The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان خانگی زردی نوزاد چند روزه چگونه است؟

زردی فیزیولوژیک عارضه ای است که بسیاری از نوزادان در روز دوم تا پنجم بعد از تولد به آن مبتلا می شوند، علت اصلی این مسئله ناسازگاری خونی بین مادر و جنین است که با انجام مراقبت های مناسب در منزل و درصورت نیاز یک تا دو روز بستری در بیمارستان، مشکل برطرف خواهد شد. در ادامه این متن درمان خانگی زردی نوزاد را برای شما شرح داده و خواهیم گفت که اگر دلبندتان دچار زردی است، در منزل چه اقداماتی از شما بر می آید.

درمان خانگی زردی نوزاد چند روزه

زردی در نوزادان مسئله‌ای شایع است که معمولا یکی دو هفته بعد از تولد بهبود‌‌ می‌یابد اما اگر‌‌ بیلی‌روبین در خون بالا رود نوزاد باید بستری شود. درصورتی که مقدار زردی کم باشد، روش‌های درمان خانگی زردی نوزاد وجود دارد اما بهتر است پیش از امتحان کردن آنها با پزشک در این رابطه مشورت کنید.

1- مرتبا به نوزاد خود شیر دهید:

اگر نوزاد شما مبتلا به زردی است مرتبا به او شیر دهید. این موضوع به دفع‌‌ بیلی‌روبین از ادرار و مدفوع کمک خواهد کرد. نوزادانی که زردی دارند معمولا بیشتر می‌خوابند پس مرتبا آنها را بیدار کرده و به آنها شیر دهید.

2- از پتوهای مخصوص استفاده کنید پتوهای مخصوص درمانی مناسب و کم هزینه برای رفع زردی در نوزادان است. این پتو نوعی نور درمانی متحرک است که می‌تواند درجاتی از زردی را در نوزاد کاهش دهد.

3- نوزاد را برای مدتی در نور آفتاب قرار دهید:

بعنوان یکی از بهترین روش های درمان خانگی زردی نوزادی، اگر نوزادتان مبتلا به زردی است او را برای 1-2 ساعت در نور آفتاب قبل از ساعت 8 صبح روز قرار دهید. پرتوهای آفتاب به کاهش بیلی‌روبین و دفع آن از طریق مدفوع و ادرار کمک می‌کند.

4- عصاره عناب را امتحان کنید:

یک میلی متر از عصاره عناب را روزی 3 مرتبه به نوزادی که زردی دارد بدهید اما بهتر است قبل از استفاده حتما با متخصص مشورت کنید.

5- از شیرخشک استفاده کنید:

نوزادانی که زردی دارند باید مرتبا شیر بنوشند. در صورتی که شیر مادر کفایت نمی‌کند حتما از شیر خشک به عنوان مکمل استفاده کنید.

6- نور درمانی را امتحان کنید:

نوزادتان را زیر لامپ‌های مخصوص قرار دهید. این یک روش درمان خانگی است که برای نوزادانی که بیلی‌روبین آنها مرتبا در حال افزایش است کاربرد دارد. برای درمان خانگی زردی نوزاد در خانه می توانید به مدت یک یا دو شب این دستگاه های فتوتراپی را از فروشگاه های لوازم پزشکی اجاره کنید.

7- قطره بیلی نایستر بدهید:

بر اساس وزن نوزاد و زیر نظر متخصص اطفال به نوزادتان قطره بیلی نایستر بدهید. این قطره از عصاره ترنجبین و شیر خشت تهیه شده و برای دفع زردی از طریق مدفوع نوزاد بسیار مفید بوده و در حقیقت از مهمترین روش های درمان خانگی زردی نوزادان است.

