The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

جراحی بیضه نزول نکرده چگونه است؟

هنگامی که بیضه ها در طی چند ماه اول پس از تولد نزول نمی کنند، شرایطی ایجاد می شود که به عنوان کریپتورکیدیسم شناخته می شود. در این حالت، پزشک احتمالاً برای اصلاح محل بیضه که در کیسه بیضه نزول نکرده است، جراحی را توصیه می کند. به این جراحی بیضه نزول نکرده ارکیوپکسی (orchiopexy) یا ارکیدوپکسی (orchidopexy) گفته می شود. طبق نتایج یک بررسی سیستماتیک معتبر، چنین جراحی باید بین شش ماه تا یک سال پس از تولد اتفاق بیفتد.

بیضه نزول نکرده چیست؟

بیضه ها در نوزادان پسر قبل از به دنیا آمدن، شروع به رشد می کنند و به طور معمول طی چند ماه قبل از تولد، به داخل کیسه بیضه نزول کرده و پایین می آیند. با این حال، در برخی موارد، ممکن است یک یا هر دو بیضه نتوانند به درستی پایین بیایند. بر طبق گفته یک منبع معتبر پزشکی، در حدود 80 درصد از این موارد، بیضه های نوزاد پسر تا ماه سوم پس از تولد او، پایین آمده و در موقعیت صحیح خود در کیسه بیضه قرار می گیرند، بدون اینکه نیاز به درمان داشته باشند. اما اگر بیضه ها نزول نکرده و در کیسه بیضه قرار نگیرند، عمل جراحی بیضه نزول نکرده ضروری خواهد بود.

جراحی بیضه نزول نکرده در چه شرایطی انجام می شود؟

جراحی بیضه نزول نکرده یا ارکیدوپکسی برای اصلاح کریپتورکیدیسم انجام می شود، وضعیتی که در آن یک یا هر دو بیضه به موقعیت مناسب خود در کیسه بیضه نزول نکرده اند.

در صورت عدم درمان، کریپتورکیدیسم می تواند منجر به ناباروری شود و خطر سرطان بیضه را افزایش دهد. بیضه های نزول نکرده همچنین می توانند با مشکل فتق در کشاله ران همراه باشند.  انجام جراحی بیضه نزول نکرده و اصلاح به موقع کریپتورکیدیسم در بچه ها به منظور به حداقل رساندن این خطرات، بسیار مهم است.

جراحی بیضه نزول نکرده در بزرگسالان

برای مردان بالغ که مشکل بیضه های نزول نکرده آن ها در دوران کودکی اصلاح نشده است، گزینه های جراحی ممکن است متفاوت باشند. در چنین مواردی، این احتمال وجود دارد که بافت بیضه عملکردی نداشته باشد و به علاوه احتمال ابتلا به سرطان بیضه در آن بیشتر باشد. بنابراین، پزشک ممکن است برداشتن و حذف کامل بیضه های نزول نکرده را به شما توصیه کند. به این عمل ارکیکتومی (orchiectomy) گفته می شود.

جراحی بیضه نزول نکرده چگونه انجام می شود؟

عمل اورکیوپکسی با بیهوشی عمومی انجام می شود، که شامل قوانین خاصی برای خوردن و آشامیدن در ساعات قبل از عمل است. پزشک تمام این دستورالعمل های خاص را برای انجام دادن به شما ارائه می دهد. در حالی که کودکان خردسال، ممکن است متوجه نشوند که برای انجام عمل جراحی آماده می شوند، کودکان بزرگتر ممکن است با درک این روند، قبل از عمل خود عصبی شوند.

اگر شما به عنوان والدین در این مورد احساس نگرانی کنید، این احتمال بیشتر وجود دارد که فرزندتان با درک احساس شما، نگران و عصبی شود. بنابراین عاقلانه است که که از قبل خود را در مورد جراحی آماده کنید تا احساس راحتی و آرامش داشته باشید و آن را به پسرتان هم انتقال دهید.

