The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان گلو درد در کودکان، درمان خانگی گلو درد در کودکان چیست؟

مقابله با گلو درد در کودکان برای همه والدین یک چالش دشوار است. این عفونت است که بلعیدن هر چیزی را برای بچه ها دشوار می کند. با این حال، همیشه نمی توان به پزشک مراجعه کرد. این زمانی است که درمان های قدیمی خانگی مفید واقع می شوند. حتی پزشکان هم این درمان های آزمایش شده را تضمین می کنند. بیشتر آن ها عوارض جانبی ندارند، ارزان قیمت هستند و از کالاهایی استفاده می کنند که همیشه در خانه ها موجود هستند. در ادامه همه چیز را درمورد درمان گلو درد در کودکان برای شما شرح خواهیم داد.

گلو درد در کودکان و راههای درمان آن

1. سرماخوردگی که شایع ترین علت گلو درد در کودکان است

2. ورم و التهاب لوزه ها

3. بیماری دست، پا و دهان (Hand, foot, and mouth disease)

4. گلودرد استرپتوکوکی

درمان های خانگی گلو درد در کودکان

داروی گلو درد در کودکان و ویزیت شدن توسط پزشکان ممکن است در برخی از موارد گلو درد ضروری باشد، اما در بیشتر موارد این یک بیماری جزئی است که از طریق درمان های خانگی قابل بهبودی و رفع شدن است. در اینجا ده روش درمانی طبیعی برای درمان گلو درد آورده شده است.

1. موز

موز یکی از بهترین داروهای رفع گلو درد در کودکان است. آن ها نرم هستند و به این ترتیب می توانند به راحتی پوره شوند تا بلعیدنشان آسان شود. موزها همچنین سرشار از ویتامین B6، ویتامین C و پتاسیم هستند.

2. سوپ/آبگوشت

درمان های طبیعی برای درد گلو در بچه ها می تواند به سادگی دادن یک سوپ گرم یا آبگوشت باشد. این باعث می شود بدن او کم آب نشده و گلو درد را تسکین می دهد. اطمینان حاصل کنید که سوپ یا آبگوشت به اندازه گرم بوده و در حدی داغ نباشد که زبان او را بسوزاند.

3. کره آب کرده

بعد از رسیدن فرزندتان به 6 ماهگی، می توانید مقداری کره آب کرده با مقدار بسیار ناچیزی فلفل سیاه چرخ شده به او بدهید. این کار گلو درد او را تسکین می دهد. کره آب شده دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب گلو کمک می کند.

4. عسل و آب لیمو

عسل یک داروی عالی و قدیمی برای درمان گلو درد در کودکان و سرکوب کننده ی سرماخوردگی است. از طرف دیگر، آب لیمو که غنی از ویتامین C است نیز تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. این نوشیدنی را می توان با مخلوط کردن چند قطره عسل و یک قاشق چای خوری آب لیمو در یک فنجان آب گرم تهیه کرد. دادن این نوشیدنی برای 3 تا 4 بار در روز به فرزندتان باعث می شود تا گلو درد او درمان شود. با این وجود، هرگز به شیرخواران با سن کمتر از یک سال عسل ندهید زیرا می تواند باعث بروز بوتولیسم نوزادی (بوتولیسم نوزادی یا بوتولیسم شیرخواری، نوعی بیماری نادر و کشنده است که عامل ایجاد کننده آن سمی است که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود) شود.

5. سیر

چند حبه سیر تقریباً خرد شده را در آب بجوشانید. پس از خنک شدن، با کمک قطره چکان چند قطره از محلول تهیه شده را به فرزندتان بدهید. خواص ضدباکتری و ضدعفونی کننده سیر تسکین دهنده سریع گلو درد در کودکان است.

6. روغن خردل

مقداری روغن خردل را گرم کنید. همچنین می توانید مقداری سیر خرد شده و مقداری دانه شنبلیله را با آن مخلوط کنید. پس از خنک شدن روغن، می توانید به آرامی روغن را بر روی گلوی فرزندتان ماساژ دهید. ماساژ گلو با روغن اثر گرم کنندگی داشته و باعث تسکین گلو درد فرزند شما می شود.

7. بخور دادن

یک سطل یا وان کوچکی را از آب داغ پر کنید. در و پنجره حمام را ببندید و وقتی فضای حمام پر از بخار شد، فرزند خود را به داخل حمام ببرید. بخار جمع شده درد گلویش را آرام ساخته و آن را درمان می‌ کند.

