The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان چگونه است؟

برای انجام این آزمایش، پزشک یا پرستار کودک، یک ظرف استریل برای جمع آوری نمونه ادرار به شما می دهد. بسته به نظر پزشک، شاید لازم باشد این کار را در آزمایشگاه انجام دهید و یا اینکه ظرف را به خانه ببرید و بعد از جمع آوری نمونه به آنجا برگردانید. هنگام گرفتن نمونه ادرار، این بسیار مهم است که مطمئن شوید نمونه و ظرف حاوی آن آلوده نشوند. زیرا این آلودگی محیطی می تواند به اشتباه به عنوان وجود آلودگی یا باکتری در نمونه ادرار گزارش شده و باعث خطا در نتیجه گیری شود. در این مقاله در مورد نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان توضیح داده شده است که دانستن آن به هر پدر و مادری توصیه می شود.

نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان

• در خردسالان و کودکان بزرگتر، همانطور که به طور طبیعی ادرار خود را دفع می کنند، می توان به راحتی نمونه ادرار را جمع آوری کرد.

• درب ظرف استریل را تا زمانی که خود و فرزندتان آماده نیستید، باز نکنید.

• برای اطمینان از تمیز بودن نمونه ادرار، مطمئن شوید که فرزندتان دست و ناحیه دستگاه تناسلی خود را به خوبی با آب و صابون شسته است. به علاوه بهتر است به او بگویید که خودش را با حوله تمیز خشک کند. اگر به کودک خود کمک می کنید، دستان خود را نیز بشویید و کاملا خشک کنید.

• در حالی که فرزندتان در حال ادرار کردن است، به او بگویید که مقداری از ادرار خود را داخل ظرف بریزد. معمولاً نیازی به پر کردن ظرف تا انتها نیست.

• برای کمک به اطمینان از اینکه هیچ میکروبی در پوست دست شما یا فرزندتان وجود نداشته که سبب آلودگی نمونه شود، ممکن است لازم باشد یک نمونه جریان متوسط را تهیه کنید. این به معنای جمع آوری نمونه از قسمت میانی جریان ادرار است. برای انجام این کار به فرزند خود بگویید که شروع به ادرار کردن در توالت یا ظرف دیگری کند. بعد از گذشت یک یا دو ثانیه، ظرف نمونه را زیر جریان ادرار گرفته و آن را با مقداری از ادرار پر کنید. قبل از اینکه فرزندتان ادرار کردن را متوقف کند، ظرف را کنار ببرید.

• حالا دیگر کار تمام شده و وقت آن است درب ظرف نمونه را محکم ببندید.

نحوه گرفتن نمونه ادرار از کودک دختر

نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان دختر ریزه کاری هایی دارد. دختران نوجوان باید هنگام گرفتن نمونه به ویژه برای نمونه جریان متوسط مراقب باشند.

• به دخترتان یاد بدهید که در ابتدا باید دست ها و ناحیه تناسلی خود را بشوید و آن ها را با حوله تمیز خشک کند.

• او باید روی توالت بنشیند و پاهایش کاملاً از هم گشوده باشد.

• قبل از ادرار کردن، او باید لب های نایحه تناسلی خود را به آرامی جدا کند زیرا این پوست اطراف ناحیه تناسلی او است و عوامل موجود در آن، می توانند سبب آلوده شدن نمونه ادرار شود.

نحوه گرفتن نمونه ادرار از کودکانی که از پوشک استفاده می کنند

در نوزادان و کودکان خردسال که از پوشک استفاده می کنند، نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان کمی فرق می کند. برای انجام این کار سه راه وجود دارد:

• با کمک ظرف نمونه (Clean catch)

• استفاده از پد جاذب

• استفاده از کیسه مخصوص جمع آوری

به دست آوردن تمیز (Clean catch)

متداولترین روش جمع آوری نمونه است که احتمال آلودگی ادرار در طی آن نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است. این بدان معناست که تا یک ساعت انتظار ادرار کردن بچه خود را می کشید و سپس آن را در یک ظرف جمع آوری می کنید. بهترین زمان ها برای انجام این کار، بعد از شیر خوردن، هنگام تعویض پوشک و یا قبل از استحمام است.

پزشک یا مسئول آزمایشگاه برای جمع آوری نمونه ظرفی را به شما می دهند که باید از آن استفاده کنید. برای جمع آوری ادرار به این روش و تمیز نگه داشتن نمونه تا حد ممکن، مراحل زیر را دنبال کنید:

• دستان خود را کاملاً با آب و صابون بشویید.

• دستگاه تناسلی کودک خود (منطقه تحت پوشش پوشک) را با آب ولرم و پارچه نرم پشمی یا پنبه ای بشویید. همیشه این نواحی را از قسمت جلو به سمت عقب و به سمت پایین تمیز کنید.

