افزایش وزن نوزاد با استفاده مادر باردار از صابون مایع

یافته های تازه نشان می دهند، فرزندان مادرانی که از صابون مایع برای شست و شوی دست های شان در دوران بارداری استفاده کرده اند در کودکی با چاقی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

 

دانشمندان اعلام کردند، قرار گرفتن جنین در معرض مواد شیمیایی سمی می تواند عامل چاق شدن نوزاد باشد.

نتایج مطالعات بر روی موش هایی که در صابون های مایع قرار گرفته اند نشان دادند، موش های نوزاد نر و ماده به ترتیب هشت و 11 درصد چاق شدند.

یافته های پژوهشگران نشان داد، ماده شیمیایی تریکلوکربن از طریق جفت و شیر مادر به جنین و نوزاد منتقل می شود.

دانشمندان آزمایشگاه دانشگاه کالیفرنیای جنوبی اعلام کردند، قرار گرفتن روزانه در معرض مواد شیمیایی سمی می تواند آسیب های جدی به اندام های حیاتی بدن وارد کند.

ماده شیمیایی TCC که از آن در پزشکی نیز استفاده می شود، در متابولیسم چربی بدن اخلال ایجاد کرده و باعث افزایش وزن و بروز چاقی می شود.

دکتر هانا انرینگ، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیا و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند، ماده شیمیایی TCC به راحتی از طریق مادر به فرزند منتقل می شود. "

او افزود:" قرار گرفتن جنین در حال رشد در معرض این ماده شیمیایی به شدت خطرناک است و سلامت او را به خطر می اندازد. "

قائم مقام آزمایشگاه دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ادامه داد:" ماده شیمیایی TCC در منابع آب و محیط زندگی زنان باردار و جنین ها وجود دارند و مکانیزم حفاظتی اندام های جنین را مختل می کند. "

اول بار، محققان بریتانیایی پس از مشاهده ماده شیمیایی TCC به کار رفته در تولید صابون های مایع در مغز جنین ها و ابتلا نوزادان به چاقی، استفاده از آن برای تهیه محصولات بهداشتی را غیر قانونی اعلام کردند.

 

مطالعه بیشتر:

1- مراقبت از پوست در دوران بارداری با 6 روش خانگی

2- 5 نظریه جدید در شیوه مراقبت از نوزاد

3- 10 نکته مهم برای نگهداری و مراقبت از نوزاد نارس

4- تاثیرات و فواید مراقبت کانگورویی (KMC) بر نوزاد

 

منبع: daily mail