The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آزمایش ایدز در بارداری، آیا انجام آزمایش HIV ضروری است؟

چنانچه باردار هستید یا برای باردار شدن اقدام می کنید، احتمالا می خواهید بدانید که آزمایشات ضروری در این زمان کدام موارد است؟ آیا آزمایش ایدز در بارداری ضروری است؟ کدام مادران باید آزمایش ایدز و هپاتیت در بارداری را انجام دهند؟ در ادامه این مقاله مطالب مهمی را درمورد آزمایش ایدز و بارداری برای شما شرح خواهیم داد.

من باردارهستم. چه آزمایشاتی برای تشخیص عفونت، باید انجام دهم؟

شما باید در هر بارداری از نظر هپاتیت ب، سفلیس، استرپتوکوک گروه ب، کلامیدیا تراکوماتیس، سوزاک و ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) آزمایش شوید. در صورتی که کودکتان به هر یک از این عفونت ها مبتلا شود، در خطر آسیب است. اگر در طول بارداری برای این موارد آزمایش بدهید و متوجه شوید که به هر یک از این عفونت ها مبتلا هستید، با درمان به موقع معمولاً می توانید از ابتلای دلبندتان و بیمار شدن او جلوگیری کنید.

اگر نمی دانید که در گذشته واکسن سرخک به شما تزریق شده است یا خیر، باید آزمایش سرخک را هم انجام دهید. با دانستن اینکه در مقابل سرخک ایمنی دارید یا خیر، براحتی می توانید از بیماری سرخک در طول دوره بارداری پیشگیری کنید. اگر متوجه شدید که در برابر سرخک ایمنی ندارید، پس از بدنیا آمدن کودک دلبندتان می توانید واکسن سرخک را تزریق کنید، که کمک می کند در آینده به این بیماری مبتلا نشوید. به همین دلیل است که در برخی مناطق زنان باردار آزمایش آبله مرغان را نیز انجام می دهند.

با توجه به سابقه پزشکی شما ممکن است پزشک درخواست انجام آزمایش برای برخی دیگر از عفونت ها مانند سیتومگالوویروس (CMV) یا پاروویروس را نیز بدهد.

آیا انجام آزمایش ایدز برای بارداری ضروری است؟ آیا باید این آزمایشات را انجام دهم؟

ممکن است سالها پیش به هر یک از این عفونت ها مبتلا شده باشید و از آن اطلاع نداشته باشید. بیشتر افرادی که به این عفونت ها مبتلا هستند، به دلیل اینکه علائمی از بیماری ندارند، نمی دانند که به این عفونت ها مبتلا هستند. در واقع این آزمایشات برای اطمینان از سلامتی شما و کوچولوی درون رحم تان انجام می شوند.

انتخاب با شماست، می توانید این آزمایشات را انجام ندهید. اما بدانید که این تصمیم ممکن است به کودک شما آسیب برساند.

اهمیت آزمایش ایدز در دوران بارداری، چرا باید در دوران بارداری آزمایش HIV ( اچ آی وی) انجام دهم؟

اگر به ویروس اچ آی وی مبتلا هستید و تا حالا هیچ نوع درمانی را شروع نکرده اید، در این صورت احتمال اینکه نوزاد شما مبتلا به این ویروس شود تقریبا 1 در 4 است. اما اگر شما درمان را شروع کرده باشید این خطر به حدود 1 در 100 کاهش می یابد. اگر مادران باردار در طول دوران بارداری و پس از زایمان تحت درمان قرار گرفته باشند و فرزندانشان در طی چند هفته اول پس از بدنیا آمدن درمان مخصوص ویروس اچ آی وی را شروع کنند، سریعا درمان می شوند و این ویروس دیگر در بدن کودکان زنده نخواهد ماند. این را بدانید که شروع درمان اول از همه به نفع سلامتی خودتان است.

تست ایدز در بارداری چگونه انجام می شود؟

این ویروس براحتی با آزمایش خون ساده قابل تشخیص است.

من قبلاً در بارداری آزمایش خون انجام داده ام. آیا پزشک، خون من را از نظر ویروس اچ آی وی هم بررسی کرده است؟

دلایل زیادی برای انجام آزمایش خون در طول دوره حاملگی وجود دارد. اگر از انجام آزمایش اچ آی وی مطمئن نیستید، از پزشک یا مامای خود سوال کنید. حتی اگر قبل از بارداری آزمایش HIV انجام داده اید و منفی بوده است، باید در هر بار بارداری دوباره این آزمایش را تکرار کنید تا از منفی بودن آن مطمئن شوید.

