The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

9 روش حفظ کیفیت اسپرم مردان

گرچه مادر 9 ماه جنین را حمل کرده و به دنیا می آورد، اما اسپرم مردان نقش بسیار مهمی در بارور کردن تخمک و به وجود آمدن جنین ایفاء می کنند. در این نوشتار با 9 روش حفظ کیفیت اسپرم مردان آشنا می شوید.

1- کنترل وزن

وزن و ابتلاء به چاقی می توانند تاثیر منفی بر کیفیت اسپرم ها بگذارند و شهوت را از میان ببرند. پیروی کردن از رژیم غذایی سالم (میوه، سبزیجات، لبنیات کم چرب، غلات سبوس دار، گوشت کم چرب و ...) ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی نقش اساسی در کنترل وزن و حفظ کیفیت اسپرم مردان ایفاء می کنند.

 

2- مصرف فولات ( ویتامین ب 9 یا اسید فولیک )

یافته های پژوهشگران مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان می دهند، مصرف اندک اسید فولیک توسط مردان، احتمال وجود کروموزوم های غیر طبیعی در اسپرم های شان را افزایش می دهد. نتیجه باروری تخمک توسط اسپرم هایی که حاوی کروموزوم های غیر طبیعی هستند سقط جنین یا بروز ناهنجاری در جنین است. بهترین راه تامین اسید فولیک مورد نیاز بدن مردان، مصرف مکمل های مولتی ویتامین یا افزودن مواد غذایی سرشار از این ماده مغذی به رژیم غذایی است.

 

3- ترک سیگار

دود کردن سیگار، قلیان، ماری جوآنا و... یکی از عوامل اصلی کاهش تعداد، سرعت حرکت و کیفیت اسپرم هاست. بهترین روش برای افزایش تعداد و سرعت حرکت اسپرم ها ترک سیگار و سایر محصولات دخانی است. مردان باید در اسرع وقت، دود کردن محصولات دخانی را متوقف کنند و تلاش برای بچه دار شدن را دست کم سه ماه پس از ترک سیگار شروع کنند.

دکتر سوزان کاویک، مدیر انستیتو مطالعات غدد تناسلی دانشگاه جان هاپکینز می گوید:" پروسه تولید اسپرم سه ماهه است. از این رو، ترک سیگار و محصولات دخانی تاثیر آنی روی اسپرم ها نمی گذارد. مصرف کوکائین، هروئین و آمفتامین ها و... به اسپرم ها صدمه می زند. "

 

4- مراجعه به پزشک

پیش از این که برای بارداری تلاش کنید، نتایج آزمایش های گوناگونی مانند شاخص توده بدن، اختلالات ژنتیکی، بیماری های مقاربتی و ... که انجام داده اید را به پزشک تان نشان دهید و از روش زندگی سالم پیروی کنید.

 

5- حذف کافئین

پژوهش ها بر روی مردان دانمارکی نشان داده، تعداد اسپرم های مردانی که به کرات نوشیدنی های کافئین دار (نوشابه گازدار، قهوه و ...) می نوشند به شدت پایین است. دکتر ماروسلاو مازوئلا استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ممفیس می گوید:" مردان باید مصرف کافئین (قهوه، چای، شکلات و نوشابه های انرژی زا) را محدود کنند.

 

6- کاهش استرس

استرس می تواند تعداد اسپرم های غیر طبیعی را زیاد و کیفیت اسپرم را کم کند. پیروی کردن از الگوی خواب مناسب و رژیم غذایی سالم، ورزش کردن همراه دوستان، مشارکت کردن در فعالیت های اجتماعی و ... در کاهش میزان استرس نقش مهمی ایفاء می کنند.

 

7- داروهای تان را کنترل کنید

پیش از آن که برای بچه دار شدن تلاش کنید، درباره داروهایی که مصرف می کنید مانند ویتامین ها، مکمل های گیاهی، داروهای تجویز شده و ... با پزشک تان حرف بزنید. برخی از داروها تاثیر منفی بر تعداد و کیفیت اسپرم ها می گذارند. اگر دارویی مصرف می کنید که در پروسه بچه دار شدن تان اخلال ایجاد می کند، پزشک داروی دیگری جایگزین می کند.

 

8- دوری از گرما

دکتر برنارد کاویک، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه پاریس می گوید:" اسپرم مردان در دمای خاصی تولید می شوند. دمای 37 درجه بدن برای آنها بسیار بالا است. بیضه ها خارج از بدن مردان قرار دارند تا پروسه تولید اسپرم مختل نشود. "

اگر در استخر آب گرم شنا می کنید یا مدت ها در سونا می نشینید به پروسه تولید اسپرم در بیضه ها صدمه می زنید. باید زمان حضور در سونا، حمام بخار و ... را کم کرده و به 15 دقیقه در هفته برسانید.

 

9- دوری از سموم

اگر محل کارتان سرشار از مواد شیمیایی و سموم است، باید ماسک به صورت بزنید و نکات ایمنی را به دقت رعایت کند. سموم شیمیایی (فلزات سنگین، سرب و حلال های شیمیایی) عامل از میان رفتن اسپرم ها هستند. مردانی که در معرض این مواد قرار دارند و قصد دارند در آینده نزدیک بچه دار شوند باید از این مواد دوری کنند.

 

منبع: parents