درد پاشنه پا در بارداری، علت و درمان‌ درد پاشنه پا چیست؟

به طور یقین زوج‌ها برای باردار شدن برنامه‌ریزی‌های بسیاری دارند، اما برخی از ما چقدر غرق در افکار منفی می‌شویم؟ البته منظورمان دردهایی است که همراه با بارداری به سراغ مادران می‌آید. خوشبختانه امروزه در عصری زندگی می‌کنیم که مادران مجبور نیستند دردهایی مانند درد پاشنه پا در بارداری تحمل کنند. اگر مشتاق هستید در این مورد بیشتر بدانید، مقاله زیر را مطالعه کنید تا بدانید درد پاشنه پا در بارداری نشانه چیست و چگونه باید با درد کف پا در دوران بارداری کنار بیایید.

علت درد پاشنه پا در بارداری چیست؟

احتمالا می پرسید که دلیل درد کف پا در بارداری چیست؟ در پاسخ باید بگوییم، به طور یقین بالا رفتن وزن در دوران بارداری یکی از اصلی ترین دلایل درد پاشنه است. افزایش وزن باعث می‌شود پاها و قوزک فشار بیشتری را تحمل کنند که به درد پاشنه پا منجر می‌شود. تغییرات تدریجی در برنامه و فعالیت‌‌های روزمره از دلایل دیگر این عارضه است. نشستن بیش از حد نیز باعث التهاب می‌شود.

درمان‌های درد پاشنه پا در بارداری

یک روش ساده برای مقابله با التهاب، کشش و انعطاف پاها، قوزک پا و انگشتان است. تمرین‌های بسیاری وجود دارد که قبل یا بعد از بروز نشانه‌های درد می‌توانید انجام دهید. ورم پا و مچ در بانوان باردار شایع است، اما این مسئله با محصولات ارتوپدی قابل درمان است. از آن‌جا‌که پیدا کردن کفش مناسب معمولا کار مشکلی است، پیشنهاد می‌کنیم، از محصولات ارتوپدی مخصوص استفاده کنید.

مشکلات قبلی

درد پاشنه، ممکن است ناشی از مشکلاتی مانند، خار پاشنه، شکستگی تنشی استخوان یا التهاب تاندون باشد. اگر قبل یا در هنگام یا پس از بارداری دچار مشکلاتی مانند ورم یا سفتی پا شدید، در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید تا درد شما هرچه زودتر برطرف شود.

پیشگیری از درد کف پا در بارداری

ما به عنوان متخصص ارتوپد معمولا با بیمارانی سروکار داریم که منتظر هستند، درد پاشنه آن‌ها خود به خود از بین برود. با وجود این که ممکن است بتوانید درد را تحمل کنید اما این در آینده باعث مشکلات حادتر مانند درد کمر، باسن، مفاصل، زانوها یا حتی ساق پا می‌شود. درمان هر چه زودتر درد پاشنه از مشکلات آینده جلوگیری می‌کند.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید؟

هنگامی‌که هر کاری انجام می دهید اما درد پاشنه پا در بارداری برطرف نمی‌شود باید سریع به پزشک مراجعه کنید .

مطالعه بیشتر:

دلیل و روش کاهش ورم پاها در دوران بارداری

پیشگیری از ورم پا در بارداری چگونه امکان پذیر است؟

علت پرش پاها در بارداری چیست؟ ضعف رفتن پا در بارداری

کمر درد در بارداری از چه ماهی آغاز می شود و نشانه چیست؟

?پرسش و پاسخ های درد پاشنه پا در بارداری

علت درد پاشنه پا در بارداری چیست؟

درپاسخ باید بگوییم، به طور یقین بالا رفتن وزن در دوران بارداری یکی از اصلی ترین دلایل درد پاشنه است. افزایش وزن باعث می‌شود پاها و قوزک فشار بیشتری را تحمل کنند که به درد پاشنه پا منجر می‌شود. تغییرات تدریجی در برنامه و فعالیت‌‌های روزمره از دلایل دیگر این عارضه است. نشستن بیش از حد نیز باعث التهاب می‌شود.

باردار هستم و پاشنه پام به شدت درد میکنه، علت چیست؟

درد پاشنه، ممکن است ناشی از مشکلاتی مانند، خار پاشنه، شکستگی تنشی استخوان یا التهاب تاندون باشد. اگر قبل یا در هنگام یا پس از بارداری دچار مشکلاتی مانند ورم یا سفتی پا شدید، در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید تا درد شما هرچه زودتر برطرف شود.

برای درمان درد پاشنه پا در بارداری چه کنیم؟

ورم پا و مچ در بانوان باردار شایع است، اما این مسئله با محصولات ارتوپدی قابل درمان است. از آن‌جا‌که پیدا کردن کفش مناسب معمولا کار مشکلی است، پیشنهاد می‌کنیم، از محصولات ارتوپدی مخصوص استفاده کنید.

آیا باید درد پاشنه پا در بارداری را تحمل کنیم یا دنبال راهکارهای درمانی باشیم؟

با وجود این که ممکن است بتوانید درد را تحمل کنید اما این در آینده باعث مشکلات حادتر مانند درد کمر، باسن، مفاصل، زانوها یا حتی ساق پا می‌شود. درمان هر چه زودتر درد پاشنه از مشکلات آینده جلوگیری می‌کند.

منبع: facstl