمال ابتلا به افسردگی پس از زایمان (PPD) را بالا می‌برد. تحقیقات نشان داده است بانوانی که بعد از بارداری ورزش نمی‌کنند، بیشتر در معرض افسردگی خواهند بود. پیاده‌روی، شنا، پیلاتس یا یوگای بارداری را امتحان کنید. با پزشک خود در مورد تمرین‌های مناسب بارداری مشورت کنید.

در صورت بروز مجدد افسردگی،‌ چگونه شما و همسرتان می‌توانید با این مشکل مقابله کنید؟

افسردگی پس از زایمان می‌تواند روی هر دوی شما تاثیر بگذارد. گاهی فکر اینکه شریک زندگی شما دچار افسردگی شده است،‌ از ابتلای خود شما نگران کننده‌تر خواهد بود. داشتن راه ارتباطی با همسرتان بسیار مهم است. با او در مورد ترس‌های خود صحبت کنید و به او گوش فرا دهید. با یکدیگر راحت‌تر می‌توانید از نگرانی‌های خود صحبت کنید. برنامه‌ای برای پیشرفت خود ترتیب دهید. می‌توانید صبر کنید تا فرزندتان کمی بزرگ شود یا اینکه هم‌اکنون شروع کنید.

همسرتان نیز به افرادی نیاز دارد تا به آنها تکیه کند. گروه‌های حمایتی- تحقیقاتی منطقه شما وجود دارد که می‌توانید با همسر خود در آن شرکت کنید. راه‌هایی پیدا کنید تا پدر با نوزاد ارتباط برقراد کند تا شما هم زمان کافی برای بهبود داشته باشید. برای مثال همسرتان می‌تواند یکی از شب‌‌ها بیدار بماند و به نوزاد شیر دهد تا شما بتوانید استراحت کنید.حرف آخر اینکه، اگر فرزند دیگری می‌خواهید و در بارداری قبلی خود دچار افسردگی پس از زایمان شده‌اید و نگران بچه‌دار شدن بعد از افسردگی پس از زایمان هستید،‌ شانس بالایی وجود دارد که برای فرزند دوم خود دوباره به این عارضه دچار نشوید. اما اگر دچار افسردگی شدید،‌ راه‌هایی وجود دارد تا بتوانید از قبل آماده باشید و از کمک‌ها و حمایت‌های لازم بهره‌مند شوید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا افسردگی پس از زایمان قابل درمان است؟

2- راههای از بین بردن افسردگی پس از زایمان چیست؟

3- افسردگی پس از زایمان را چگونه درمان کنیم

4- اگر افسردگی پس از زایمان بیشتر شد چه باید کرد؟

منبع: whattoexpect