The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن به چه علت است؟

گاهی اوقات، کودکان در ابتدا به آسانی و اعتماد به نفس از طریق آموزش های توالت رفتن به سرعت در این مورد پیشرفت می کنند و ناگهان دوباره دچار مشکل عقب گرد می شوند. این تجربه، پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن نامیده می شود و یک مرحله عادی از آموزش توالت برای بسیاری از بچه ها است. دلایل زیادی برای پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن وجود دارد و طبیعی است که کودکان در طول این آموزش ها به عقب می روند و راهکارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای عبور از آن قدم بردارید.

علت پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن چیست؟

یک اتفاق مهم مانند تولد یک خواهر یا برادر جدید، طلاق یا جدایی از والدین، یا یک فاجعه طبیعی (مانند آتش سوزی در جنگل یا بیماری همه گیر) می تواند کودک شما را در آموزش های توالت رفتن به عقب برگرداند. اما همچنین ممکن است برای تغییرات کوچکتر مانند بیماری، مسافرت، تغییر در کلاس ها یا معلم ها در مدرسه یا مهد کودک، یا فقط تغییر در روند روزمره زندگی باعث ایجاد عقب گرد این آموزش شود.

هنگام پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن چه کنیم؟

اغلب اوقات، بهترین کار در این شرایط این است که به کودک کمک کنید تا آرام شود و دوباره امتحان کنید. سازگاری نکته کلیدی است. بسیار مهم است که وقتی در مورد آموزش توالت با آنها دست و پنجه نرم می کنید، هشیار و مثبت باقی بمانید. توجه منفی به دلیل برخی خرابکاری های کودک باعث احساس شرم، خجالت و ناامیدی در کودکان می شود که ممکن است به جای کمک به کودک باعث شود که پسرفت کند و کودک شما احساس بدی داشته باشد. با گذشت زمان، با کمک و پشتیبانی شما، کودک شما به مسیر درست خود باز می گردد.

آیا پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن طبیعی است؟

بله. پسرفت آموزش طبیعی است. درست مثل یادگیری راه رفتن که باعث می شود کودک دلبندتان بسیار زمین بخورد و بلند شود تا به صورت طبیعی راه برود، طبیعی است که خیس کردن لباس در حین یادگیری توالت رفتن، رخ دهد.

یادگیری مهارت های جدید یک روند خطی نیست. در واقع، هم كودكان و هم بزرگسالان مهارت های جدید را در الگوی زیگزاگ پیشرفت و پسرفت به دست می آورند. اشتباهات بخشی از یادگیری است. مورد دیگری که به طور مکرر رخ می دهد، پسرفت طبیعی ناشی از تسلط بر یک مهارت است، اگرچه گاهی اوقات با کودکان نوپا آموزش ناپذیر نادیده گرفته می شود.

هنگامی که کودکانتان کوچکتر بودند، ممکن است متوجه شده باشید که کودک شما با اراده و تلاش، تصمیم به غلتیدن، خزیدن یا ایستادن بدون کمک گرفته است. پس از دستیابی به این مهارت ها، بسیاری از کودکان با همان سرسختی به سراغ یادگیری مهارت های دیگر می روند و مهارت قدیمی را پشت سر می گذارند. هنگامی که تمرکز آنها بر روی مهارت دیگر تغییر کند، ممکن است در مهارت به دست آمده کمی دچار مشکل شود.

همین روند می تواند در مورد آموزش توالت رفتن نیز اتفاق بیفتد، خصوصا اگر توجه والدین و مراقبان آنها نیز به محل دیگری متمرکز شده باشد.

آیا یادآوری های شما متوقف شده است؟

این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است توجه شخصی شما برای به موقع رساندن کودک به دستشویی، به محض اینکه احساس کردید فرزندتان در آموزش توالت رفتن مهارت دارد، کاهش یافته است. اگر این مورد باشد، ممکن است به این معنی باشد که کودک شما هنوز کاملا خود را کنترل نمی کند و بیش از آنچه که بدانید به یادآوری ها و پشتیبانی شما اعتماد کرده است.

