The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

14 نکته برای مراقبت کردن از همسر میگرنی

میگرن نوعی سردرد شدید و بی ‌تاب‌ کننده ‌ای است که باعث تهوع، سرگیجه، حساسیت به نور و برخی صداها می‌ شود. سازمان بهداشت جهانی، میگرن را در رده ناتوان ‌کننده ‌ترین بیماری‌ های انسانی قرار داده است. زوجین بسیاری در اقصی نقاط جهان از این نوع سردرد رنج می برند. در این نوشتار با 14 نکته برای مراقبت کردن از همسر میگرنی و روش های تسکین سردرد میگرنی آشنا می شوید.

 

1- انتخاب محل مناسب استراحت

حرکت کردن می تواند سردرد میگرنی را تشدید کند. از راحت بودن مکانی که همسرتان استراحت می کند اطمینان حاصل کنید تا احتمال جا به جا شدن اش کم شود.

2- خاموش کردن چراغ ها

یکی از متداول ترین علائم بروز میگرن، حساس شدن نسبت به نور یا نور گریزی (photophobia) است. با خاموش کردن چراغ ها به همسرتان کمک خواهید کرد تا تسکین یافتن سردردش در تاریکی استراحت کند.

3- پیشگیری کردن از تشدید حالت تهوع

پس از بروز سردرد میگرنی داشتن حالت تهوع نیز معمول است. برای پیشگیری از بروز چنین حالتی باید علاوه بر خوراندن داروی ضد تهوع (با نظر پزشک)، موادی که بوی قوی دارند را از خانه خارج کنید.

4- مصرف دارو

داروهایی که پزشک برای تسکین سردرد همسرتان تجویز کرده را در دسترس قرار داده و در زمان مناسب به او بخورانید. اگر از دوز تجویز شده اطلاع ندارید با پزشک مشورت کنید.

5- خنک نگه داشتن سر

کمپرس کردن پیشانی با آب سرد، سردرد میگرنی را آرام می کند. کیسه یخ یا آب خنک را در دسترس قرار دهید تا بالافاصله پس از تشدید درد روی سر همسرتان قرار دهید.

6- ساکت باشید

یکی از بهترین روش های تسکین سردرد میگرنی استراحت کردن در سکوت است. خاموش کردن تلویزیون و پخش کننده موسیقی، بستن در اتاق و خارج کردن کودکان و حیوانات از خانه الزامی است.

7- رایحه درمانی

برخی از بوها می توانند سردرد میگرنی را تشدید کنند یا تسکین دهند. بوی نارنگی، نخود سیاه و اسطوخودوس می توانند سردرد میگرنی را تسکین دهند. شما می توانید پوست بدن تان را به روغن این مواد آغشته کنید یا مقدار اندکی از آنها را در خانه بپراکنید.

8- تامین آب بدن

کم آب شدن بدن سردرد میگرنی را تشدید می کند. اگر همسرتان حالت تهوع ندارد به او آب بخورانید. تامین آب بدن سردرد را آرام می کند.

9- ماساژ ملایم

ماساژ دادن ملایم گیجگاه سردرد میگرنی را تسکین می دهد.

10- کنترل کردن

مخل آسایش نشوید، اما گه گاه به همسرتان سر بزنید تا نیازهای احتمالی اش را تامین کنید. سر و صدا یا نگاه کردن به صفحه نمایش موبایل سردرد او را تشدید می کند.

11- رانندگی کردن

جهان برای افرادی که با سردرد میگرنی دست و پنجه نرم می کنند متوقف نمی شود. ولی رانندگی کردن هنگام بروز سردرد میگرنی خطرناک است. شما به جای همسرتان این کار را انجام دهید.

12- درک کنید

میگرن بسیار دردناک است. سردرد همسرتان را جدی گرفته و او را درک کنید. این کار تحمل سردرد را ساده تر می کند.

14- تماس گرفتن با پزشک

اگر همسرتان علائم و نشانه های زیر را بروز می دهد باید بالافاصله با پزشک تماس بگیرید:

  • تغییر نوع درد
  • بی حسی
  • ناتوانی در حرف زدن
  • تب
  • تنگی نفس
  • گرفتگی گردن

فهرستی از علائم و نشانه ها تهیه کرده و در اختیار پزشک قرار دهید تا او پس از گفت و گو با بیمار نوع درمان و داروی مناسب را انتخاب و تجویز کند.

 

مطالعه بیشتر:

1- با میگرن در بارداری چه کار کنیم؟

2- میگرن نتیجه کمبود ویتامین D در کودکان

3- تاثیر طب سوزنی بر کاهش درد پریود

4- انواع سردرد حاملگی

منبع: webmd