The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان واریس در دوران شیردهی آیا مجاز و بی خطر است؟

واریس عارضه ای است که تعداد بسیار زیادی از مادران در دوران بارداری دچار آن می شوند. در بیشتر موارد عروق واریسی بعد از زایمان خود بخود از بین می روند. اما این سوال مطرح است که اگر این عروق واریسی پابرجا ماند، درمان واریس در دوران شیردهی مجاز است؟ در ادامه این مقاله همه چیز را درمورد درمان واریس در دوران شیردهی برای شما شرح خواهیم داد.

آیا درمان واریس در دوران شیردهی مجاز است؟

اگر در دوران شیردهی مبتلا به بیماری‌های عروقی و واریس شده‌اید،‌ ممکن است نیازمند به درمان باشید. آیا حالا زمان مناسبی است؟ احتمالا ‌اکنون درد پاها، ورم ساق/پاها و واریس شدیدتر از قبل است. حتی ممکن است برای بار اول در دوران بارداری و تولد نوزاد دچار مشکل واریس شده باشید. به عنوان یک مادر شیرده، همه تلاش‌تان این است که کودک سالمی داشته باشید و درمان عروق نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر هم‌اکنون تصمیم دارید درمان خود را آغاز کنید، آیا لازم است برای سالم ماندن شیر آن‌را بدوشید؟ با وجود اینکه درمان‌های عروقی آن‌چنان تهاجمی نیست، اما در دوران شیردهی انجام این درمان‌ها را توصیه نمی‌کنیم.

چرا درمان واریس در دوران شیردهی توصیه نمی‌شود؟

در زیر به دلایل اصلی به تعویق انداختن درمان عروق در دوران شیردهی اشاره شده است:

• رگ‌های واریسی به خودی خود از بین خواهد رفت. اضافه وزن دوران بارداری و تغییرات هورمونی دوران بارداری، می‌تواند باعث ایجاد رگ‌های واریسی جدید شود (حتی اگر قبلا رگ واریسی نداشته باشید). بنابراین برای معالجه رگ‌های واریسی صبر کنید، زیرا ممکن است بعد از کمتر شدن فشار بر روی پاها و رگ‌ها دیگر نیازی به درمان نباشد.

• رگ‌های واریسی ممکن است دوباره پدیدار شوند. اگر قصد دارید کودک دیگری به دنیا آورید، باید برای درمان واریس‌ها صبر کنید. زیرا در بارداری بعدی تعداد واریس‌ها بیشتر خواهد شد. (به هرحال این قانون سفت و سختی نیست، زیرا عمل‌های امروز واریس اگر در سال‌های بعد هم مورد نیاز باشد چندان سخت نیست.)

• رگ‌های عنکبوتی ممکن است در ناحیه قفسه سینه یا پستان باشد. احتمالا باید برای درمان این رگ‌ها صبر کنید.

• ممکن است در این دوران نسبت به درد حساس‌تر باشید. با این‌که روش درمانی ما دردناک نیست، اما سطح هورمون‌ها بر حسگرهای عصبی و درد تاثیر می‌گذارد. ممکن است در مدت بهبودی طولانی‌مدت دچار ورم یا خونریزی بیش از حد طبیعی شوید.

• برخی مواد از شیر مادر عبور می‌کنند. مطالعات زیادی در این زمینه انجام نشده است. بنابراین تنها از مواد طبیعی می‌توان برای درمان مشکلات واریس استفاده کرد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش مشکلات فعلی عروق از روش‌های محتاطانه و اقدامات خانگی استفاده کنید. سعی کنید به سمت چپ بخوابید (پشت خود یک متکا قرار دهید تا نتوانید غلت بزنید). این کار باعث می‌شود فشار از روی سیاهرگ پایینی که خون را از پاها به بالا منتقل می‌کند، کم شود. استفاده از جوراب‌های مخصوص واریس نیز مفید است.

اگر همچنان به فکر درمان واریس در دوران شیردهی هستید، ممکن است بتوانیم با انجام برخی آزمایش‌ها این کار را عملی کنیم. انجام سونوگرافی برای تشخیص، تاثیری بر شیر مادر ندارد. به عنوان مثال، اگر به اسکلروتراپی (درمان عروق واریسی) نیاز باشد، می‌توان از محلول نمکی استفاده کرد. لیزر درمانی نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند، به شرط آنکه ضعیف‌ترین بی‌حسی استفاده شود. با توجه به اهداف شما و سابقه پزشکی‌تان، می‌توانیم توصیه‌هایی برای درمان رگ‌های واریسی ارائه دهیم.

مطالعه بیشتر:

1- پیشگیری و درمان واریس در بارداری

2- واریس پا در بارداری و علت واریس پا در بارداری چیست؟

3- واریس بارداری چیست ؟ آیا قابل درمان و پیشگیری است؟

4- واریس تناسلی Vulvar Varicosities چیست ؟روش تشخیص و درمان

?پرسش و پاسخ های درمان واریس در دوران شیردهی

آیا باید بعد از زایمان برای درمان رگ های واریسی اقدام کنیم یا مدتی صبر کنیم؟

رگ‌های واریسی به خودی خود از بین خواهد رفت. اضافه وزن دوران بارداری و تغییرات هورمونی دوران بارداری، می‌تواند باعث ایجاد رگ‌های واریسی جدید شود (حتی اگر قبلا رگ واریسی نداشته باشید). بنابراین برای معالجه رگ‌های واریسی صبر کنید، زیرا ممکن است بعد از کمتر شدن فشار بر روی پاها و رگ‌ها دیگر نیازی به درمان نباشد.

چه زمانی باید برای درمان عروق واریسی اقدام نکنیم؟

رگ‌های واریسی ممکن است دوباره پدیدار شوند. اگر قصد دارید کودک دیگری به دنیا آورید، باید برای درمان واریس‌ها صبر کنید. زیرا در بارداری بعدی تعداد واریس‌ها بیشتر خواهد شد. (به هرحال این قانون سفت و سختی نیست، زیرا عمل‌های امروز واریس اگر در سال‌های بعد هم مورد نیاز باشد چندان سخت نیست.)

برای درمان واریس در دوران شیردهی چه کنیم؟

پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش مشکلات فعلی عروق از روش‌های محتاطانه و اقدامات خانگی استفاده کنید. سعی کنید به سمت چپ بخوابید (پشت خود یک متکا قرار دهید تا نتوانید غلت بچرخید). این کار باعث می‌شود فشار از روی سیاهرگ پایینی که خون را از پاها به بالا منتقل می‌کند، کم شود. استفاده از جوراب‌های مخصوص واریس نیز مفید است.

آیا درمان های واریس در دوران شیردهی ضرر دارد؟

اگر به اسکلروتراپی (درمان عروق واریسی) نیاز باشد، می‌توان از محلول نمکی استفاده کرد. لیزر درمانی نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند، به شرط آنکه ضعیف‌ترین بی‌حسی استفاده شود. با توجه به اهداف شما و سابقه پزشکی‌تان، می‌توانیم توصیه‌هایی برای درمان رگ‌های واریسی ارائه دهیم.

منبع: nashvilleveincenter