• منتظر بمانید تا فرزندتان برای ادرار کردن آماده شود. وقتی او این کار را انجام داد، ادرار را در ظرف کوچکتر جمع کنید. فراموش نکنید که نیازی نیست ظرف نمونه را تا بالا پر کنید. به علاوه برای کاهش احتمال آلودگی، مطمئن شوید که پوست ناحیه تناسلی فرزندتان با ظرف هیچ تماسی ندارد.

• حالا دیگر کار تمام شده و وقت آن است درب ظرف نمونه را محکم ببندید.

روش گرفتن نمونه ادرار کودکان با پد جاذب

پزشک یا مسئول آزمایشگاه ممکن است یک پد جاذب مخصوص، به همراه یک سرنگ و یک ظرف استریل به شما بدهند تا به وسیله آن ها ادرار فرزندتان را جمع آوری کنید. آن ها به شما یاد می دهند که چه کاری باید انجام دهید. ما نیز به نحوه انجام این روش اشاره مختصری می کنیم تا بهتر با آن آشنا شوید:

• دستان خود را کاملاً با آب و صابون بشویید.

• دستگاه تناسلی کودک خود (منطقه تحت پوشش پوشک) را با آب ولرم و پارچه نرم پشمی یا پنبه ای بشویید. همیشه این نواحی را از قسمت جلو به سمت عقب و به سمت پایین تمیز کنید. وقتی ناحیه تناسلی به خوبی خشک شد، پد را در پوشک فرزند خود قرار دهید.

• هر 10 دقیقه پوشک را چک کنید تا زمانی که پد خیس شود. بعد از 30 دقیقه، لازم است تا پد قبلی را با یک پد جدید و تمیز جایگزین کنید. به علاوه یا اگر فرزندتان مدفوع کند نیز لازم است تا پد تعویض گردد.

• وقتی متوجه شدید که پد خیس شده است، آن را از روی پوشک برداشته و روی یک سطح تمیز قرار دهید، فراموش نکنید پد را به گونه ای روی سطح قرار دهید که از طرف خیس آن به سمت بالا باشد.

• دست هایتان را به خوبی بشویید.

• در این مرحله، نوک سرنگ را درون پد خیس قرار دهید. به آرامی پیستون سرنگ را بکشید تا ادرار به آرامی به داخل سرنگ کشیده شود.

• با فشار دادن پیستون، ادرار جمع آوری شده در سرنگ را به درون ظرف استریل خالی کنید.

• در صورت نیاز و یا کم بودن میزان ادرار جمع آوری شده این پروسه را مجددا تکرار کنید،

• هنگامی که ادرار به حد کافی جمع شد، دیگر کار تمام شده و وقت آن رسیده است که درب ظرف نمونه را محکم ببندید.

نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان با استفاده از کیسه مخصوص جمع آوری

استفاده از کیسه جمع آوری اگرچه نسبت به روش Clean catch، بسیار سریع تر است، اما به همان اندازه میزان آلودگی نمونه نیز در این روش بالاتر است. این روش نمونه گیری گاهی اوقات در کلینیک ها و آزمایشگاه ها استفاده می شود ، اما این احتمال وجود دارد که از شما خواسته شود تا ادرار فرزند خود را در خانه به این روش جمع آوری کنید. این روش اغلب در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که لازم است ادرار برای دلیلی غیر از عفونت، آزمایش شود.

• درمورد نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان با کمک کیسه اطمینان حاصل کنید که از کیسه صحیحی استفاده می کنید. کیسه جمع آوری نمونه ادرار برای پسران و دختران متفاوت است.

• دستگاه تناسلی کودک خود (منطقه تحت پوشش پوشک) را با آب ولرم و پارچه نرم پشمی یا پنبه ای بشویید. همیشه این نواحی را از قسمت جلو به سمت عقب و به سمت پایین تمیز کنید.

• از خشک بودن پوست ناحیه تناسلی اطمینان حاصل کنید، سپس قسمت چسبناک کیسه را به پوست فرزند خود متصل کنید. می توانید یک پوشک روی کودک خود قرار دهید اما مطمئن شوید که قسمت بسته کیسه به سمت پایین باشد و در خارج از پوشک دیده شود.

• وقتی جمع شدن ادرار را در کیسه دیدید، آن را با احتیاط بردارید.

• کیسه را روی ظرف استریل مخصوص نمونه ادرار نگه دارید. سپس با استفاده از یک قیچی تمیز، برشی کوچک در کف کیسه ایجاد کنید تا ادرار بتواند در ظرف استریل تخلیه شود.

• هنگامی که ادرار به حد کافی جمع شد، دیگر کار تمام شده و وقت آن رسیده است که درب ظرف نمونه را محکم ببندید.

