The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم ونکات مهم دراین رابطه چیست؟

وقتی نوزاد شما بزرگتر می شود، زبان باز می کند و شیرین زبانی می کند، تازه می بینید که مادر شدن چقدر لذت بخش است!! در میان این لذت های وصف ناپذیر مراحلی نیز وجود دارد که باید از آنها عبور کنید، همانند از پوشک گرفتن، از شیر گرفتن و .... اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، این مراحل می توانند هر یک به چالشی آزاردهنده تبدیل شوند اما با کسب اطلاعات کامل، به راحتی می توان از آنها گذر کرد. در ادامه این متن به شما خواهیم گفت که از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم و نکات مهم در این رابطه کدام است؟ بنابراین اگر می خواهید بدانید که از چه سنی کودک رو از پوشک بگیریم و تا چه زمانی باید شب ها بچه رو پوشک کنیم، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم؟

آیا تاکنون این سوال برایتان مطرح شده است که از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم؟ این سوال دغدغه بسیاری از مادران است.

به مرور که کودک رشد می‌کند و بزرگتر می‌شود لازم است سایز پوشک او را هم عوض کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد اما در نهایت به جایی می‌رسید که باید استفاده از توالت را به کودک بیاموزانید و برای همیشه به او کمک کنید تا از پوشک خداحافظی کند.

از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم؟

این موضوع به زمان آغاز آموزش توالت رفتن کودک بستگی دارد. زمان مناسب برای شروع این کار در کودکان مختلف متفاوت است اما میانگین سن آموزش بین 2 تا 3 سال است. با شروع آموزش می‌توان هر از گاهی از پوشک استفاده نکرد تا اینکه در نهایت کودک توالت رفتن را بیاموزد. دخترها معمولا سریعتر از پسرها آموزش می‌بینند اما وظیفه هر پدر و مادری است که بدون فشار آوردن و ایجاد استرس در فرزندش این موضوع را به او آموزش دهد.

آموزش توالت رفتن به کودکان

آموزش توالت رفتن بخشی از آموزش عادات بهداشتی سالم است که در رشد اجتماعی و احساسی کودک می‌تواند تاثیرگذار باشد. نباید انتظار داشت که از همان روز نخست کودک آموزش را به درستی گرفته و انجام دهد. شاید به دلایل مذهبی آزاد گذاشتن کودک برای یادگیری استفاده از توالت برای برخی خانواده‌ها سخت باشد اما به هر حال وظیفه هر والدی است که به فرزندش در این دوره چالشی کمک کند. زمانی باید آموزش توالت رفتن را آغاز کرد که هم والدین و هم کودک آماده این کار باشند.اما آغاز زودهنگام آموزش توالت رفتن نه تنها بد نیست بلکه مزایایی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

- کودک شما خود کنترلی را سریع تر می‌آموزد.

- احساس استقلال و مسئولیت پذیری در او زودتر نمایان می‌شود و به مروز کودک زمان دقیق و مکان مناسب برای توالت رفتن را می‌آموزد.

 - این موضوع برای سلامت کودک‌تان بسیار مفید است و احتمال بروز جوش و راش‌های آلرژی در کودک کمتر می‌شود.

 - هزینه ها کاهش می‌‌یابد و مجبور نیستید پولی را صرف خرید پوشک کنید.

آیا در طول شب باید کودک را پوشک کرد؟

وقتی توالت رفتن را به کودک آموزش دادید او در طول روز ممکن است آموزش را اجرا کند اما در طول شب نه! در ابتدا سعی کنید کودک را شب‌ها موقع خوابیدن پوشک کنید و اگر برای چند روز پوشک کودک تمیز بود پوشک کردن را کنار بگذارید اما سعی کنید زیرانداز با لایه پلاستیکی ریز ملحفه او پهن کنید تا اگر در خواب ادرار کرد تشک او خیس نشود. شب ادراری در کودکان زیر 5 سال طبیعی است. خیلی عجله نداشته باشید تا پوشک شبانه کودک را قطع کنید. به تدریج این موضوع را به کودک خود بیاموزانید که باید موقع خواب اگر ادرار یا مدفوع دارد از خواب بلند شود. همیشه قبل از خواب کودک خود را به توالت بفرستید تا مثانه او ترجیحا در موقع خواب خالی باشد.

از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم؟ نتیجه گیری:

همانطور که به آن اشاره شد هیچ سن خاصی برای از پوشک گرفتن کودکان وجود ندارد اما 2-3 سالگی بهترین سن برای اینکار است. می‌توانید پیش از این سن نیز و قبل از آنکه کودک آمادگی خود را برای آموزش گرفتن توالت نشان دهد آموزش‌ها را آغاز کنید. اینکار اعتماد به نفس کودک را بالا برده و حس مسئولیت پذیری را به او می‌آموزاند.

 

بیشتر بدانید:

1- راهنمای خرید پوشک

2- پوشک بهتر است یا کهنه؟

3- توصیه های کاربردی درباره پوشک بچه

4- زمان تعویض پوشک نوزاد هر چند ساعت است و نکات کاربردی

منبع: childrenforchildren