The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

5 روش خانگی برای کاهش درد پریود یا عادت ماهانه

وقتی عادت ماهانه آغاز می شود درد، شکم، لگن و پاهای زنان را در بر گرفته و زمین گیرشان می کند. آرزو آنها درباره کشف روش علمی تسکین این درد تا آینده قابل پیش بینی برآورده نخواهد شد، اما متخصصان معتقدند با مطالعه و اجرای پنج توصیه زیر می توان درد عادت ماهانه را کم کرد.

 

1- روغن ماهی و ویتامین B12

برخی از بانوان از کمبود اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین های گروه B رنج می برند. یافته های محققان دانمارکی نشان می دهند، علاوه بر فواید متعدد مصرف روغن ماهی و ویتامین های گروه B برای بدن، این مواد مغذی می توانند درد عادت ماهانه را کاهش دهند. پژوهشگران روغن ماهی، روغن ماهی همراه با ویتامین B12 و دارونما را در بازه زمانی شش ماهه به سه گروه از بانوان خوراندند و دریافتند، درد ماهانه بانوان که انواع روغن را مصرف کرده بودند کمتر از افرادی بود که دارونما خورده بودند. با این وجود، درد پریود گروهی که روغن ماهی همراه با ویتامین B12 دریافت کرده بودند کمتر از سایر گروه ها بود. دانشمندان به بانوان توصیه می کنند برای حفظ تندرستی بدن و کاهش درد عادت ماهانه ماهی بخورند.

2- سبزیجات بیشتر، چربی کمتر

تعداد زیادی از ساکنان کره زمین روزانه کمتر از میزان توصیه شده میوه و سبزیجات می خورند. مواد غذایی فرآوری شده معمولا حاوی کربوهیدرات، چربی و نمک فراوان هستند که در افزایش درد عادت ماهانه تاثیر گذارند. نمک و کافئین موجود در مواد غذایی فرآوری شده و نوشابه های گازدار، رگ های خونی را تنگ کرده و جریان خون را در اطراف رحم کاهش می دهند. برای پیشگیری از رسوب چربی در رگ های خونی باید علاوه بر پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات، آب فراوان بنوشید و ورزش کنید.

3- تامین منیزیم مورد نیاز بدن

برای حفظ تندرستی تامین منیزیم مورد نیاز بدن ضروری است. این ماده معدنی عملکرد عصب ها و عضلات را تنظیم می کند که نقش اساسی در تنظیم چرخه قائدگی و پیشگیری از احتباس آب ایفا می کنند. محققان مرکز پیشگیری از بیماری های زنان دانشگاه پورتو معتقدند، بانوان با مصرف سبزیجات برگ سبز، موز، دانه کدو تنبل، آواکادو و شکلات تلخ می توانند نیاز بدن شان به ماده معدنی منیزیم را تامین کنند.

4- گرما درمانی

گرما درمانی یکی از سریع ترین روش های کاهش درد عادت ماهانه است. دکتر برایان کینگ، استاد کالج سلطنتی لندن معتقد است، گرما درمانی گیرنده های درد را مسدود کرده و آن را تسکین می دهد.

5- ورزش

از جمله فواید ورزش کردن تسکین درد است. در حین ورزش کردن، گردش خون در بدن تسریع شده، استرس کاهش یافته و ماده شیمیایی اندورفین در مغز ترشح می شود. نتایج مطالعه دانشمندان ایرانی در سال 2006 نشان داد، دختران دبیرستانی با ورزش کردن توانستند علائم و نشانه های سندرم پیش از قاعدگی را کاهش دهند. ورزش کردن ملایم، پیاده روی و یوگا در دوران عادت ماهانه مفید است. میلیون ها خانم تنها با مصرف داروهای ضد درد می توانند درد عادت ماهانه را تحمل کنند. شما می توانید با تغییر روش زندگی، ورزش کردن، افزودن سبزیجات به رژیم غذایی، مصرف ویتامین B12 و روغن ماهی درد پریود را کاهش دهید.

 

مطالعه بیشتر:

1- تاثیر عادت ماهانه نامنظم بر بارداری

2- آزمون برای تشخیص طبیعی بودن قاعدگی یا عادت ماهانه

3- تاثیر طب سوزنی بر کاهش درد پریود

4- آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

 

منبع: foxnews