در واقع، گاهی اوقات، به خصوص با آموزش موفق، این والدین هستند که بیشتر از کودک با مهارت او سازگار هستند و کودک هنوز مهارت کافی را به دست نیاورده است.

اطمینان حاصل کنید که کودک شما واقعا آماده آموزش است، زیرا از 18 ماهگی تا 3 سالگی آمادگی بسیار زیاد است. کودک شما باید بتواند زمانی را که نیاز به توالت رفتن دارد تشخیص دهد. به علاوه، کودک (و والدین آنها) باید در روند این کار علاقمند باشند و به توالت دسترسی داشته باشند.

آموزش را مثبت نگه دارید

اگر شک دارید که وقایع زندگی ممکن است در پسرفت فرزند شما مقصر باشد، در نظر بگیرید که چگونه پاسخ شما می تواند به حمایت از کودک کمک کند. اگر یک موقعیت استرس زا برای ایجاد پسرفت کافی باشد، دیگر نباید با تنبیه فرزندتان یا ابراز ناامیدی در هنگام خیس کردن لباسش، استرس بیشتری به او اضافه کنید.

همانطور که در بالا گفته شد، حمایت از کودک، لبخند و تشویق به جای سرزنش یا عصبانیت، بهترین راه برای کمک به او در بازیابی اعتماد به نفس در استفاده از توالت است.

اگر کودک شما بیش از حد واکنش منفی اطرافیان را دریافت کند، ممکن است احساس کند که باید تسلیم شود یا از خود (یا والدینش) عصبانی شود. گاهی اوقات، این عصبانیت می تواند یک جنگ قدرت را در استفاده از توالت به راه بیاندازد و درگیری ایجاد کند که هیچ کس برنده آن نخواهد بود. در عوض، از تلاش های آنها تقدیر کنید و به جای ناامید شدن، از قدرت همدلی و صبر برای برقراری ارتباط با فرزند خود استفاده کنید و به آنها بگویید که طرف آنها هستید و به آنها افتخار می کنید، بدون توجه به اینکه آیا آنها همیشه می توانند خود را کنترل کنند یا خیر.

برای حل مشکل پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن، یادآوری های مکرر را از سر بگیرید

بهترین راه برای برگرداندن کودک به مسیر خود از سر گرفتن آموزش منظم است. می توانید با یادآوری مکرر کودک خود، در استفاده از صندلی توالت، به او کمک کنید. از کودک خود بخواهید سعی کند هر چند ساعت یکبار و درست قبل از خروج از خانه از توالت استفاده کند، حتی اگر نیازی به دفع ادرار احساس نمی کند.اگر متوجه شدید که کودک شما در حال تمرکز بر روی چیز دیگری است، مانند یادگیری نحوه ساخت یک بازی پیچیده یا استفاده از سه چرخه خود و به طور اتفاقی لباسش را خیس می کند، تعجب نکنید.

بسیاری از والدین می گویند که به نظر می رسد کودک آنها به طور ناگهانی "بیش از حد مشغول بازی" است و فراموش می کند که به توالت برود و در عوض در شلوار خود ادرار می کند.

در واقع، این همان اتفاقی است که می افتد: کودک بیش از حد مشغول کشف یک قسمت مهم دیگر از دنیای خود است و بر هشدارهای بدن خود توجه نمی کند.

کودکی که در پاسخ به توالت رفتن کلمه "نه" را جواب می دهد به این معنی نیست که او واقعا احساس دفع ندارد، بلکه به این معنی است که "من نمی خواهم بازی خود را متوقف کنم".

به کودک خود نشان دهید که اهمیت فعالیتی را که در آن مشغول هستند درک کرده اید. از عباراتی مانند "من می دانم که در حال حاضر خیلی مشغول بازی هستی"، "می توانم ببینم که تقریبا بازی را کامل کرده ای" و " خیلی سخت داری روی پازلت تمرکز می کنی" استفاده کنید.

هنگامی که کودک خود را بر روی خود متمرکز کردید، همانطور که کودکتان را به سمت توالت هدایت می کنید، اهمیت خشک ماندن لباسش را به او یادآوری کنید.