برای کودکانی که از سوند، میتروفانوف (مجرایی از مثانه به سطح پوست) یا استوما (بخشی از روده که توسط جراحی از شکم خارج شده به جداره شکم متصل می شود تا ادرار و مدفوع از طریق آن خارج شوند) برای دفع ادرار استفاده می کنند.

برخی از کودکان نمی توانند به روش عادی ادرار کنند. آن ها باید از تجهیزات ویژه ای برای تخلیه ادرار موجود در مثانه خود استفاده کنند. در این گروه از بچه ها نمونه ادرار را می توان با استفاده از روش معمول تخلیه مثانه آن ها جمع آوری کرد.

نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان به صورت فوری و اورژانسی

در بعضی از کودکان، گرفتن سریع نمونه ادرار بسیار مهم است. روش نمونه گیری سریع ادرار به طور معمول فقط در کودکانی که ممکن است به عفونت ادراری جدی (UTI) مبتلا شوند، مورد استفاده قرار می گیرد تا بدین طریق بتوان درمان را به محض جمع شدن ادرار شروع کرد.

برای جمع آوری سریع ادرار، این روش ها در بیمارستان انجام می شود:

• استفاده از کاتتر (سوند)

• آسپیراسیون سوپراپوبیک (گرفتن نمونه ادرار از طریق شکاف کوچکی که از طریق آن کاتتر مستقیما به مثانه واد می شود)

همانطور که اشاره کردیم، این روش ها درمورد نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان معمولاً فقط در کودکانی که ممکن است به عفونت ادراری جدی (UTI) مبتلا باشند استفاده می شوند. عفونت ادراری، مشکلی آزاردهنده و جدی ناشی از میکروب ها است که معمولاً از دسته باکتری ها هستند.

مطالعه بیشتر:

عفونت بیضه کودکان ، راهکارهای تشخیص و درمان آن

علائم عفونت ادراری در کودکان و درمان آن چگونه است؟

تکرر ادرار در کودکان و دلایل تکرر ادرار در کودکان چیست؟

عفونت ادراری در کودکان ، علت و راه های درمان آن چیست؟

?پرسش و پاسخ های نحوه گرفتن نمونه ادرار از کودکان

نحوه گرفتن نمونه ادرار در کودکان به صورت فوری و اورژانسی چگونه است؟

برای جمع آوری سریع ادرار، این روش ها در بیمارستان انجام می شود:• استفاده از کاتتر (سوند) • آسپیراسیون سوپراپوبیک (گرفتن نمونه ادرار از طریق شکاف کوچکی که از طریق آن کاتتر مستقیما به مثانه واد می شود)

چگونه از کودک دختر نمونه ادرار بگیریم؟

• به دخترتان یاد بدهید که در ابتدا باید دست ها و ناحیه تناسلی خود را بشوید و آن ها را با حوله تمیز خشک کند. • او باید روی توالت بنشیند و پاهایش کاملاً از هم گشوده باشد. • قبل از ادرار کردن، او باید لب های نایحه تناسلی خود را به آرامی جدا کند زیرا این پوست اطراف ناحیه تناسلی او است و عوامل موجود در آن، می توانند سبب آلوده شدن نمونه ادرار شود.

چگونه با استفاده از کیسه نمونه ادرار بچه را بگیریم؟

دستگاه تناسلی کودک خود (منطقه تحت پوشش پوشک) را با آب ولرم و پارچه نرم پشمی یا پنبه ای بشویید. همیشه این نواحی را از قسمت جلو به سمت عقب و به سمت پایین تمیز کنید. • از خشک بودن پوست ناحیه تناسلی اطمینان حاصل کنید، سپس قسمت چسبناک کیسه را به پوست فرزند خود متصل کنید. می توانید یک پوشک روی کودک خود قرار دهید اما مطمئن شوید که قسمت بسته کیسه به سمت پایین باشد و در خارج از پوشک دیده شود.• وقتی جمع شدن ادرار را در کیسه دیدید، آن را با احتیاط بردارید.

چرا باید وسط ادرار را در هنگام نمونه گیری درون ظرف بریزیم؟

برای کمک به اطمینان از اینکه هیچ میکروبی در پوست دست شما یا فرزندتان وجود نداشته که سبب آلودگی نمونه شود، ممکن است لازم باشد یک نمونه جریان متوسط را تهیه کنید. این به معنای جمع آوری نمونه از قسمت میانی جریان ادرار است. برای انجام این کار به فرزند خود بگویید که شروع به ادرار کردن در توالت یا ظرف دیگری کند. بعد از گذشت یک یا دو ثانیه، ظرف نمونه را زیر جریان ادرار گرفته و آن را با مقداری از ادرار پر کنید.. قبل از اینکه فرزندتان ادرار کردن را متوقف کند، ظرف را کنار ببرید.

منبع: infokid