The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مبتلا نشدن کودک به آسم با کنترل بیماری در بارداری

یافته های تازه نشان می دهند، کودکان مادرانی که در دوران بارداری با بیماری آسم مزمن و شدید دست و پنجه نرم می کردند ممکن است در نوجوانی و جوانی به این بیماری مبتلا شوند.

دکتر ژی لی استاد مدرسه پزشکی دانشگاه کپنهاگ و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند، کنترل بیماری آسم در دوران بارداری احتمال ابتلا فرزندان به این بیماری در نوجوانی و جوانی شان را کم می کند. "

پژوهشگران پس از تجزیه و تحلیل پرونده پزشکی بیش از هفت هزار و 200 کودک دانمارکی که مادران شان در دوران بارداری با آسم دست و پنجه نرم می کردند دریافتند، کودکان مادرانی که بیماری شان را در دوران بارداری کنترل کرده بودند، کمتر به نوع شدید و مزمن آسم مبتلا شده اند.

محققان معتقدند، آسم یکی از متداول ترین بیماری های مزمن در بانوان باردار است. در اکثر قریب به اتفاق موارد، آنها برای کنترل و کاهش علایم و نشانه های بیماری باید دارو مصرف کنند.

با این وجود، نتایج تحقیقات گذشته نشان می دهند، یک سوم بانوان باردار مبتلا به آسم در دوران بارداری داروهای تجویز شده را مصرف نمی کنند. آمار درمان نشدن و تشدید علایم و نشانه های این بیماری در میان بانوان باردار به رقم نگران کنند 54 درصد رسیده است.

دکتر ژی لی افزود:" کنترل نشدن علایم و نشانه های بیماری آسم از جمله عوامل خطر زا در دوران بارداری است که به صورت بالقوه می تواند تندرستی مادر و جنین را به خطر بیندازد. "

مطالعه بیشتر:

1- پیشگیری از بروز بیماری آسم با مصرف مکمل ویتامین د

2- چطور می توانم خطر ابتلاء به آسم را در فرزندم کاهش دهم؟

3- پیشگیری از بروز آسم با ممنوعیت دود کردن سیگار

منبع: upi