The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مکمل های دوران شیردهی و ویتامینهای ضروری

بیشتر پزشکان معتقدند که تغذیه ی نوزاد از طریق شیر مادر سالم ترین و بهترین راه برای نوزاد است. علاوه بر فراهم کردن ویتامین ها و مواد مغذی، از فرزند شما در برابر عفونت ها نیز محافظت می کند.کارشناسان معتقدند که یک رژیم غذایی ساده و متعادل کننده در طی شیردهی مناسب نیست و مادران باردار باید برای حفظ سلامی مطلوب یک برنامه ی غذایی حاوی مقدار کافی از مواد مغذی را داشته باشند. بیشتر پزشکان توصیه می کنند که بانوان شیرده جهت تامین مقدار کافی مواد مغذی در رژیم غذایی خود، نوعی از مولتی ویتامین ها را مصرف کنند.

 

استفاده از ویتامین ها در طی شیردهی

 

بیشتر پزشکان معتقدند که تغذیه ی نوزاد از طریق شیر مادر سالم ترین و بهترین راه برای نوزاد است. اغلب اوقات بانوان همان ویتامین هایی را که در طی بارداری مصرف می کردند را انتخاب می کنند. مادران شیرده، برای اطمینان از سلامت بهینه برای خود و فرزندشان نیاز های رژیم غذایی منحصر به فردی دارند که لزوما با همان ویتامین های دوران بارداری مطابقت ندارد.

 

مراقبت با ویتامین های بعد از زایمان

برای تامین نیازهای منحصر به فرد مادران شیرده، پزشکان عمومی و متخصصان تغذیه، نوعی از مکمل ها را طراحی کرده اند که علاوه بر تامین صد درصد ویتامین ها و مواد معدنی ضروری، حاوی مقدار بیشتری از ویتامین هایی است که در دوران شیردهی مورد نیاز است. این مکمل ها که ویتامین های مراقبتی زمان شیر دهی یا (Nursing Postnatal Vitamin) نام دارند.

آهن 18 میلی گرم ، ید 150 میلی گرم ، روی zinc) 15) میلی گرم ، ویتامینc (سی)  60میلی گرم ، کلسیم 40 میلی گرم و ...

  این مکمل ها مخصوص بانوان شیرده طراحی شده حاوی ارزش غذایی روزانه ویتامین D (دی)  2800 IU و ویتامینB (بی) 200درصد است. اهمیت ویتامین D بر کسی پوشیده نیست. تحقیقات نشان می دهد که بیشتر بانوان دارای کمبود ویتامین D  هستند  که پیامد های قابل ملاحظه ای بر روی سلامتی آن ها دارد. ویتامین D در جلوگیری از طیف وسیعی از بیماری ها مانند دیابت و انواع سرطان ها نقش دارد.

گرچه ارزش روزانه ی ویتامین D در حدود 400 میلی گرم تنظیم می شود، بسیاری از متخصصان نگران هستند که این مقدار بسیار کم تخمین زده شده است. مکمل های Nursing Postnatal حاوی ارزش غذایی 700 درصد و یا 2800 میلی گرم از ویتامین D هستند. با این مقدار می توان مطمئن بود که مادران شیرده مقدار کافی از ویتامین D را دریافت کرده و شیر آن ها حاوی مقدار کافی از این ویتامین خواهد بود.

 

 

بهبود منبع شیر و پشتیبانی تغذیه

درصورتی که هرگونه مشکلی درمورد تولید و نگهداری شیر دارید، این مکمل را که حاوی مقدار کافی از ویتامین ها و مواد معدنی است را امتحان کنید. همچنین با مصرف زخال اخته، دانه ی رازیانه، گشنیزو سایر دارو های گیاهی که سال ها برای تقویت شیر مادران استفاده می شدند، تولید شیر را بهبود بخشید.

 

رژیم غذایی مناسب در طی شیردهی

اگر شما تصمیم دارید که نوزادتان را با شیر مادر تغذیه کنید، باید درنظر داشته باشید که در دوران شیردهی نیز نیاز به دریافت روزانه ی کالری افزایش می یابد. شما روزانه بین 425 تا 700 کالری را وارد شیر می کنید. بنابراین باید روزانه 500 کالری بیشتر مصرف کنید. به این ترتیب رژیم غذایی شما باید حاوی 3000 کالری در روز باشد که باید آن را از مواد غذایی سالم دریافت کنید نه شیرینی جات و تنقلات.

در طی شیردهی شما باید روزانه 2 لیوان آب بیشتر از حالت معمول بنوشید. از خوردن غذا های نفاخ مانند انواع کلم، شکلات و ... و نیز خوردن غذا های تند و کافئین دار پرهیز کنید. کافئین یک ماده ی ادرار آور ست که سبب دفع از دست دادن مایعات بدن می شود. 

 

مطالب بیشتر:

1. روش و زمان مناسب شیردهی به نوزاد پس از زایمان2.باید ها و نباید های تغذیه در شیردهی پستانی3.کاهش خطر ابتلا به ام اس با تغذیه نوزاد با شیر مادر

 

 

  

منبع: نی نی پلاس