The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چه زمانی نوزاد غلت می زند، علت غلت نزدن نوزاد چیست؟

اولین قدم نوزاد شما به سمت حرکت کردن در واقع غلت زدن است. احتمالا دوست دارید بدانید که از چه سنی نوزاد غلت می زند و تا چند ماهگی اگر غلت نزد باید نگران باشیم؟ معمولا در چه سنی نوزادان شروع به غلت زدن می کنند؟ در این مقاله چیزی که شما باید در هنگام رسیدن نوزاد به مرحله غلت زدن و معنی این حرکت در تکامل فیزیکی نوزاد بدانید، بیان می‌شود.

چه زمان نوزادان غلت می‌زنند؟

اگرچه احتمالا شما مشتاقانه منتظر سینه خیز رفتن نوزاد خود و رسیدن او به این نقطه هستید، او یک حرکت بزرگ و بالاتر در لیست نقاط عطف خود قرار داده است: پشتک زدن! اگرچه هنوز قادر به انجام کامل این عمل نیست (چند سال صبر کنید) اما می‌تواند غلت بزند. غلتیدن یک نقطه عطف مهم در زندگی یک نوزاد است، زیرا این اولین حرکت بزرگ او است. رالی مک آلیستر، پزشک و موسس کتاب، "راهنمای مادر برای سال اول نوزاد" می‌گوید: "برای اولین بار نوزاد می‌تواند تغییراتی اساسی در وضعیت بدن و دیدگاه خود از جهان، آنهم به تنهایی ایجاد کند." گرچه این دلیل برای پیدا کردن این مهارت جدید کافی نیست، اما غلت زدن منجر به نشستن مستقل و سرانجام خزیدن و چهار دست و پا راه رفتن می‌شود.

نوع تکامل: مهارت‌های نوزاد

غلتاندن بدن کوچک به دور خود یک شاهکار بدنی بزرگ برای نوزاد است. دکتر مک آلیستر می‌گوید، این امر نیاز به کنترل خوب سر و قدرت کافی در عضلات گردن و بازو دارد. زمان تغذیه کردن نوزاد به آماده‌سازی او برای غلتیدن کمک می‌کند. هنگامی که نوزاد مشغول شیر خوردن است، او با استفاده از دستان سر خود را بالا نگه داشته و خود را بالا می‌برد. دکتر شریل پتینر، استادیار اطفال در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا می‌گوید: این فشارهای کوچک به رشد و تکامل ماهیچه‌های گردن، شانه و بازو کمک می‌کنند. هرچه نوزاد قوی‌تر شود می‌تواند با پاهای خود لگد بزند، دستان خود را مثل حرکت شنا کردن به اطراف بچرخاند و شروع کند به سمت پهلو چرخیدن و سپس غلت زدن و حرکت کردن.

غلت زدن چه زمانی شروع می‌شود؟

دکتر مک آلیستر می‌گوید: "بعضی از نوزادان از اوایل سه یا چهار ماهگی یاد می‌گیرند که غلت بزنند، اما اکثر آنان در شش یا هفت ماهگی این مهارت را فرا می‌گیرند." معمولاً نوزادان در ابتدا یاد می‌گیرند که از روی شکم به روی پشت بغلتند و تا یک ماه بعد می‌توانند از پشت به روی شکم غلت بزنند، زیرا این عمل به هماهنگی بیشتر و قدرت عضلانی نیاز دارد. زمان اولین غلت ممکن است غیرقابل پیش بینی باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر زمان که او در حال حرکت یا روی یک سطح مرتفع قرار گرفته باشد دست خود را روی او نگه دارید.

والدین چه نقاط عطفی را باید انتظار داشته باشند؟

کودک شما ممکن است چند بار اول که غلت می‌زند دچار ترس و گاهی گریه شود. از آنجا که قبلاً حرکت کردن را تجربه نکرده است، یک تغییر سریع در وضعیت می‌تواند ترسناک باشد. اما به زودی متوجه خواهد شد که این ترفند جدید بسیار جالب است و از مهارت‌های غلتیدن خود برای حرکت به سوی گرفتن یک اسباب‌بازی، یا هنگامی که می‌خواهد به آغوش شما بیاید و حتی تلاش برای فرار از تعویض پوشک توسط شما، استفاده می‌کند. هنگامی که این ژیمناست کوچک شما یاد می‌گیرد که غلت زدن کامل (غلتیدن از شکم به پشت و از پشت به جلو یا بالعکس) را انجام دهد، غلت زدن می‌تواند به خودی خود برای او سرگرم کننده باشد، برخی از نوزادان حتی از لغزیدن به عنوان یک حرکت برای انتقال خود از جایی به جای دیگر استفاده می‌کنند. وقتی او شروع به غلتیدن می‌کند، تعجب نکنید که از همه جا سر در بیاورد، زیر مبل، ظرف غذای حیوان خانگی یا کنار شارژر لپ تاب. اگر هر چیزی سر راه مسیر غلت زدن او باشد به سمت آن می‌رود. بنابراین بهتر است دوباره موارد و اشیا خطرناک را از محیط اطراف او دور کرده و خانه را ایمن سازی کنید.