8. ماست

پروبیوتیک هایی که در ماست موجود هستند، به از بین بردن میکروب هایی که باعث گلو درد می شوند کمک می کنند. علاوه بر این، ماست نرم بوده و خوردن آن آسان است. مخلوط کردن آن با مقداری میوه تازه مانند سیب له و پوره شده، موز یا میوه های خانواده ی توت ها (توت فرنگی، انگور، توت و ...) ایده خوبی است. این کار میزان ویتامین C را افزایش می دهد، که به بهبود گلو درد کمک می کند. از دادن ماست سرد و یخ زده اجتناب کنید.

9. شیر مادر

شیر مادر به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی برای نوزادان تازه متولد شده عمل می کند. آنتی بادی های موجود در شیر به مقابله با انواع میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها کمک می کند. بنابراین، شیرخواران زیر 6 ماه به داروی دیگری احتیاج ندارند. شیر مادر بهترین درمان برای گلو درد در شیرخواران و نوزادان تازه متولد شده است.

10. رطوبت ساز (دستگاه بخور)

قرار دادن یک دستگاه بخور یا رطوبت ساز در اتاق فرزندتان می تواند هوای خشک را مرطوب کرده و گلوی فرزند کوچکتان را هم مرطوب نگه دارد. با این حال، اطمینان حاصل کنید که مرطوب کننده را مرتباً تمیز کرده و آب تازه در آن قرار دهید. اگر این کار انجام نشود، می تواند به مکانی برای پرورش باکتری های بیشتر تبدیل شود.

درمان های خانگی گلو درد در کودکان راحت هستند و در شرایط دشواری مانند شب هنگام که ممکن است انتقال فرزندتان به بیمارستان یا نزد پزشک دشوار باشد، به بهبود وضعیت کمک می کنند. با این حال، افراد باید از به شانس واگذار کردن مسائل، به ویژه هنگامی که این امر مربوط به سلامتی بچه های کوچک است، خودداری کنند.

 مطالعه بیشتر:

1- انواع سرفه کودکان و راه های درمان آنها چیست؟

2- همه چیز در مورد مصرف آنتی بیوتیک ها در کودکان

3- سرماخوردگی نوزاد و علائم سرماخوردگی نوزاد چگونه است؟

4- عفونت لوزه در کودکان و علائم و راه های پیشگیری و درمان چیست؟

?پرسش و پاسخ های گلو درد در کودکان

آیا می توانم برای گلو درد کودکم به او عسل و آبلیمو بدهم؟

عسل یک داروی عالی و قدیمی برای درمان گلو درد در کودکان و سرکوب کننده ی سرماخوردگی است. از طرف دیگر، آب لیمو که غنی از ویتامین C است نیز تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. این نوشیدنی را می توان با مخلوط کردن چند قطره عسل و یک قاشق چای خوری آب لیمو در یک فنجان آب گرم تهیه کرد. دادن این نوشیدنی برای 3 تا 4 بار در روز به فرزندتان باعث می شود تا گلو درد او درمان شود. با این وجود، هرگز به شیرخواران با سن کمتر از یک سال عسل ندهید زیرا می تواند باعث بروز بوتولیسم نوزادی (بوتولیسم نوزادی یا بوتولیسم شیرخواری، نوعی بیماری نادر و کشنده است که عامل ایجاد کننده آن سمی است که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود) شود.

آیا سیر در رفع گلو درد کودکان موثر است؟

بله. چند حبه سیر تقریباً خرد شده را در آب بجوشانید. پس از خنک شدن، با کمک قطره چکان چند قطره از محلول تهیه شده را به فرزندتان بدهید. خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده سیر تسکین دهنده سریع گلو درد در کودکان است.

آیا بخور دادن در درمان گلو درد کودکان اثری دارد؟

بله. یک سطل یا وان کوچکی را پر از آب داغ پر کنید. در و پنجره حمام را ببندید و وقتی فضای حمام پر از بخار شد، فرزند خود را به داخل حمام ببرید. بخار جمع شده درد گلویش را آرام ساخته و آن را درمان می‌ کند.

برای درمان گلو درد شیرخواران چه کنیم؟

شیر مادر به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی برای نوزادان تازه متولد شده عمل می کند. آنتی بادی های موجود در شیر به مقابله با انواع میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها کمک می کند . بنابراین، شیرخواران زیر 6 ماه به داروی دیگری احتیاج ندارند. شیر مادر بهترین درمان برای گلودرد در شیرخواران و نوزادان تازه متولد شده است.

منبع: parenting.firstcry