The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سرطان تخمدان در بارداری چه نشانه ها و درمانی دارد؟

خطر ابتلا به سرطان تخمدان به طور کلی بسیار کم است. بر اساس منابع مورد اعتماد در ایالات متحده، تنها حدود 1.3 درصد از موارد جدید سرطان ها مربوط به سرطان تخمدان هستند. احتمال تشخیص سرطان تخمدان در اینکه یک بانو بعد از رسیدن به یائسگی و به طور کلی بین سنین 55 تا 64 سالگی، بسیار بیشتر از دوران باروری است. همچنین در دوران بارداری نیز این احتمال وجود دارد که سرطان تخمدان تشخیص داده شود، اگرچه بسیار نادر است. در ادامه این مطلب همه چیز را درمورد سرطان تخمدان در بارداری برای شما شرح می دهیم.

علائم و نشانه های سرطان تخمدان در بارداری چیست؟

در مراحل اولیه بیماری، ممکن است علائمی نداشته باشید. و اگر هم بیماری علامت دار شود، نشانه های آن ممکن است خفیف باشند و در نتیجه تشخیص و افتراق آن ها از سایر ناراحتی های مرتبط با بارداری دشوار خواهد بود. به صورت کلی رایج ترین علائم سرطان تخمدان عبارتند از:

  •  احساس نفخ، فشار و درد در شکم
  •  ناراحتی معده
  •  سوزش سردل
  •  ایجاد اختلال در خوردن
  •  احساس سیری زودهنگام در زمان غذا خوردن
  •  ادرار مکرر و گاهی اوقات احساس فوریت در دفع ادرار
  •  خستگی
  •  کمر درد
  •  یبوست

برخی از این علائم ممکن است به دلیل بارداری ایجاد شده باشند، اما در صورت بدتر شدن یا تداوم هر یک از این علامت ها بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. اگر سابقه خانوادگی سرطان تخمدان دارید، این مساله را به پزشک خود اطلاع دهید. با توجه نظر سازمان ائتلاف ملی سرطان تخمدان، در حدود 5 تا 10 درصد از موارد سرطان تخمدان، یک زمینه وراثتی به اثبات رسیده است و بنابراین پزشک باید از سابقه خانوادگی شما مطلع باشد.

سرطان تخمدان در بارداری چگونه تشخیص داده می شود؟

در صورت وجود علائم مشکوک، پزشک شما احتمالاً یک نوبت معاینه فیزیکی انجام می دهد، اما تومورهای تخمدان همیشه در معاینات فیزیکی قابل لمس نیستند. آزمایش خون راهکار خوبی است که در چنین شرایطی می تواند وجود تومور مارکر CA-125 که از جمله نشانگرهای مرتبط با سرطان تخمدان است را تشخیص دهد. با این حال، سطوح این نشانگر ممکن است به دلایل مختلف دیگری نیز افزایش یا کاهش پیدا کند و بنابراین نمی توان برای تشخیص نهایی سرطان تخمدان فقط به این فاکتور اعتماد کرد.

پزشک شما همچنین ممکن است بررسی های تصویربرداری را نیز برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر انجام دهد. این بررسی می تواند شامل سونوگرافی ترانس واژینال برای بررسی تومورها و تخمین اندازه آن ها باشد. اگر از سه ماهه اول بارداری عبور کرده باشید، پزشک ممکن است ام آر آی لگن را نیز برایتان تجویز کند.تشخیص قطعی سرطان تخمدان تنها با بیوپسی از بافت مشکوک قابل تایید است.

درمان سرطان تخمدان در بارداری چیست؟

اگر در دوران بارداری، مشخص شود که به سرطان تخمدان مبتلا هستید، گزینه های درمانی در دسترس هستند که می توان از آن ها کمک گرفت. بسته به شرایط مختلفی، روال درمانی در هر فرد متفاوت است و بنابراین باید به دنبال نظرات متخصص باشید. تیم پزشکی شما باید شامل یک پزشک متخصص درمان سرطان تخمدان، یک متخصص زنان و زایمان و یک متخصص اطفال باشد. به این ترتیب بهترین گزینه های درمانی و همچنین منافع فرزندتان به دقت در نظر گرفته می شود.

هدف از درمان سرطان تخمدان در بارداری، نجات جان مادر و تلاش برای رساندن بارداری به زمانی است که فرزندتان رسیده و کامل شده و بتواند در محیط خارج از رحم به زندگی خود ادامه دهد. انتخاب های درمانی برای شما نیز بستگی به این دارد که سرطان تا چه حد پیشرفته است و در چه هفته ای از بارداری خود قرار دارید.

این امکان وجود دارد که پزشک تصمیم بگیرد تا برای انجام جراحی تا پس از زایمان صبر کند. با این حال، اگر درد شدیدی را تجربه می کنید، یا خطر عوارض جدی مانند خونریزی یا پارگی تومور و تخمدان وجود داشته باشد، ممکن است در زمانی که هنوز باردار هستید، انجام جراحی ضرورت پیدا کند.