آیا مورد دیگری درباره انجام آزمایش ایدز در بارداری وجود دارد که باید بدانم؟

تصمیم گیری برای انجام این آزمایش و انتظار کشیدن برای دریافت نتیجه بسیار استرس دارد. به خصوص اگر نتیجه آزمایش شما مثبت باشد، باید تصمیمات مهم دیگری را بگیرید. با وجود اینکه این روند بسیار دلهره آور است، اما برای گرفتن بهترین تصمیم برای خود و خانواده تان نیاز به این اطلاعات خواهید داشت. در صورتی که نتیجه آزمایش شما مثبت شد حتما با یک پزشک جهت شروع درمان ارتباط داشته باشید.

چگونه افراد مبتلا به HIV می شوند؟

ویروس اچ آی وی از یک شخص به شخص دیگر منتقل می شود:

• از طریق رابطه جنسی ( البته اگر کاندوم به درستی استفاده شود احتمال انتقال آن بسیار کم است.)

• از طریق خون ( به عنوان مثال، استفاده از سوزن یا سرنگ مشترک به خصوص در معتادانی که تزریق می کنند.)

• از مادر به نوزاد

بیشتر زنان مبتلا به اچ آی وی از طریق رابطه جنسی آلوده شده اند و بسیاری از آنها حتی نمی دانستند که همسرشان مبتلا به این ویروس بوده است.اگر در دوره حاملگی خود از مواد مخدر استفاده می کنید یا به تازگی با یک شریک جنسی جدید رابطه داشته اید و یا اگر به شریک زندگی خود اعتماد کامل ندارید، باید در ابتدا و نزدیک به پایان هر بارداری از نظر سیفلیس و هپاتیت ب آزمایش شوید و آزمایش ایدز در بارداری را جدی بگیرید. مطمئن باشید که پزشک یا ماما درباره شما فکر بد نخواهند کرد، اگر از آنها بخواهید که دوباره آزمایش اچ آی وی را برای شما بنویسند. به هر حال همه می دانند که شما این آزمایش را برای سلامتی کودک خود انجام می دهید.

من تصمیم دارم دوباره حامله شوم، آیا باید آزمایش ایدز در بارداری را مجددا انجام دهم؟

بله، حتی با داشتن جواب آزمایش ایدز در بارداری قبلی، برای شروع هر بارداری بهتر است این آزمایش را انجام دهید. ممکن است شما و همسرتان بخواهید از نظر اچ آی وی آزمایش شوید. حتی اگر نتیجه آزمایش یکی از شما مثبت باشد، هنوز هم راه های بارداری بدون مبتلا شدن به اچ آی وی وجود دارد و از همه مهمتر با دانستن ابتلا به این بیماری قبل از بارداری، درمان سریعتر شروع شده و به نفع شما و کودک آینده تان خواهد بود.

مطالعه بیشتر:

آزمایش های سه ماهه اول بارداری

اهمیت مشاوره ژنتیک قبل از بارداری

آشنایی با لیست کامل آزمایشات قبل از بارداری

ایدز در دوران بارداری،امکان انتقال ویروس به جنین وجود دارد؟

?پرسش و پاسخ های آزمایش ایدز در بارداری

من قبلاً در این بارداری آزمایش خون انجام داده ام. آیا پزشک، خون من را از نظر ویروس اچ آی وی هم بررسی کرده است؟

دلایل زیادی برای انجام آزمایش خون در طول دوره حاملگی وجود دارد. اگر از انجام آزمایش اچ آی وی مطمئن نیستید، از پزشک یا مامای خود سوال کنید. حتی اگر قبل از بارداری آزمایش HIV انجام داده اید و منفی بوده است، باید در هر بار بارداری دوباره این آزمایش را تکرار کنید تا از منفی بودن آن مطمئن شوید.

من تصمیم دارم دوباره حامله شوم، آیا باید آزمایش اچ آی وی را مجددا انجام دهم؟

بله، حتی با داشتن جواب آزمایش ایدز در بارداری قبلی، برای شروع هر بارداری بهتر است این آزمایش را انجام دهید. ممکن است شما و همسرتان بخواهید از نظر اچ آی وی آزمایش شوید. حتی اگر نتیجه آزمایش یکی از شما مثبت باشد، هنوزهم راه های بارداری بدون مبتلا شدن به اچ آی وی وجود دارد و از همه مهمتر با دانستن ابتلا به این بیماری قبل از بارداری، درمان سریعتر شروع شده و به نفع شما و کودک آینده تان خواهد بود.

تست ایدز در بارداری چگونه انجام می شود؟

این ویروس براحتی با آزمایش خون ساده قابل تشخیص است.

آیا ویروس ایدز از مادر به جنین منتقل می شود؟

بله. احتمال انتقال این ویروس از مادر به جنین و نیز از مادر به نوزاد وجود دارد.

منبع: caringforkids