آموزش های ناخواسته همسالان چه تاثیری بر آموزش توالت رفتن دارند

کودکان همچنین ممکن است از ترک بازی خود ترس داشته باشند. این ترس به ویژه برای کودکان دارای خواهر و برادر یا کسانی که در یک گروه بازی یا یک گروه دیگر قرار دارند، بیشتر است. ممکن است کودک از ترس اینکه اسباب بازی یا بازی دیگری ر از دست بدهد، یا کودک دیگر آن اسباب بازی را بردارد، مایل به ترک یک اسباب بازی یا فعالیت نباشد.

علاوه بر این، آنها ممکن است آنقدر سرگرم شوند که با بچه های دیگر بازی کنند و از نظر اجتماعی تحریک می شوند که واقعا متوجه نمی شوند که باید به توالت بروند.

در این شرایط، به کودک خود اطمینان دهید که تا زمان بازگشت، اسباب بازی یا فعالیت باقی می ماند یا مراقب آن خواهید بود (و به این قول حتما عمل کنید). کودک خود را تشویق کنید هر بار که احتیاج به توالت دارد، از شما بخواهد این کار را انجام دهد. به آنها یادآوری کنید که پس از بازگشت از دستشویی می توانند بازی خود را از سر بگیرند.

سخن پایانی

پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن برای والدین و کودکان ناامید کننده است. مهم است که بدانید این مورد بسیار شایع است، و در بسیاری از بچه ها، بازگشت در آموزش توالت رفتن بخشی از این روند است. مطمئن باشید که در نهایت، کودک شما کاملا آموزش می بیند. تا آن زمان، به آنها صبر، درک و تشویق لازم برای کار در این مهارت مهم زندگی را بدهید.

مطالعه بیشتر:

سرخوردگی؛ نتیجه آموزش نادرست دستشویی رفتن

آموزش توالت رفتن به کودکان: چه زمانی مناسب است؟

بهترین زمان برای آموزش توالت رفتن کودک چه وقتی است؟

از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم ونکات مهم دراین رابطه چیست؟

?پرسش و پاسخ های پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن

هنگام پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن چه کنیم؟

اغلب اوقات، بهترین کار در این شرایط این است که به کودک کمک کنید تا آرام شود و دوباره امتحان کنید. سازگاری نکته کلیدی است. بسیار مهم است که وقتی درمورد آموزش توالت با آنها دست و پنجه نرم می کنید، هشیار و مثبت باقی بمانید. توجه منفی به دلیل برخی خراب کاری های کودک باعث احساس شرم، خجالت و ناامیدی در کودکان می شود که ممکن است به جای کمک به کودک باعث شود که پسرفت کند و کودک شما احساس بدی داشته باشد.

علت پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن چیست؟

یک اتفاق مهم مانند تولد یک خواهر یا برادر جدید، طلاق یا جدایی از والدین، بیماری، مسافرت، تغییر در کلاس ها یا معلم ها در مدرسه یا مهد کودک، یا فقط تغییر در روند روزمره زندگی باعث ایجاد عقب گرد این آموزش شود.

برای حل مشکل پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن چه کنیم؟

برای حل مشکل پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن، یادآوری های مکرر را از سر بگیرید. بهترین راه برای برگرداندن کودک به مسیر خود از سر گرفتن آموزش منظم است. می توانید با یادآوری مکرر کودک خود، در استفاده از صندلی توالت، به او کمک کنید. از کودک خود بخواهید سعی کند هر چند ساعت یکبار و درست قبل از خروج از خانه از توالت استفاده کند، حتی اگر نیازی به دفع ادرار احساس نمی کند.

آیا پسرفت کودک نوپا در حین آموزش توالت رفتن طبیعی است؟

بله. پسرفت آموزش طبیعی است. درست مثل یادگیری راه رفتن که باعث می شود کودک دلبندتان بسیار زمین بخورد و بلند شود تا به صورت طبیعی راه برود، طبیعی است که خیس کردن لباس در حین یادگیری توالت رفتن، رخ دهد.

منبع: verywellfamily