جراحی بیضه نزول نکرده چقدر طول می کشد و چه اتفاقی می افتد؟

اورکیوپکسی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود، به این معنی که فرزند شما می تواند همان روز عمل به خانه برگردد. با این حال، در صورت بروز عوارض، ممکن است لازم باشد تا کودک شما برای یک شب در بیمارستان بماند. به عنوان والدین، هنگامی که فرزندتان برای انجام عمل جراحی آماده می شود، باید فرم های رضایت نامه را برای جراحی امضا کنید.

با ورود به اتاق عمل، اولین قدم آماده سازی انجام می شود که شامل رگ گرفتن و آماده کردن یک مسیر وریدی در بازو یا پای کودک شما است. بچه ها ممکن است در هنگام رگ گرفتن و وارد کردن آنژیوکت، درد خفیفی را احساس کنند، اما این درد لحظه ای بوده و به سرعت پایان می یابد. در بعضی موارد، حتی این احتمال هست که قبل از رگ گرفتن، فرزندتان را بیهوش کنند تا هیچ دردی حس نکند.

وقتی زمان شروع جراحی فرا می رسد، یک متخصص بیهوشی، ماده بیهوشی عمومی را به درون مسیر وریدی تزریق می کند. این کار تضمین می کند که فرزند شما در تمام مراحل کار بیهوش مانده و آرام خواهد خوابید.

هنگامی که کودک شما خواب است، جراح یک برش کوچک در کشاله ران ایجاد می کند. آن ها سپس مکان بیضه را پیدا می کنند، که توسط یک تکه بافت به نام رباط گوبرناکولوم (gubernaculum) به کیسه بیضه متصل است.

جراح ممکن است برش های کوچکی را هم برای تنظیم مکان رباط گوبرناکولوم و احتمالاً قطعه دیگری به نام طناب اسپرماتیک ایجاد کند. بیضه توسط طناب اسپرماتیک، که از عروق خونی و مجرای وازدفران (مسیر عبور اسپرم ها از بیضه به پروستات) تشکیل شده است، به بدن متصل می شود و توسط عضله ای به نام کرماستر (cremaster) احاطه شده است. با آزاد كردن طناب اسپرماتیک از اتصالات اطراف آن، جراح طول لازم برای رساندن بیضه ها به کیسه بیضه را به دست می آورد.

در مرحله بعد، جراح یک برش کوچک دیگر در کیسه بیضه ایجاد می کند تا یک کیسه کوچک دیگر تشکیل شود. سپس جراح به آرامی بیضه را به سمت پایین و به داخل کیسه بیضه می کشد و آن را به طور محکم در جای خود بخیه می زند.

پس از انجام این عمل، جراح همه برش های ایجاد شده در حین جراحی را با بخیه زدن می بندد که در نهایت به خودی خود جذب می شوند. بعد از اتمام عمل، کودک شما در اتاق ریکاوری به هوش آمده و بیدار می شود که در آن جا پرستاران می توانند علائم حیاتی او را کنترل کرده و عوارض احتمالی را بررسی کنند. در این مرحله احتمالاً دیگر شما می توانید فرزند خود را ببینید و او را آرام کنید. وقتی شرایط کودک پایدار شد و هیچ عارضه و مشکلی نداشت، می توانید او را با خود به خانه ببرید.

عمل جراحی بیضه نزول نکرده چه خطراتی دارد؟

مانند تمام جراحی ها، اورکیوپکسی خطرات زیر را دارد:

• خون ریزی بیش از حد،

• درد شدید،

• عفونت در محل برش جراحی،

• واکنش نامطلوب به بیهوشی،

در ارکیوپکسی، خطر اندک آسیب به بیضه ها یا بافت های اطراف آن نیز وجود دارد که در مقایسه با محاسن آن، قابل چشم پوشی است. در موارد نادر، ممکن است جراح در هنگام جراحی متوجه شود که که بیضه نزول نکرده غیرطبیعی است و یا اینکه به دلیل کمبود خونرسانی از بین رفته است. در اغلب این موارد لازم است تا کل بیضه برداشته شود. اگر هیچ یک از بیضه ها کار نکنند، جراح ممکن است فرزند شما را برای درمان بیشتر به یک متخصص هورمون معرفی می کند.