تغذیه مادر برای درمان زردی نوزاد

در طب سنتی گفته می شود که اگر نوزادتان زردی دارد و همینطور شیر مادر می خورد، تغذیه مادر باید شامل مواد غذایی باشد که طبع خنکی دارند، مصرف مواد غذایی همچون تخم مرغ ممنوع بوده و خورد کمی عرق کاسنی، خاکشیر و ... می تواند به عنوان درمان خانگی زردی نوزاد موثر باشد. البته لازم به ذکر است که این موارد هنوز از نظر علمی بررسی نشده و اثربخشی حقیقی آنها مشخص نیست.

درمان زردی نوزاد با لیمو شیرین

یکی از درمان خانگی زردی نوزاد استفاده از چند قطره آب لیموشیرین است که در برخی فرهنگ ها خصوصا بین مادربزرگ های ما رواج دارد، اما از نظر علمی نباید هیج آبمیوه ای به نوزاد زیر شش ماه بدهید، به همین سبب توصیه می کنیم که قبل از دادن آب لیموشیرین به نوزاد، ابتدا با متخصص اطفال مشورت کنید. در صورتی که بیلی‌روبین خون مرتبا در حال بالا رفتن است و روش های درمان خانگی زردی نوزاد کارساز نبود و رنگ سفیدی چشم نوزاد مایل به زرد شده، حتما در این رابطه با پزشک اطفال مشورت کنید و از آن غفلت نکنید.

بیشتر بدانید:

1- زردی نوزاد چیست و چرا بروز می کند؟

2- علت و روش تشخیص زردی نوزاد یا یرقان نوزاد

3- چیکار کنیم تا نوزادمان زردی نگیرد،درمان زردی در نوزادان؟

4- آیا زردی نوزاد با تغذیه مادر در بارداری ارتباط دارد و قابل پیشگیریست؟

?پرسش و پاسخ های درمان خانگی زردی نوزاد

آیا می توانم برای درمان زردی نوزادم بهش قطره بیلی نایستر بدم؟

بله. بر اساس وزن نوزاد و زیر نظر متخصص اطفال به نوزادتان قطره بیلی نایستر بدهید. این قطره از عصاره ترنجبین و شیر خشت تهیه شده و برای دفع زردی از طریق مدفوع نوزاد بسیار مفید بوده و در حقیقت از مهمترین روش های درمان خانگی زردی نوزادان است

تغذیخ مادر نوزادی که زردی دارد باید چگونه باشد؟

در طب سنتی گفته می شود که اگر نوزادتان زردی دارد و همینطور شیر مادر می خورد، تغذیه مادر باید شامل مواد غذایی باشد که طبع خنکی دارند، مصرف مواد غذایی همچون تخم مرغ ممنوع بوده و خورد کمی عرق کاسنی، خاکشیر و ... می تواند به عنوان درمان خانگی زردی نوزاد موثر باشد. البته لازم به ذکر است که این موارد هنوز از نظر علمی ببرسی نشده است.

آیا برای درمان زردی نوزاد می توانیم به او آب لیمو شیرین بدهیم؟

یکی از درمان خانگی زردی نوزاد استفاده از چند قطره آب لیموشیرین است که در برخی فرهنگ ها خصوصا بین مادربزرگ های ما رواج دارد، اما از نظر علمی نباید هیج آبمیوه ای به نوزاد زیر شش ماه بدهید، به همین سبب توصیه می کنیم که قبل از دادن آب لیموشیرین به نوزاد، ابتدا با متخصص اطفال مشورت کنید.

آیا فتوتراپی در منزل برای درمان زردی نوزادی اثری دارد؟

بله. نوزادتان را زیر لامپ‌های مخصوص قرار دهید. این یک روش درمان خانگی است که برای نوزادانی که بیلی‌روبین آنها مرتبا در حال افزایش است کابرد دارد. برای درمان خانگی زردی نوزاد در خانه می توانید به مدت یک یا دو شب این دستگاه های فتوتراپی را از فروشگاه های لوازم پزشکی اجاره کنید.

منبع: parenting.firstcry