تا چه سنی غلت نزدن نوزاد طبیعی است؟

اگر نوزاد شما تا سن هفت ماهگی هنوز شروع به غلت زدن نکرده و نمی‌تواند بنشیند یا حرکت کند (برخی از نوزادان به طور کلی غلت زدن را تجربه نمی‌کنند)، با پزشک اطفال در این مورد صحبت کنید. از طرف دیگر، حالا که نوزاد شما می‌تواند غلت بزند، شما باید نگران دو چیز باشید: او در یک مکان مرتفع و بلندتر از سطح زمین غلت بزند یا در هنگام خواب به روی شکم بغلتد. بهترین راه برای محافظت از نوزاد در طول روز، دادن یک فضای امن به او برای غلت زدن است (یک پتوی ضخیم، تشک ورزشی یا فرش انتخاب‌های مناسبی هستند). هر زمان نوزاد بر روی یک سطح مرتفع باشد باید تحت نظارت باشد. در مورد خواب سعی کنید نگران نباشید: بنا به گفته دکتر پتینر، لازم نیست هر ساعت کودک خود را چک کنید یا هر بار که کودک تکان می‌خورد دچار هراس شوید. فقط مطمئن شوید که او را روی پشت خوابانده و محیط خواب او بی خطر است. این به معنای عدم وجود ضربه گیر گهواره، میخ تخت، بالش‌ها، عروسک‌های پر شده با الیاف، پتوهای نرم و لباس‌های گشاد در روی گهواره یا تخت خواب نوزاد است.

 

بیشتر بدانید:

1- بهترین وضعیت های خواباندن نوزاد

2- علت تکان دادن سر نوزاد به طرفین

3- خزیدن کودک و نوزاد از چند ماهگی آغاز می شود؟

4- بهترین حالت خواباندن نوزاد برای پیشگیری از سندرم مرگ ناگهانی

?پرسش و پاسخ های چه زمان نوزادان غلت می‌زنند؟

نوزادان تا چند ماهگی باید غلت بزنند؟

بعضی از نوزادان از اوایل سه یا چهار ماهگی یاد می‌گیرند که غلت بزنند، اما اکثر آنان در شش یا هفت ماهگی این مهارت را فرا می‌گیرند. معمولاً نوزادان در ابتدا یاد می‌گیرند که از روی شکم به روی پشت بغلتند و تا یک ماه بعد می‌توانند از پشت به روی شکم غلت بزنند، زیرا این عمل به هماهنگی بیشتر و قدرت عضلانی نیاز دارد.

بچم موقع غلت زدن گریه می کنه و جیغ میزنه آیا طبیعیه؟

کودک شما ممکن است چند بار اول که غلت می‌زند دچار ترس و گاهی گریه شود. از آنجا که قبلاً حرکت کردن را تجربه نکرده است، یک تغییر سریع در وضعیت می‌تواند ترسناک باشد. اما به زودی متوجه خواهد شد که این ترفند جدید بسیار جالب است و از مهارت‌های غلتیدن خود برای حرکت به سوی گرفتن یک اسباب‌بازی، یا هنگامی که می‌خواهد به آغوش شما بیاید و حتی تلاش برای فرار از تعویض پوشک توسط شما، استفاده می‌کند

اگر نوزاد تا چند ماهگی غلت نزد باید دکتر ببریم؟

اگر نوزاد شما تا سن هفت ماهگی هنوز شروع به غلت زدن نکرده و نمی‌تواند بنشیند یا حرکت کند (برخی از نوزادان به طور کلی غلت زدن را تجربه نمی‌کنند)، با پزشک اطفال در این مورد صحبت کنید.

آیا نوزاد قبل از خزیدن حتما باید غلت زدن را یاد بگیرد؟

بله. در نقاط عطف تکامل حرکتی نوزاد، غلت زدن قبل از خزیدن است.

منبع: parents