بعد از عمل جراحی بیضه نزول نکرده، چه اتفاقی می افتد؟

اگرچه این یک عمل جراحی سرپایی است، اما جراح شما ممکن است توصیه کند تا فرزندتان تا چند روز بعد از عمل در رختخواب استراحت کرده و یا کمتر فعالیت کند. ممکن است لازم باشد تا کودک شما حداقل به مدت یک ماه از انجام دادن هر نوع فعالیت شدید خودداری کند تا کیسه بیضه زمان کافی برای بهبودی را در اختیار داشته باشد.

فعالیت هایی مانند سوار شدن بر روی دو یا سه چرخه که ممکن است فشار اضافی بر کیسه بیضه وارد کنند، تا زمان بهبودی کامل باید کنار گذاشته شوند.پزشک کودک شما برای اطمینان از رشد و عملکرد مناسب بیضه در کیسه بیضه، ویزیت های پیگیری منظم را برنامه ریزی می کند که حتما باید آن را سر وقت انجام دهید.

هر چه کودک شما بزرگتر می شود، پزشک به او می آموزد که چگونه از بیضه و کیسه بیضه خود مراقبت کرده و آن ها را معاینه کند. یادگیری این اصل بسیار مهم است، زیرا مردان با سابقه بیضه نزول نکرده، بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به سرطان بیضه هستند. به یاد داشته باشید که مراقبت های بعد از عمل جراحی بیضه نزول نکرده را دقیقا از متخصص بپرسید.

مطالعه بیشتر:

نوزادم تنها یک بیضه دارد آیا نیاز به عمل جراحی دارد؟

سونوگرافی بیضه و سونوگرافی بیضه چگونه انجام می شود؟

علت ایجاد بیضه نزول نکرده چیست و چگونه درمان می شود؟

بیضه نزول نکرده یا پائین نیامدن بیضه یا کریپتورکیدیسم چیست؟

?پرسش و پاسخ های جراحی بیضه نزول نکرده

جراحی بیضه نزول نکرده، چرا انجام می شود؟

در صورت عدم درمان، کریپتورکیدیسم می تواند منجر به ناباروری شود و خطر سرطان بیضه را افزایش دهد. بیضه های نزول نکرده همچنین می توانند با مشکل فتق در کشاله ران همراه باشند. انجام جراحی بیضه نزول نکرده و اصلاح به موقع کریپتورکیدیسم در بچه ها به منظور به حداقل رساندن این خطرات، بسیار مهم است.

هدف از جراحی بیضه نزول نکرده در بزرگسالان چیست؟

برای مردان بالغ که مشکل بیضه های نزول نکرده آن ها در دوران کودکی اصلاح نشده است، گزینه های جراحی ممکن است متفاوت باشند. در چنین مواردی، این احتمال وجود دارد که بافت بیضه عملکردی نداشته باشد و به علاوه احتمال ابتلا به سرطان بیضه در آن بیشتر باشد. بنابراین، پزشک ممکن است برداشتن و حذف کامل بیضه های نزول نکرده را به شما توصیه کند. به این عمل ارکیکتومی (orchiectomy) گفته می شود.

آیا عمل جراحی بیضه نزول نکرده نیاز به بستری دارد؟

اورکیوپکسی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود، به این معنی که فرزند شما می تواند همان روز عمل به خانه برگردد. با این حال، در صورت بروز عوارض، ممکن است لازم باشد تا کودک شما برای یک شب در بیمارستان بماند.

عمل جراحی بیضه نزول نکرده چه خطراتی دارد؟

مانند تمام جراحی ها، اورکیوپکسی خطرات زیر را دارد • خون ریزی بیش از حد • درد شدید • عفونت در محل برش جراحی • واکنش نامطلوب به بیهوشی

منبع: healthline