شما همچنین می توانید شیمی درمانی برای سرطان تخمدان در بارداری را نیز در دوران بارداری شروع کنید. یک مطالعه اروپایی نشان داد بچه هایی که مادرانشان در سه ماهه دوم یا سوم بارداری شیمی درمانی دریافت کرده اند، بعد از تولد به طور طبیعی رشد می کنند. البته آن دسته از نوزادانی که تا زمان ترم (کامل شدن) درون رحم مانده بودند و در زمان مناسب به دنیا آمدند، نسبت به بچه هایی که زودتر از موعد به دنیا آمدند، شرایط بهتری داشتند. شیمی درمانی معمولا در سه ماهه اول به دلیل خطر بروز نقائص مادرزادی توصیه نمی شود. پرتودرمانی نیز ممکن است برای جنین درون رحم شما خطرناک باشد، به خصوص اگر در سه ماهه اول انجام شود. روال درمانی شما هر چه باشد، در طول بارداری به نظارت دقیق نیاز دارید.

سرطان تخمدان در بارداری چه تاثیری بر جنین می گذارد؟

در حالی که تعداد کمی از سرطان ها می توانند به جنین منتقل شوند، سرطان تخمدان خوشبختانه جزو این دسته از سرطان ها نیست. با این وجود باز هم تیم پزشکی در این دوران شما و جنینتان را از نزدیک تحت نظر خواهند داشت تا مطمئن شوند که سرطان بر روی جنین شما تأثیری نمی گذارد.

درصورت تشخیص سرطان تخمدان در بارداری، می توانم شیردهی داشته باشم؟

اگر قصد شیردهی دارید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. شیردهی برای نوزاد شما بی خطر است و سرطان از شیر سینه های شما عبور نمی کند. با این حال، داروهای شیمی درمانی و سایر داروهای قوی می توانند از طریق شیر مادر منتقل شوند و به طور بالقوه به فرزند شما آسیب برسانند. بنابراین با پزشک اطفال خود در مورد بی خطر بودن یا نبودن شیردهی صحبت کنید.

سرطان تخمدان و باروری

تخمدان های شما برای تولید مثل بسیار مهم هستند. آن ها محل رشد فولیکول ها و تخمک گذاری هستند و هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون را تولید می کنند. سرطان تخمدان به شیوه های مختلفی می تواند بر توانایی شما برای بچه دار شدن در آینده تأثیر بگذارد. تومورهای سرطانی می توانند به تخمدان ها و توانایی شما در تولید تخمک آسیب برسانند. همچنین ممکن است به دلیل سرطان ناچار به برداشتن یک یا هر دو تخمدان شوید. شیمی درمانی و پرتودرمانی نیز می توانند باعث یائسگی زودرس شوند. پس اگر می خواهید در آینده باز هم باردار شده و فرزندان بیشتری داشته باشید، قبل از شروع درمان سرطان تخمدان در بارداری، گزینه های پیش رو و نگرانی های خود را با یک متخصص در میان بگذارید.

 مطالعه بیشتر:

سرطان تخمدان چگونه مرحله‌بندی میشود و هر مرحله به چه معناست؟

علائم سرطان تخمدان چه نشانه هایی دارد؟ چگونه تشخیص بدهیم

آیا داروهای باروری خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد؟

 

?پرسش و پاسخ های سرطان تخمدان در بارداری

سرطان تخمدان در بارداری چه تاثیری بر جنین می گذارد؟

در حالی که تعداد کمی از سرطان ها می توانند به جنین منتقل شوند، سرطان تخمدان خوشبختانه جزو این دسته از سرطان ها نیست. با این وجود باز هم تیم پزشکی در این دوران شما و جنینتان را از نزدیک تحت نظر خواهند داشت تا مطمئن شوند که سرطان بر روی جنین شما تأثیری نمی گذارد.

علائم و نشانه های سرطان تخمدان در بارداری چیست؟

در مراحل اولیه بیماری، ممکن است علائمی نداشته باشید. و اگر هم بیماری علامت دار شود، نشانه های آن عبارتند از: • احساس نفخ، فشار و درد در شکم • ناراحتی معده • سوزش سردل • ایجاد اختلال در خوردن • احساس سیری زودهنگام در زمان غذا خوردن،

سرطان تخمدان در بارداری چگونه تشخیص داده می شود؟

در صورت وجود علائم مشکوک، پزشک شما احتمالاً یک نوبت معاینه فیزیکی انجام می دهد، اما تومورهای تخمدان همیشه در معاینات فیزیکی قابل لمس نیستند. آزمایش خون راهکار خوبی است که در چنین شرایطی می تواند وجود تومور مارکر CA-125 که از جمله نشانگرهای مرتبط با سرطان تخمدان است را تشخیص دهد

درصورت تشخیص سرطان تخمدان در بارداری، می توانم شیردهی داشته باشم؟

اگر قصد شیردهی دارید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. شیردهی برای نوزاد شما بی خطر است و سرطان از شیر سینه های شما عبور نمی کند. با این حال، داروهای شیمی درمانی و سایر داروهای قوی می توانند از طریق شیر مادر منتقل شوند و به طور بالقوه به فرزند شما آسیب برسانند. بنابراین با پزشک اطفال خود در مورد بی خطر بودن یا نبودن شیردهی صحبت کنید.

منبع: healthline