The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

9 نکته ای که باید درباره خواب کودکان بدانید

کودکان برای رشد و حفظ تندرستی به خوابیدن نیاز دارند چون عضلات بدن شان - قلب و ... - در طول خواب ترمیم می شوند. خواب همچنین سیگنال هایی که نشان دهنده گرسنگی یا سیر شدن است را کنترل کرده و به حفظ وزن در حالت طبیعی کمک می کند. در این نوشتار با 9 نکته درباره خواب کودکان آشنا می شوید.

خواب مغز را قدرتمند می کند

در حالی که کودک خواب است، مغزش اطلاعاتی که در حافظه ثبت کرده را دسته بندی می کند. خواب کافی باعث ارتقاء عملکرد تحصیلی فرزندتان می شود.

فرزندتان چند ساعت باید بخوابد؟

کودکان بیش از بزرگسالان به خوابیدن نیاز دارند. فرزندتان باید 11 تا 14 ساعت در شبانه روز بخوابد. کودکانی که پنج سال و بیشتر دارند به خواب کمتر - 11 تا 13 ساعت - نیاز دارند. کودکان شش تا 13 ساله نیز باید 9 تا 13 ساعت در شبانه روز بخوابند. نوجوانان به 8 تا 10 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند.

فرزندم به چرت زدن نیاز دارد؟

نیاز فرزندتان به چرت زدن روزانه با مدت خواب شبانه اش ارتباط دارد. برخی از کودکان 13 ساعت در شبانه روز می خوابند اما بعضی از آنها هشت ساعت می خوابند و پنج ساعت نیز در روز چرت می زنند. اکثر قریب به اتفاق کودکان پس از پنج سالگی چرت نمی زنند. اگر فرزندتان پس از پنج سالگی نیز چنین می کند باید شب ها زودتر بخوابد.

چگونه فرزندم را به تختخواب ببرم؟

زمان خواب نباید به میدان جنگ میان والدین و فرزند تبدیل شود. اجرای برنامه های سرگرم کننده - کتاب خوانی و ... - پیش از خواب می تواند فرزند را به دراز کشیدن در تختخواب ترغیب کند. از تاریک، ساکت و خنک بودن اتاق خواب فرزندتان اطمینان حاصل کنید. اگر فرزندتان نمی خوابد، کنارش دراز بکشید و چشم های تان را ببندید تا بخوابد.

فرزندم به موقع می خوابد؟

به موقع خوابیدن فرزندان ماموریت غیر ممکن نیست و باید با آن روبرو شوید. ساعت بیولوژیک بدن فرزندتان او را وادار می کند تا صبح در رختخواب باقی بماند. چراغ ها را خاموش کنید، رختخواب را خنک نگه دارید، دمای اتاق خواب را در حدود 25 درجه حفظ و تلویزیون، تبلت، موبایل و لب تاپ را خاموش کنید. فرزندتان، آخر هفته ها نیز نباید دو ساعت دیر از ساعت معمول از خواب برخیزد.

مدرسه باید دیرتر شروع به کار کند؟

باز شدن زود هنگام مدارس و بیدار شدن کودکان مشکلی است که مدیران، معلمان و والدین راه حلی برایش نیافته اند. صبح زود برخاستن تنها برای دانش آموزانی که پیش از ساعت 11 شب می خوابند خوشایند است.

فرزندم به اندازه کافی می خوابد؟

فرزندتان 15 تا 30 دقیقه پس از ورود به رختخواب باید بخوابد تا صبح نیز در زمان مقرر به راحتی بیدار شده و از تختخواب خارج شود. علایم و نشانه های خواب کافی عبارتند از: چرت نزدن در خانه و مدرسه

اختلال خواب 

ساعات خواب فرزندتان بخشی از پروسه رشد و نمو او است. اما برخی اوقات شرایطی پیش می آید که نشان دهنده مشکلی حاد است. خر و پف کردن، قطع شدن تنفس در خواب، راه رفتن در خواب، کابوس دیدن، خیس کردن رختخواب و ... نشان دهنده بروز آپنه و اختلال خواب است.

این اختلال بیش فعالی نقص توجه است یا کمبود خواب؟

واکنش کودکان و بزرگسالان به کمبود خواب یکسان نیست. شما ممکن است آرام و کسل شوید اما فرزندتان از دیوار راست بالا برود. این رفتار ممکن است شبیه به علایم و نشانه های اختلال بیش فعالی نقص توجه باشد. اگر فرزندتان بیش فعال است باید به اندازه کافی بخوابد تا علایم و نشانه های اختلال کاهش یابد.

مطالعه بیشتر:

1- عادات سالم خواب در کودک

2- کاهش توانایی یادگیری در کودکان مبتلا به آپنه

3- ارتقاء مهارت زبانی کودکان با چرت زدن

4- آزمون: فرزندتان به اندازه کافی می خوابد؟

منبع: webmd