پیشگیری از بروز بیماری آسم با مصرف مکمل ویتامین د

یافته های تازه نشان می دهند، مصرف مکمل ویتامین د در دوران بارداری از ابتلا نوزاد به بیماری آسم در دوران کودکی اش جلوگیری می کند.

پروفسور کاترین هاورینز، استاد کالج سلطنتی لندن و سرپرست این مطالعه گفت:" اکثر موارد ابتلا به بیماری آسم در سال های نخست کودکی شناسایی می شوند که نشان دهنده آن است که منشاء این بیماری در دوران جنینی است. "

او افزود:" یافته های ما نشان داده که رابطه مستقیمی میان وجود مقادیر بالای ویتامین د و تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد وجود دارد. برای نخستین بار، ما نشان دادیم، وجود مقادیر بالای ویتامین د در بدن مادران باردار می تواند سیستم ایمنی بدن جنین را تقویت کرده و مانع بروز بیماری آسم شود. "

پروفسور هاورینز و همکاران اش دو گروه از بانوان بارداری که روزانه به ترتیب چهارصد و چهار هزار و 400 IU ویتامین د3 در سه ماه دوم و سوم بارداری مصرف می کردند را تحت نظر گرفتند و پس از تجزیه و تحلیل خون بند ناف فرزندان شان دریافتند، سیستم ایمنی بدن نوزادانی که مادران شان مقادیر بالای مکمل ویتامین د3 مصرف کرده اند در مقابل محرک هایی که زمینه بروز بیماری آسم را فراهم می کنند مقاوم تر هستند.

دکتر هاورینز ادامه داد:" یافته های متعدد، وجود ارتباط میان مصرف مکمل ویتامین د توسط مادر و تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد را تایید کرده اند، اما نتایج مطالعه ما نشان داد، افزایش میزان ویتامین د بدن مادر در دوران بارداری تاثیر مثبتی بر تقویت سیستم ایمنی بدن فرزندان گذاشته و از بروز بیماری آسم جلوگیری می کند. "

مطالعه بیشتر:

1- زنان اسکاتلندی مکمل ویتامین دریافت می کنند

2- با مکمل های مورد نیاز زنان آشنا شوید

منبع: upi